Ghost (Swe)

Těžko zařaditelný metal
Odpovědět
Nokturrnus
Kontaktovat uživatele:

Ghost (Swe)

Příspěvek od Nokturrnus » ned 24. dub 2011 13:06:44

Obrázek
Obrázek
Krajina pôvodu: Švédsko
Rok založenia: 2008
Žáner: Heavy/doom metal/Psychedelic rock
Texty: Satanizmus

Členovia
Tobias Forge (alias Papa Emeritus (I, II, III)) - spev
Nameless Ghouls (5 ďalších maskovaných členov: sprievodný gitarista, sólový gitarista, klávesák, basgitarista a bubeník)

O tom, že za maskou Papa Emerita sa skrýva Tobias Forge z kapiel ako Repugnant, Subvision či Magna Carta Cartel sa špekulovalo už od vydania debutového albumu, avšak až nedávna žaloba od ostatných členov to nadobro potvrdila. Identity ostatných súčasných členov nie sú známe, no na basu hrá (zrejme) Megan Thomas z tribute kapely Lez Zeppelin.

Potvrdení bývalí členovia
Martin Persner - sprievodná gitara
Simon Söderberg - sólová gitara
Mauro Rubino - klávesy
Martin Hjertstedt - bicie
Henrik Palm - sprievodná gitara, basová gitara

Niektorí z nich hrali spolu s Forgeom v skupine Magna Carta Cartel. Všetci títo (okrem Persnera) sa podieľajú na vyššie uvedenej žalobe.

V Amerike sú pre zmluvné dôvody uvádzaní ako Ghost B.C.

Diskografia
Opus Eponymous (2010)
If You Have Ghost (EP) (2013)
Infestissumam (2013)
Meliora (2015)

Ukážky

Linky
metal-archives
myspace

Prvý album sa mi celkom páči. Tie ďalšie už ani príliš nie. Nejak sa tam vytráca to kúzlo.
Obrázek
Nechovám k ľuďom nenávisť, len sa cítim lepšie, keď nie sú navôkol.

Geryon

Re: Ghost (Swe)

Příspěvek od Geryon » ned 24. dub 2011 16:15:25

Ešteže ludia hádžu na forum kapely,ktorá sa im nepáčia.:lol:Takúto kombináciu som v živote nevidel, black s niakym powerpopom,doomom,heavy metalom a s psychedelickým rockom :eh:.Vyzerajú v tých maskách ako kreténi a navyše robia nezaujmavú hudbu.Od švédov,by som takúto kapelu nečakal.Patria k najväčším sračkám,aké som doteraz počul!!!! :-|

Nokturrnus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nokturrnus » ned 24. dub 2011 16:33:50

Mal som túto tému rozpísanú už trochu dávnejšie, ale rozmýšľal som, či to sem vôbec dať. Inak, podľa metal-archives by mali byť (údajne) podobní s Mercyful Fate. Jediné, čo mi tam príde podobné s MF je to, že majú satanské texty bez toho, aby do toho hrali nejaký rámus v tempe nad 400 bpm a škrekľavým vokálom (nič proti hudbe, akú som opísal :lol: ). Inak vôbec nič. :ee: Navyše, kým MF považujem za jednu z najlepších metalových skupín (ak nie za najlepšiu), tak toto sa im proste nevyrovná.

A takúto kombináciu žánrov, v ktorej sa ani vyznať nedá som ani ja nevidel, to máš pravdu. :-DD
Obrázek

Geryon

Příspěvek od Geryon » ned 24. dub 2011 16:39:47

Kašlať na nich,texty nech si maju aké chcú,image majú podobne idiotský ako Lordi a 2 Times Terror.Sú to šupáci,ktorý ma nezaujmú ničím ;-).

Ensom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ensom » ned 05. říj 2014 21:03:29

Posledné dni som tejto kapele celkom prepadol. Je to niečo na pomedzí rocku a heavy metalu, ale hlavne je to úplne iné, než som pôvodne čakal. Skladby sú však hudobne precízne zahrané a nútia ma si ich púšťať dookola. A predovšetkým veselé. Čakal by niekto veselé skladby so satanistickými textami? :lol:
Príde mi to ako veľmi vkusná recesia. Anonymita aktérov tomu dodáva ten správny šmrnc tajomnosti, aj keď zistiť ich identitu nie je až taký problém. V tomto prípade však na škodu.

Hans Wydle

Příspěvek od Hans Wydle » ned 19. říj 2014 14:54:57

Za mě jsou Ghost parádním poprockem, který sama kapela bere jako divadýlko. Poměrně často si je pouštím a skladby jako Elizabeth nebo Ritual mám od nich nejradši. Jde v zásadě o to, nečekat zde nějakou extrémní tvrďárnu. Kiss kupříkladu nehrají bůhvíjak tvrdou hudbu, ale taky si je rád poslechnu.
Unesl jsem strachu tuny
odešel jsem v černý svět
rány bičem od fortuny
nevrátím se nikdy zpět.
http://www.averzum.blog.cz
http://bandzone.cz/averzus
PES JE VÁLKA!

Ensom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ensom » pon 20. říj 2014 23:05:45

Ritual, Elisabeth, Death Knell, Satan Prayer, Waiting For The Night, Year Zero, Monstrance Clock, If You Have Ghosts. Krátky výčet obľúbených skladieb :-D

KOTAS666

Příspěvek od KOTAS666 » úte 21. říj 2014 9:50:03

AŹ na tú "Waiting For The Night" je môj rovnaký.

Nokturrnus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nokturrnus » úte 21. říj 2014 10:41:12

Prvý album mi príde celkom v pohode, ale ten druhý už nejak nie (aj keď som ho počul asi len raz, možno dvakrát maximálne). A stále čakám, kým prezradia, kto tam vlastne je. Už aj vyhlasujú v rozhovoroch, že by to zrejme popularite kapely neuškodilo, tak na čo ešte čakajú?
Obrázek

Ensom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ensom » čtv 01. říj 2015 20:47:14

Dáke nové klipy k poslednému albumu Meliora:

Odpovědět