Tarja

Symphonic metal
Sepultura

Tarja

Příspěvek od Sepultura » úte 21. zář 2010 20:54:10

Obrázek

Tarja Turunen se narodila 17. srpna 1977 ve Finsku.Ve svých šesti letech začala se studiem zpěvu a ve svých osmnácti letech pokračovala ve studiu klasického zpěvu na finské Sibeliově akademii. V této době dostala Tarja nabídku od svého spolužáka Tuomase Holopainena k účasti na společném akustickém projektu, který samozřejmě přijala. Zanedlouho se k nim přidal kytarista Emppu Vuorinen a vznikla tak skupina Nightwish, která v roce 1997 vydala pod finském vydavatelstvím Spinefarm Records své debutové album s názvem Angels Fall First, kombinující metal a klasickou hudbu. Ve stejné době se Tarja zúčastnila Savonlinnského operního festivalu, a tím se zapsala do podvědomí posluchačů jako zpěvačka dvou odlišných druhů zpěvu - metalu a klasické hudby. V roce 1998 vydala kapela druhé album - Oceanborn. To se brzy mohlo pyšnit platinovým titulem a skupina Nightwish se tak dostala do podvědomí mnoha lidí. Tarja se díky svému osobitému projevu a charisma stala jednou z nejpopulárnějších žen v tvrdé hudbě po celém světě. Poté si dala Tarja na chvíli pauzu kvůli dokončení studia a vedlejším projektům. Koncem roku 1999 přijala Tarja nabídku jako sólová zpěvačka v moderním baletu Evankeliumi ("Evangelium") ve Finské národní opeře. V roce 2000 vyšlo další album Nightwish, Wishmaster a stalo se po několika týdnech taktéž platinovým. Po něm následující deska Over The Hills And Far Away byla platinově oceněna hned dvakrát po sobě a podobně se jí vedlo i v jiných zemích. Během nahrávání vokálů k albu Century Child (vydáno v roce 2002) si Tarja našla čas i pro hostování na desce Beto Vázquez Infinity stejnojmenné argentinské metalové kapely. Tarjiným dalším projektem bylo turné po jižní Americe s názvem Noche Escandinava ("Skandinávská noc"), kterého se zúčastnila s finskými operními umělci. To se roku 2004 se opět opakovalo. Poté Tarja cestovala po celé Evropě, Japonsku i Americe a zpívala písně od skladatelů jako Jean Sibelius nebo Richard Strauss a celé turné mělo skvělý ohlas. Další album Once (2004) zajistilo Nightwish ještě větší popularitu po celém světě a následující světové turné bylo největší, jaké kdy finská kapela měla. Tentýž rok byl pro Tarju velmi náročný, protože začala s natáčením svého vánočního alba. Brzy jí vyšel sólový singl Yhden Enkelin Unelma ("Sen jednoho anděla"), které bylo v krátké době oceněno taktéž platinovou deskou. Avšak poté se stalo něco, co čekal jen málokdo. Dne 21. října 2005 na koncertě v přeplněné Hartwall aréně v Helsinkách byl Tarje předán dopis od ostatních členů skupiny Nightwish, ve kterém stálo, že pro kapelu bude nejlepší, když bude pokračovat bez Tarjy. Hlavním důvodem byl údajně komerční přístup a neúcta k fanouškům. Z mnoha zdrojů ale vyplývá, že k takto smutnému konci vedly dlouhodobé spory mezi členy skupiny a Tarjiným manželem, Marcelem Cabulim. Od této chvíle se Tarja začala věnovat své sólové kariéře. Hned v prosinci 2005 podnikla několik vánočních koncertů ve Finsku, Německu, Španělsku a Rumunsku a vydala EP s názvem One Angel's Dream. V roce 2006 vydala album Henkäys Ikuisuudesta, což je spíše album klasické hudby a obsahuje vánoční písně. Tarjy první nezávislé album bylo vydáno v listopadu 2007 pod názvem My Winter Storm a ještě v den vypuštění bylo ve Finsku zlaté. Deska dosáhla prvního místa ve finském žebříčku, v této zemi se také stalo platinovým a zlaté ocenění získalo i v Rusku, Maďarsku a České republice. Tarja si také zazpívala v písni In The Picture, která je obsažena v albu Into The Light, což je výběrové CD od Nuclear Blast Allstars. Koncem roku 2007 získala Tarja Turunen hned 2 cenné nominace na prestižní ocenění. První v anketě EMMA Awards (finská obdoba cen GRAMMY) jako nejlepší finský umělec a v Německu byla pak nominována na ECHO Awards jako nejlepší nováček roku 2007. Poté se v květnu roku 2008 hned vydala na dlouhé evropské tour (Storm Tour) a v prosinci téhož roku vydala další EP - The Seer, které obsahuje i skladbu, ve které si Tarja zazpívala se slavnou zpěvačkou Doro Pesch, dále několik remixů a záznamů z koncertů. V roce 2009 pracovala Tarja na svém dalším albu, které nese název What Lies Beneath a jeho vydání bylo naplánované na prosinec 2009.

