elektrické kytary - technické věci

Hrajete na nějaký hudební nástroj? O své zkušenosti se můžete podělit zde.
balaam

Re: elektrické kytary - technické věci

Příspěvek od balaam » pon 22. pro 2008 21:39:35

jinak bohuzel musim uznat ze mas pravdu, ze uplne 100% lazeni nedrzi... :-/ jinak s tema britama... jakej je v tom problem? ze se casem ztupi by snad vadit moc nemelo, kdyz nejsem zadnej profik a nevadi mi ze budu treba muset vic zabrat bo co... :kuksemkuktam:

Real

Příspěvek od Real » pon 22. pro 2008 22:49:03

balaam píše:jinak bohuzel musim uznat ze mas pravdu, ze uplne 100% lazeni nedrzi... :-/ jinak s tema britama... jakej je v tom problem? ze se casem ztupi by snad vadit moc nemelo, kdyz nejsem zadnej profik a nevadi mi ze budu treba muset vic zabrat bo co... :kuksemkuktam:

no spíš že se to nebude vracet na stejné místo. takže nebude přesné naladění možné :) pak to chce nový floyd... nebo vyměnit břity, což taky de myslim jen na některém ibanez. Dají se samozřejmě i naostřit, ale neni to ideální řešení... A jasné 100% ladění to nedrží.. proto tam máš fine tuners.

jiank k těm snímačům. Rozdíl tam taky je, ale největší podíl má pořád aparát. Kytara a snímače sou jen základ. zvuk vznik v zesilovači popř. v efektech. Já už pár značek snímačů vystřídal a musím říct že Seymour duncan blackouts zatím uspokojili mé potřeby nejlíp. mají krásné neječivé výšky přičemž na rytmy zůstává brutální ostrý zvuk. Dimarzio X2N (chuck schuldiner) na tom byl podobně, jen neměl tak čistý zvuk. Měl menší sustaine a trochu mín středů. Seymour duncan SH4 byl naprostý shit pokud mám říct pravdu... Uřvanější výšky jsem neslyšel ani na R.M. alnico které stojí dvakrát míň. Dokonce B.C.Rich stock pickups byly téměř srovnatelné. SH4 pro mě bylo velké zklamání zvuk spíš na rock a menší zkreslení i když dost profi kytaristů je používá.. Mě prostě nesedli. Teď mám na jedné kytaře ten X2N, kterou mám v Drop D, a na druhé Blackout která je v D standard. Přes to všechno, můj zvuk je pořád hodně podobný, ne li téměř stejný a to díky aparátu. :)
proč Real? protože čistí...

balaam

Příspěvek od balaam » úte 23. pro 2008 12:36:17

ty fine tunery sou vychytany vecicky, ale doladovat dvakrat za zkousku musim stejne... jeste uvidime, co na tom udelaj novy struny, ty zakladni 9 asi taky nebudou to nejkvalitnejsi co existuje... btw koupit novej Floyd? dyt je sotva o litr levnejsi nez cela moje kytara :lol: - http://kytary.cz/dalsi-prislusenstvi/ky ... d+Rose:1:0

jinak s tema snimacema - todle uz je na mne trochu moc pokrocily, jeste sem na zadny kytare snimace nemenil a zatim ani nemam potrebu menit, protoze ty EMG sou pro mne na mym levlu idealni, i kdyz sou zakladni... sustain by mohly mit delsi, ale mirnym reverbem se to krasne doladi:) ale na Duncany sem slysel obecne jen chvalu tak aspon vim ze musim srovnavat... :-/

Real

Příspěvek od Real » úte 23. pro 2008 13:18:58

Tak to tvé tremolo asi nebude nic moc. já musím ladit tak dvakrát za měsíc. a hraju pořád. Co máš vůbec za kytaru?

balaam

Příspěvek od balaam » úte 23. pro 2008 18:45:28

ESP-LTD M100FM... http://musiccenter.cz/LTD-ESP/LTD-ESP-M ... e/:3:24624 jako neni to zadna spica, ale vic prachu sem nemel... a hraje se mne na ni fakt dobre diky profilu krku extra ploché U, navic zvuk ma solidni, a dokud sem ji nepodladil tak tremolo drzelo nadherne pri jakymkoli zachazeni, ono jako i ted sem se jeste porad nevyblbnul a delam s tim dobry prasarny a mozna i proto ladim dvakrat za den:) kazdopadne este se snazim zjistit jak seridit oktavy, pokousel sem se je doladit pomoci imbusovejch sroubu ktery tam na to vypadaj ale s tema nejde hnout tak jeste budu studovat :chjo:

Real

Příspěvek od Real » úte 23. pro 2008 19:34:03

na floydu se hodně blbě ladí oktávy doporučju s tím rači nehýbat. většinou to bývá dobře seřízené z obchodu... Dá se na to mfakt ladit jen metodou pokus omyl. protože musíš strunu vyndat posunou kámen a znovu ji tam dat a naladit... a když se kytara rozlaďuje je to možná tím, že sou špatně dotáhlé zámky, jak na jedné tak na druhé straně.

balaam

Příspěvek od balaam » úte 23. pro 2008 22:30:03

...na jedne i na druhe strane? ja si vsim jen tech na strane ladici mechaniky, na floydu sou taky? 8-O

....ale hybat s tim v tom pripade radsi nebudu, dik za varovani ;-)

Real

Příspěvek od Real » úte 23. pro 2008 23:08:07

no na floydu sou taky.. pokud teda nemáš nějaký netradiční kam se strkaj struny i s korálkama. Jinak sou tam struny drženy takovýma malýma kovovýma hranolkama. které jsou přitlačeny pomocí šroubů (zezadu tremola) ke strunám. Já to měl na jednom koncertu špatně utáhlé a samozřejmě mi jedna struna povolila.. tím se naply všechny ostatní a byla sranda... Naštěstí to byla poslední písnička ale i tak to naštve. S tremolem je kříž když to nemáš dobře seřízené.. ale dá se to v pohodě naučit a zvykneš si na to :) pak ti to ani nepřijde. Mě se to dokonce zdá spolehlivější než obyč ladící mechaniky, které nejsou nijak zajištěné a kdkoliv ti do nich někdo drbne se rozladí... Některé i během songu. Nemálokrát sem viděl kytaristy přímo během písničky dolaďovat...

Zodiac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zodiac » stř 24. pro 2008 12:57:42

jak mas Floyda, pri skutecnou jistotu pri koncerte pomuze jen druha kytara...
Oh my baby, oh why, oh my

balaam

Příspěvek od balaam » sob 27. pro 2008 21:36:07

Real: dik, myslim ze sem to prave diky tobe pochopil :-) doted sem si myslel ze to slouzi jako uvolneni pro doladeni oktav :lol:

Zodiac: no, tak porad jeste muzu mit v zaloze tu starou... ale ona se zalozni kytara hodi i kdyz floyda nemas, ta moje stara mne taky parkrat pekne zklamala... i kdyz nikdy na koncerte, pac k tomu ani nemela prilezitost :-|

Odpovědět