Secret Sphere

Symphonic metal
Odpovědět
Uživatelský avatar
Deep
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 09. črc 2009 23:37:24

Secret Sphere

Příspěvek od Deep » čtv 16. črc 2009 17:48:33

ObrázekSECRET SPHERE byla založena v létě roku 1997, počáteční impulz přišel od talentovaného kytaristy Aldo Lonobile. Po jistých změnách v sestavě, v počátcích skupiny, nahráli jejich debutové album "Mistress Of The Shadowlight" (1999) vydané Elevate Records. V roce 2000 se SECRET SPHERE objevují na albu "Keepers Of Jericho" – pocta HELLOWEEN – spolu se skupinami jako SONATA ARCTICA and RHAPSODY. Po jejich druhém albu "A Time Nevercome" (2001), se skupina soustředila na koncerty po celé Evropě a podepsala smlouvu s nahrávací společností Nuclear Blast (2003) na opus "Scent Of Human Desire". Jejich třetí album sklidilo velké ohlasy a vysoké hodnocení v mezinárodním metalovém tisku. V r.2003 je bylo vidět na různých známých festivalech včetně „the Metal Dayz“ ve Švýcarsku a skupina byla také pozvána zahrát na "ProgPower USA" festival v roce 2004.

Později v roce 2003 se skupina rozhodla rozdělit se s bubeníkem Luca Cartasegna, kvůli rozdílným pohledům týkajících se budoucího hudebního směru, rozhodnutí bylo přizvat švédského kamaráda Daniel Flores (Mind's Eye) k nahrání nového alba.

"Heart & Anger", druhé album skupiny vydané Nuclear Blast (zároveň jejich celkem čtvrté). Obě alba jejich ukázaly prodejnost a tendenci komponovat s ještě více majestátnými a orchestrálními elementy a velmi agresivními částmi. Achim Köhler / House Of Music – dobře známý jeho velkou produkcí pro SINNER, BRAINSTORM nebo PRIMAL FEAR – byl znovu odpovědný za mocnou ale přesto detailní produkci (již na předchozím albu spolupráce).

Několik měsíců po vydání alba se skupina spojila s talentovaným bubeníkem Federico Pennazzato. A právě on byl ten pravý kdo měl sedět za bubny a doplnit skupinu. V r. 2005, Secret Sphere začala spolupracovat s Intromental Management pro další možnosti skupiny v metalovém světě. Turné bylo zabookováno jako předkapela Royal Hunt, ale RH zrušilo turné dva dni před odjezdem, nechávající Secret Sphere se zničenou finanční stránkou a hroznou zkušeností. Nicméně skupina se rozhodla dál bojovat navzdory této nepříjemné události.

S nově nabitou energií se skupina po několika měsících , v dubnu 2006, vydala opět na cesty jako předkapela pro King Diamond na jejich Scandinavian tour. Po úspěšném turné, se kapela rozhodla zapracovat na jejich novém albu, tentokrát s nádechem neobyčejného a deprimujícího světa Tim Burtona (Edward Scissorhands, A Nightmare Before Christmas, atd.). Navíc, skupina zahrála ohromující vystoupení na několika festivalech, včetně ProgPower UK a Evolution Fest v Itálii.

2007 byl strávený psaním materiálů pro nový opus a skupina je připravena na nahrávání alba které je vynese až na vrchol hory kterou je heavy metal.

Před vydáním jejich pátého alba se skupina rozhodla vrátit se na cesty a podpořit švédskou hard rockovou kapelu Astral Doors na jejich evropském turné a vydobýt si tak větší povědomost.

Nyní je vše připraveno na návrat !

“Sweet Blood Theory” je konečným krokem k zajištění jména skupiny v metalu.

Koncept alba zakládající se na Polidoryho románu “The Vampire” (1814) vykrystalizoval v typicky laděný svět Tim Burtona a temný epický Elfman Soundtrack.

Muzikálně ukazuje skupina agresivitu netypickou pro power metalové skupiny udržujíc nezaměnitelný styl skupiny ve skládání chytlavých melodií.

Stát: Itálie

Město: Alessandria

Styl: Symphonic/Power Metal


Sestava:
Aldo Lonobile – kytara
Paco Gianotti - kytara
Ramon Messina - zpěv
Andy Buratto - basovka
Federico Pannazzato - bubny
Antonio Agate - klávesy

Discography:
Mistress Of The Shadowlight (1999)
A Time Never Come (2001)
Scent Of Human Desire (2003)
Heart & Anger (2005)
Sweet Blood Theory (2008)

Website: http://www.secretsphere.com / http://www.intromental.com/secretsphere
http://www.myspace.com/heartanger


-------------------------------------------------------------------------------

Přeloženo z http://www.secretsphere.com, omlouvám se za nepřesnosti v překladu a pravopisné chyby
Love sucks, but true love swallows....

Uživatelský avatar
Deep
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 09. črc 2009 23:37:24

Re: Secret Sphere

Příspěvek od Deep » čtv 16. črc 2009 19:54:33

Je ale fakt že ty nejlepší kousky na youtube nejsou :-(
Love sucks, but true love swallows....

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host