Menhir

Pagan metal a Viking metal
Odpovědět
Pest
Kontaktovat uživatele:

Menhir

Příspěvek od Pest » úte 13. zář 2011 17:50:16

Obrázek
Obrázek

Styl: Pagan / Black Metal
Původ: Německo
Témata: Pohanství, příroda, historie, legendy, Thuringia (část Němec)
Založení: 1995

Sestava:
Fix - Guitars
Heiko Gerull - Guitars, Vocals
Fritze - Bass
Christian - Keyboards
Erwin - Drums, Percussion

Diskografie:
Barditus (Demo 1995)
Die Ewigen Steine (Full-length 1997)
Buchonia (EP 1998)
Thuringia (Full-length 1999)
Ziuwari (Full-length 2001)
Hildebrandslied (Full-length 2007)

O kapele:
Pokud by měl někdo chuť sáhnout po zajímavém pagan metalu, který zde byl Finntrollama, tak Menhir je věc právě pro něj. Nejedná se o čistý pagan, ale je zde cítit příměs black metalu a některá alba jsou i dost do folku, nebo vyloženě folková. Kapela je teda už dost provařená, ale třeba to někdo ještě nezná. První demo bylo vytvořeno roku 1995, kdy kapela vznikla. Jsou zde štyřy songy a rozhodně stojí za poslech. Pro mne osobně vrchol tvorby je album Die Ewigen Steine z roku 1997, je zde totiž dost teho blacku, co mám docela dost rád. EP, které následuje je zase dost folkové, čili nic pro mě. Je tam moc čistejch vokálů, ale někomu by se to třeba i mohlo páčit. Thuringia je též výborné dílo, sice méně blackových prvků a více folkových, ale i zde se najdou dobré pecky. To, co se dělo po tomto albu už jde jaksi mimo mě (pozn. pro Mlaska: njn, je to málo zlé a plastické). Ziuwari je imho o třídu slabší, než Thuringia a o posledním albu nemluvě. Prostě výzva pro folk metalisty, hehe. :ninja:

Shrnuto - kdo by se chtěl teda jejich tvorbou zabejvat, tak alba 1997, 1997 a 1999.

Ukázka:

Menhir (1997)

Bonifatius (1999)
Čím víc sebevrahů, tím míň sebevrahů.

Hans Wydle

Re: Menhir

Příspěvek od Hans Wydle » stř 21. zář 2011 17:26:43

:potlesk: A na druhém albu mají předělávku od Bathory - Woman of Dark Desires, což je jedna z mých nejoblíbenějších od něho. Fakt mě to potěšilo, těším se na pátek, snad zahrajou starší věci.
Unesl jsem strachu tuny
odešel jsem v černý svět
rány bičem od fortuny
nevrátím se nikdy zpět.
http://www.averzum.blog.cz
http://bandzone.cz/averzus
PES JE VÁLKA!

Pest
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pest » pát 25. lis 2011 21:57:31

Tak jsem se teďka hodil voko do Pařátu, kde je právě rozhovor s členem Menhir. On sám teda tvrdí, že s folk metalem nemaj prej nic společnýho, i když jim tam sem tam zajde na kukačku zafidlat ňákej ten hudec. No oni tomu musej halt rozumět, od toho v tý kapele jsou, že jo. Rozhodně se ale nejedná o žádnej cigánskej cirkus, co předvádí Turisaz a podobný chuťovky. Betl metl to fakt není. -.-

Duuk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Duuk » pon 28. lis 2011 19:14:11

Tuhle kapelu jsem v době, kdy jsem folk/pagan/viking metal poslouchal ve větší míře, přehlédl(očividně jsem toho přehlédl víc, ale to sem nepatří)...udělám si takovou retro otočku a vyzkouším.
Kruppe pokračoval v cestě, znalec jedlých pochoutek stovky kultur, s výrazem spokojené radosti na kulatém obličeji.

Hans Wydle

Příspěvek od Hans Wydle » pát 02. pro 2011 15:33:33

První 2 placky jsou fakt parádní :ano: můžu doporučit.
Unesl jsem strachu tuny
odešel jsem v černý svět
rány bičem od fortuny
nevrátím se nikdy zpět.
http://www.averzum.blog.cz
http://bandzone.cz/averzus
PES JE VÁLKA!

Pest
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pest » čtv 19. kvě 2016 14:31:17

Včera jsem sjížděl na YT nějakou hudbu pro slušný lidi a vyskočil tam na mě Menhir, kterej jsem drahný čas neslyšel. Konkrétně tento song:

Nádherná nostalgie. Sice to není total chaos, total death, ale vyloženě mi to sedlo. Dejte si.

:hlaseni:

Odpovědět