Týr

Pagan metal a Viking metal
Ensom
Kontaktovat uživatele:

Re: Týr

Příspěvek od Ensom » čtv 16. kvě 2013 11:33:38

Vzhľadom na to, že nový album pomohol naklepať George Kollias (NILE), tak som na výsledok dosť zvedavý. Snáď trochu opustili vody power metalu...

Bruto

Příspěvek od Bruto » úte 23. črc 2013 11:55:08

Moc nepřitvrdili, má to trochu jiný "zvuk" ale nic moc, tahle skladba mi moc nesedla, uvidím jak zbytek alba.
The Most Important Thing In Life Is To Be Yourself, Unless You Can Be Batman. Always Be Batman.

Ayraëth

Příspěvek od Ayraëth » čtv 08. srp 2013 22:27:38

Musim říct, že Týr je moje nejoblíbenější Pagan/Folk kapela. Vlastně jediná, kterou aktivně poslouchám... Jejich melodie jsou úžasně severský, nádherně složený, dokonalá atmosféra... ale co se mi na nich nejvíc líbí - to jsou dvě věci. Zpěv a progresivita.
Neznám moc Folk Metalovejch kapel, ale z toho, co jsem slyšel mě rozhodně absolutně nejvíc pohltily vokály Heriho Joensena.
Nejúžasnější je právě neočekávanost některejch riffů, melodií a rytmu (God of War je skvělá). Třeba The Rune mě naprosto fascinuje. Klasickej Pagan Metal se tam střídá s progresivníma riffama s úžasnou lead kytarou. Intro je úžasný... a to sólo je naprosto geniální, předčí všechny ostatní od Týru dohromady... A pak je zase jedna písnička, kde jede pomalej primitivní kick-snare-kick-snare a najednou snare-snare a celej rytmus se obrátí, melodie se zlomí, zastaví a pak najednou zase začne a jede v obrácenym rytmu... a na konci taktu (spíš několika taktů) se to obrátí zpátky.
Bohužel, tyhle prvky se v novejch albech objevujou čim dál míň. Blood of Heroes mě popravdě moc nezaujalo, tak se bojim novýho alba... The Lay of Thrym nebylo špatný, Shadow of the Swastika, Fields of the Fallen se mi líbily, ale celkově to nebylo ono.
Tak uvidíme (uslyšíme).
Edit: Netušim, jak je možný, že jsem tohle do dneška neslyšel. Úžasný.

Mantler

Příspěvek od Mantler » úte 25. bře 2014 12:26:01

Tyr jsem měl vždycky rád a jejich nový album hodnotím jako velice vydařené...jinými slovy pecka :parohac:

PowerFinnr

Příspěvek od PowerFinnr » čtv 03. dub 2014 19:29:37

Dobrá to kapelka :)

Odpovědět