Členové kapely:
Tarja Soile Susanna Turunen - Vocals, Clavier
Další členové:
Alex Scholpp - Guitar (od roku 2007)
Doug Wimbish - Bass (od roku 2007)
Christian Kretschmar - Keyboards (od roku 2009)
Max Lilja - Cello (od roku 2007)
Mike Terrana - Drums (od roku 2007)

Bývalí členové :
Kiko Loureiro - Guitar (2008-2009)
Oliver Holzwarth - Bass (2008-2009)
Torsten Stenzel - Keyboards (2007)
Maria Ilmoniemi - Keyboards (2007-2009)
Earl Harvin - Drums (2007)

Discography:
Henkäys Ikuisuudesta (2006)
My Winter Storm (2007)
The Seer (2008) EP
What Lies Beneath (2010)

Nightwish
Angels Fall First (1997)
Oceanborn (1998)
Wishmaster (2000)
Over the Hills and Far Away (2001)
Century Child (2002)
Once (2004)

Oficiální stránky: http://www.tarjaturunen.com
Oficiální stránky na MySpace: http://www.myspace.com/tarjaturunen

Mě se její hudba moc nelíbí, jak v kapele Nightwish, tak i solo ...

florenc

Re: Tarja

Příspěvek od florenc » stř 22. zář 2010 7:36:19

mě teda zase jo ale víc se mi líbila když zpívala v Nightwish, tim ale nechci říct že by to ted nebylo dobrý
Life free or death
Lifetime is fighting
In nomine dei nostri Satanas Luciferi excelsi

ozzy

Příspěvek od ozzy » stř 22. zář 2010 13:31:52

Já jsem zatim poslechl jenom ukázky co jsou tady ale podívam se i po nějakym tom albu :suk:
Někteří lidé se tak bojí smrti, že ani nezačnou žít.

Galeana

Příspěvek od Galeana » čtv 30. zář 2010 21:02:34

Proti Tarje na sólo dráze vůbec nic nemám....naopak... jak již jsem někde psala, tak nejsem zrovna velký fanda Nightwish. Jinak dneska ji už moc neposlouchám, ale jednu dobu jsem ji mohla a to hodně. Myslím, že v jejích písních více vynikne hlas, což vůbec není na škodu.
Každý člověk na Zemi, bez ohledu na to, co dělá, hraje vždycky hlavní roli v Historii světa. A obvykle o tom neví.
PAULO COELHO

JonnY

Příspěvek od JonnY » úte 05. říj 2010 22:27:05

osobne si myslim, ze tarjinim odchodom z nightwishu aj ona aj nightwish dost stratili.
my winter storm som jednu pocuval, aj na koncerte v BA som bol. perfektna atmosfera a to co stvaral terrana doteraz nechapem...

teraz jej vyslo nieco nove...

Kód: Vybrat vše

http://en.wikipedia.org/wiki/What_Lies_Beneath_(album)

Rock'n'Roll will never leave me
Rock'n'Roll will never lie
Rock'n'Roll will walk beside me
Until the day I die

Addicted to Thrash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Addicted to Thrash » ned 12. pro 2010 20:05:04

Podle mého názoru si Tarja polepšila, když odešla z Nightwish. Teď je sama svojí paní a dělá si hudbu podle svého a je úspěšná. Kdežto NW si pohoršili a to hodně.
I was nearly pure,
When I said I loved you

Obrázek Obrázek

florenc

Příspěvek od florenc » pon 13. pro 2010 13:55:00

taky si myslim
Life free or death
Lifetime is fighting
In nomine dei nostri Satanas Luciferi excelsi

Iwin

Příspěvek od Iwin » pon 13. pro 2010 15:47:44

podle mě Tarja bez NW a NW bez Tarji stojí za prd oboje...na Anette se nedá ani koukat a Tarja samotná mě moc nebaví...a na koncíku MORu jsem málem usnula (čekala jsem to víc Nightwishácký :kuksemkuktam: )

Griff

Příspěvek od Griff » pon 13. pro 2010 15:50:16

Usnout při koncíku :-D to se mi povedlo jednou, po exokání rumu :-DD fuj fuj fuj
Vím, že jsi mě přišel zabít. Střílej, ale jediné co zabiješ, bude člověk.

Iwin

Příspěvek od Iwin » pon 13. pro 2010 21:48:39

tak neusnula jsem, ale strašně jsem zívala a měla chuť se ubrat směr stan a dát si šlofíka :D

Odpovědět