Cthaeh

Hrajete v nějaké skupině, nebo chcete nějakou skupinu založit a hledáte členy? Tak zavítejte sem.
Odpovědět
Temrav

Cthaeh

Příspěvek od Temrav » čtv 11. zář 2014 10:05:37

Zdravím, po dlhom presvedčovaní samého seba som sa dokopal k skladaniu hudby. Dopadlo to tak že sa z toho vyklulo čosi ambientovo/neofolkovo/experimentálo blackové...hmmm ..aspoň myslím. Ak by to niekto vedel zaradiť do nejakého konkrétneho štýlu tak sem s ním ..

Tvorím si to sám doma, s tou najhoršou možnou technikou (takže kvalita 10 bodov) ale mne to nejak extra nevadí ...aspoň to má taký starý nádych.

Nie je to nič prevratné (zatiaľ!) ale baví ma to a verím že časom to bude len a len lepšie ...

Tak budem rád ak mi tu niekto povie na to svoj názor...Čo je je zlé, čo je dobré, čo pridať, čo odobrať, čo určite nechať a pod.

Tak tu to je:
https://www.youtube.com/channel/UCoIKoC ... Phg/videos

Hans Wydle

Re: Cthaeh

Příspěvek od Hans Wydle » čtv 11. zář 2014 11:52:07

:ano: Kvalita! Libí se mi věci z alba Box full of hate a ručně kreslený přebal. :bm: Třeba jednou vydáme něco společného, akustický black přetrvá!
Unesl jsem strachu tuny
odešel jsem v černý svět
rány bičem od fortuny
nevrátím se nikdy zpět.
http://www.averzum.blog.cz
http://bandzone.cz/averzus
PES JE VÁLKA!

Temrav

Příspěvek od Temrav » čtv 11. zář 2014 13:47:45

Vďaka, som rá že sa páči !
Spolupráci sa nebránim, ani nebojím takže kľudne :D ...
Naposledy upravil(a) Nokturrnus dne čtv 11. zář 2014 15:39:16, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj posledný príspevok!

silmarill
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od silmarill » čtv 11. zář 2014 19:39:56

tak vypočul som si všetko čo si mal na youtube (aj keď skladbu Elven forest som skôr len preklikal, tá ma nudila), musím povedať že to má potenciál a že dačo z toho bude :ano: ako dlho na tom pracuješ?

edit: kukám že si tam medzitým pridal ďalšie songy, idem checknúť...
edit2: nie, tie Situations from the realm ma neoslovili :-|
ZX-80 Quad Core
4kB RAM DDR4

Temrav

Příspěvek od Temrav » čtv 11. zář 2014 20:23:18

Vďaka za názor, dúfam no že sa budem len zlepšovať a som si vedomý že okolo toho je treba ešte veľa zapracovať.

No to všetko čo je na tom kanály je produktom možno pol roka ... Samozrejme že som netvoril každý deň. Dajme tomu mesiac som si skladal nápady, melódie...potom mesiac pauza...ďalší mesiac som tie nápady dával dokopy a doviedol ich k nejakej celistvosti ... To boli 3 mesiace a ďalšie 3 mesiace ten istý proces ...

Situations from the realm of Fantasy vzniklo iba takou náhodou ...Objavil som v audacity jeden efekt ktorý sa mi zapáčil a začal som sa s ním hrať ... Ono je to úplne jednoduché ...Stačí nahrať nejakých 10-15sec nejakého zvuku ...či už gitary alebo nejaké banálne klopkanie po stole atď. :D, dať do toho ten konkrétny efekt a tá 10sec stopa sa vám natiahne na 3min, maličko sa to poupravuje a máte "song" :D

Sú to fakt iba také situačné nahrávky kt. by sa možno hodili do nejakej pc hry a pod. .... nie je to nič také čo by si človek dal do mp3 a počúval to :D ...

Nazval by som to iba ako taký bonus k mojej tvorbe...Ďalší "album"(sa mi to zle píše že ´album´ keď o tej mojej hudbe takmer nikto nevie a nieje nijak známa:D) ktorý mám na "stole" sa vracia k tomu prvému...

A ešte raz dik za názor ...

silmarill
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od silmarill » čtv 11. zář 2014 20:38:21

Temrav píše:Situations from the realm of Fantasy vzniklo iba takou náhodou ...Objavil som v audacity jeden efekt ktorý sa mi zapáčil a začal som sa s ním hrať ... Ono je to úplne jednoduché ...Stačí nahrať nejakých 10-15sec nejakého zvuku ...či už gitary alebo nejaké banálne klopkanie po stole atď. :D, dať do toho ten konkrétny efekt a tá 10sec stopa sa vám natiahne na 3min, maličko sa to poupravuje a máte "song" :D

takže 10 sekúnd natiahnutých na 3 minúty, no to potom aj tak znie :chjo:

btw ak chceš inšpiráciu na ambient s témou "Situácie z ríše fantázie", tak skús Za Frúmi.
https://www.youtube.com/watch?v=ZUVPRTnGEBY
robia ambienty s témou trpaslíkov, orkov, upírov, kultov, mágov atď.
ZX-80 Quad Core
4kB RAM DDR4

Temrav

Příspěvek od Temrav » čtv 11. zář 2014 20:40:00

Ale tak sú okolo toho nejaké tie úpravičky aby sa nepovedalo že je to odfláknuté :D

To znie dobre, idem na to. Vďaka za tip.

Edit: Veľmi dobrá vec !

Odpovědět