Opeth

Progressive metal
Odpovědět
Alexandr
Kontaktovat uživatele:

Opeth

Příspěvek od Alexandr » sob 31. kvě 2008 21:40:43

Obrázek
Obrázek

Země: Švédsko
Žánr: Progressive/Death metal
Téma textů: Mezilidské vztahy, Deprese, Smrt, Příroda
Působnost: 1990-

Metal-Archives
Myspace

Ukázka:

Tuto skupinu jistě většina z vás zná. Vždyť jsou v dnešní době jednou z nejsledovanějších a (teď jsem zapomněl co jsem chtěl napsat :-D ) skupin. U mě se řadí na absolutní vrchol žebříčku a i když jsem od doby co jsem je poznal objevil spousty dalších skupin, nemají u mně konkurenci. Z jejich tvorby se mi nejvíce líbí album Blackwater Park které zapříčinilo "průlom" v mém hudebním vývoji. Hned za ním se řadí alba My Arms, Your Hearse a Deliverance ale není žádné album které by se mi nelíbilo. Tolik k mému názoru :-) .

Lopez
Kontaktovat uživatele:

Re: Opeth

Příspěvek od Lopez » sob 31. kvě 2008 21:45:12

Tahle skupina se mi v posledni dobe zacina stale vice libit. Nemam je nejak extra naposlouchane, ale z toho co jsem slysel se mi nejvice libilo album Deliverence.
Kolikrat musi člověk zemřít, aby si vubec uvědomil, že žije.

jakarl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakarl » sob 31. kvě 2008 21:52:42

moje nej album je Still life

Obrázek
Mám Vás Rád

Alexandr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexandr » sob 31. kvě 2008 22:06:42

Still Life je nádherné, ale málokdy mám na něj náladu.

Nihilist
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nihilist » ned 01. čer 2008 12:35:29

Mým nej od nich je Morningrise :playing:
Jenom kdo velce váhá, velce rozhodne se.

VH

Sammael

Příspěvek od Sammael » pon 09. čer 2008 18:15:28

Tuhle kapelu jsem nijak zvlášť nemusel,ale teď jsem si jí dost oblíbil...
Dost se mi líbí nové album

Alexandr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexandr » pon 09. čer 2008 19:48:35

Tak já jsem nové album ještě neslyšel(čekám až mi přijde objednávka) ale po přečtení mnoha ohlasů se na něj pořád více těším :-)

TheLeader

Příspěvek od TheLeader » stř 11. čer 2008 22:22:18

Tak jsem si dneska po dlouhý době pustil Damnation a nějak mě to chytlo za srdce... možná na Opeth přestanu nadávat a pustim si něco dalšího :-)

Alexandr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexandr » čtv 12. čer 2008 6:50:00

Tys na ně nadával? :evil: :-D

Kathory

Příspěvek od Kathory » úte 17. čer 2008 2:26:36

Je mi blbé se opět a zas rozepisovat k tématu, ke kterému ti, co mě znají, znají můj názor, takže takové ty úvodní řeči jako "Opeth je pro mě naprostý kult", "Opeth jsou pojem", "Opeth, Opeth, ach mí drazí Opeth" přeskočím.

Vzhledem k tomu, že ve chvílích nejprázdnějších, destruktivních, ve chvílích plných beznaděje, hořkosti, bězbřehé touhy, chtíče, pokušení, ve chvílích vášně, romantiky, i chladné melancholie, slova, jež nejčastěji řku, znějí "Black Rose Immortal" a "Nectar", je zřejmé, že pro album Morningrase doslova dýchám... Z alba, kde se mísí všechny ze všech mých nejhlubších, nejniternějších pocitů..., kde z řezaných tónů kytar a Mikaelova chladného, mrazivého growlingu, jež se střídá s jemným a něžným čistým vokálem, do něhož pravou, typicky opethovskou atmosféru vnořují geniální bicí, číší ryzost a melancholické prožívání...

Samozřejmě neznám jen tohle album, a i když je velice těžké z celé diskografie, kterou tvoří velice rozmanitá, stylově různorodá a pocitově odlišená tvorba, vybrat jedno jediné, bylo by to právě Morningrase. I když síla Deliverance, Blackwater Park a Still Life je taktéž nepřekonatelná...

Bohužel Damnation bude asi vždy zahaleno v temné a právě té silně destruktivní roušce tajemství, protože tenhle opus je pro mě cestou do zatracení. Tento druh melancholie prostě nezvládám... Možná někdy, časem, kdoví.

K novému albu: Watershed mělo tvořit depresivní podklad událostí, které jsem očekávala, že nastanou - nenastaly. Jsem tomu ráda nejen proto, že nenastaly, ale také proto, že jsem očekávala něco zcela jiného, a být v té oné situaci, asi bych zešílela... Opeth se opravdu dostali zcela jinam. Sice některé skladby jako Porcelain Heart, Burden či Lotus Eater jsou podle méno gusta, ale nepřekvapí... Bohužel s prvním poslechem Watershed nastalo přesně to, co jsem nechtěla - další poslechy nebyly třeba. To album je - dle mého názoru - opravdu silně průhledné, žádná hloubka, žádné rozervané pocity, žádné prožívání, pouze klidný, tichý poslech, nothing more... Potěší, vykouzlí úsměv na rtech některými typicky opethovskými pasážemi, ale bohužel mě po ukončení poslechu mne neprovází psychedelická jízda, nýbrž mírné zklamání...

Dostala se ke mně ještě i speciální verze alba. Jsou na ní tři skladby navíc, dvě z nich jsou cover. Jedna je zpívaná dokonce švédsky. Bohužel musím konstatovat, že právě tyhle tři skladby, které vlastně do alba ani nepatří, se mi z celého Watershed líbí nejvíc. V nich alespoň zábleskem pociťuji jakousi hloubku prožívání...
Kdo by měl o tyto skladby zájem, ráda upnu.

Nuže... opět jsem se trochu rozjela, z postu - jak vidím - zrobila kvetoucí louku a neřekla nic, co jsme říct chtěla... Como siempre...
Bo tak život chode... :winky:
http://kacatko.wordpress.com

Odpovědět