elektrické kytary - technické věci

Hrajete na nějaký hudební nástroj? O své zkušenosti se můžete podělit zde.
vortovak
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrické kytary - technické věci

Příspěvek od vortovak » ned 14. pro 2008 11:27:34

Mám kopii Jacksona s oboustraným floydem a nejprve jsem ji měl standartně nalazenou od E, pak podlazenou do D a nakonec jsem zkusil u C, který jsem ale už neměl jako kompletně nalazený, jelikož myslim že zbylý tři tenký struny byli od D. Nevím jak s oktávami, ale neměl jsem s nimi doteď žádný problém. Vše ladí a sedí a to mám kytaru od FOKUS-H, předtím jsem měl kdysi STAGGa s obyč tremolem a tam ty zmetci na nějaký oktávy vícte co...Takže tam mi to známý v mé začátečnické době musel seštelovat, jelikož jsem tomu nerozuměl.
...k čertu s podpisem.

tuhyk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tuhyk » ned 14. pro 2008 11:28:47

Ale Chuckův signature Stealth od B.C.Rich bych bral hned a všema deseti...

Obrázek
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku

balaam

Příspěvek od balaam » stř 17. pro 2008 19:18:29

Zodiac píše:Signature bych v zivote nekoupil... prijde mi dost trapne, kdyz v zacinajici kapele ne moc dobry kytarista pouziva kytaru Zacka Wylda

no neco na tom bude, ale todle nejsou "pravy" signatury, ale levny nahrazky (tamza za 13k) aby i relativne zacinajici kytaristi mohli mit dobry podminky za dobrou cenu... a je to akorad zvukove stylyzovany podle toho jakej zhruba zvuk pozaduje aby to mnelo... proste ideal kdyz jeste nemas svuj vlastni vytribenej vkus a jen tusis co by ti mohlo vyhovovat... tim samozrejme nechcu rict ze to vyzkouset nemusis a sedne ti to do urcite ruky :stare: ...jen bych to moc neodsuzoval, pane profik :-P

Zodiac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zodiac » stř 17. pro 2008 21:10:26

nikde jsem netvrdil, ze jsem profik a taky jsem nepsal o tom, co komu sedne a co ne... psal jsem ciste jen o kopirovani vzhledu... clovek by mel koupit kytaru, protoze se mu opravdu libi, ne protoze na ni hraje Alexi
Oh my baby, oh why, oh my

balaam

Příspěvek od balaam » čtv 18. pro 2008 19:37:36

to mas recht... sorry :-/ btw signaturu Kirka Hammeta bych si nekupoval podle vzhledu, ta moja se mi libi vic.... ale jinak mas pravdu:)

balaam

Příspěvek od balaam » čtv 18. pro 2008 19:38:13

a trosku mi nesedi ze ta signatura Hammeta z Metaliky za 12k ma stejny snimace jako signatura Jeffa hanemanna ze Slayeru... asi charakter zvuku neni ciste jen o snimacich, ale prijde mi ze ti dva k sobe maj dost daleko:)

Arguit

Příspěvek od Arguit » pát 19. pro 2008 12:53:57

Borci... radeji cvicte na kytary... nez se tedy hadat... coz? ^_^

balaam

Příspěvek od balaam » pát 19. pro 2008 21:30:15

Arguit: to je jen debata ;-) uz zapinam kombicko :rock: :lol:

Real

Příspěvek od Real » ned 21. pro 2008 19:33:12

Největší podíl na zvuku má zesilovač. ne kytara ani ne snímače. co se týče floyda, tak se rozlazuje jak prdel když to máš blbě seřízené. Ladění oktáv je fakt prácička... u většiny to dje jen metodou pokus omyl když to řeknu blbě.. Jen Ibanez to krásně vychytali a daj se na něm pohodlně ladit oktávy, navíc nemá břity ale ložiska což je supr pro plynulost přechodu, a taky to dýl vydrží. Jen už nevim jak se ten jejich zázrak jmenuje.
proč Real? protože čistí...

balaam

Příspěvek od balaam » pon 22. pro 2008 21:33:03

Real: no nvm, zesilovac samozrejmne, ale kdyz sem misto svyho telete se singlama zapojil to ESP s EMG humbacema tak tlumeni strun mnelo naprosto odlisnej zvukovej charakter, stejne jako tenke struny. mas pravdu, ze aparat dela nejvic, ale fakt to byla solidni zmena:-)
s tema singlama sem si musel fakt vybrat - bud tlusty struny se zvukem jak si predstavuju (hmotnej ale ostrej) plus ukriceny a malo zretelny tenky struny, nebo prehluseny a tupy tlusty plus celkem zretelny a znejici tenky... a nepomohlo ani "stelovani" snimacu do ruznych vysek na tlustych a tenkych strunach :-(
to je rozdil mezi SC a HB, ale co se tyce znacek, nevim... asi nebude tak velkej rozdil mezi Seymour Duncanama a EMG atd, ale neco tam slyset je... nas prvni kytarista ma taky ESP s EMG snimacema, ale kdyz to zapojim do svyho aparatu tak at steluju jak chcu, ten zvuk ma jinej charakter

Odpovědět