Killing Joke

Rock, post-rock, progressive rock, hard rock, alternative rock, noise rock, shoegaze ...
vortovak
Kontaktovat uživatele:

Killing Joke

Příspěvek od vortovak » ned 07. úno 2010 22:46:59

Obrázek

Styl: rock, post-punk, industrial
Země: Velká Británie
Založena: říjen 1978
Last.dm: http://www.last.fm/music/Killing+Joke

Historie složení kapely:
1978 J. Coleman, G. Walker, P. Ferguson, M. Glover
1982 J. Coleman, G. Walker, P. Ferguson, P. Raven
1988 J. Coleman, G. Walker, P. Ferguson
1989 J. Coleman, G. Walker, M. Atkins, Taif, J. Bechdel
1990 J. Coleman, G. Walker, M. Atkins, P. Raven, J. Bechdel, A. Rourke
1994 J. Coleman, G. Walker, G. Dugmore, M. Glover
2003 J. Coleman, G. Walker, D. Grohl, M. Glover, P. Raven, T. Parsons, N. Walker
2005 J. Coleman, G. Walker, B. Calvert, P. Raven, K. Brown, R. Udhin
2008 J. Coleman, G. Walker, Youth, P. Ferguson, R. Udhin

Diskografie:

* Killing Joke (1980)
* What's THIS For...! (1981)
* Revelations (1982)
* Fire Dances (1983)
* Night Time (1985)
* Brighter than a Thousand Suns (1986)
* Outside the Gate (1988)
* The Courtauld Talks (1989)
* Extremities, Dirt & Various Repressed Emotions (1990)
* Pandemonium (1994)
* Democracy (1996)
* Killing Joke (2003)
* Hosannas from the Basements of Hell (2006)
* Feast of Fools (April 2010) - Original lineup

Jedinými členy, kteří jsou ve skupině nepřetržitě, jsou její zakladatelé Jeremy „Jaz“ Coleman (vokály, klávesy, syntetizéry a hudební aranžmá) a Geordie Walker (kytary).

Killing Joke jsou uznáváni jako jedna z nejvíce vlivných skupin éry post-punku a New Wave na konci sedmdesátých a začátku osmdesátých let, silně ovlivňující skupiny jako Nirvana, Metallica, Ministry, Prong, Jane's Addiction, Soundgarden, Nine Inch Nails, Econoline Crush nebo Korn. První bubeník skupiny "Big Paul" Ferguson popsal hudbu Killing Joke jako „zvuk zvracející země“. Hudba Killing Joke je výrazná svými hypnotickými, kovově znějícími kytarami a těžkými, ale tanečními rytmy.

Myspace

Kód: Vybrat vše

http://www.myspace.com/killingjokeofficial

Oficiální stránky:

http://www.killingjoke.com/

Ukázka:

Pro mě momentálně se stávající srdcová záležitost. :-)
...k čertu s podpisem.

Morte

Re: Killing Joke

Příspěvek od Morte » pon 08. úno 2010 21:35:49

Moje srdcovka:) Killing joke jsou kult jak prase a podle mě jedna z nejdůležitějších rockovejch kapel osmdesátých let. Mám od nich rád snad všechno akorát asi dvě new wave alba my zrovna moc nesedla. Jinak Jaz Coleman je hudební génius, kromě toho, že je frotmanem KJ tak je zároveň dost prestižním a světově uznávaným skladatelem vážný hudby, podílel se mimojiné na albu Proměny od Čechomoru (lahůdková záležitost). Pro zájemce vynikající článek o něm: http://rockblock.musichall.cz/clanky/coleman.html

vortovak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vortovak » pát 12. bře 2010 22:53:48

Chystá se někdo na ně do Prahy?
...k čertu s podpisem.

vortovak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vortovak » ned 14. bře 2010 11:43:48

Hm, tak koncert v dubnu nebude :trueheadbanging:

viz web Music Bar Praha

Killing Joke (UK) - Koncert přeložen na podzim !

Vzhledem k tomu, že kapela Killing Joke přesunula celé své letošní turné až na podzim roku 2010, došlo i ke změně data jejich pražského koncertu. Ten se místo 26.dubna uskuteční v náhradním termínu
4.října, opět v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky z původního termínu zůstávají v platnosti, případně je možné je vrátit v předprodeji, kde byly zakoupeny.

Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení.
...k čertu s podpisem.

Morte

Příspěvek od Morte » úte 16. bře 2010 17:03:45

Heh, tak já sem za to přeložení nakonec rád, přecejen po létě bude snad víc peněz. Jinak tuhle show si nehci nechat ujít, Coleman je celkem ďábel co sem koukal na záznamy z jinejch koncertů, bude to dobrej rituál :-) Taky se celkem těšim na ten dokument, co má o Killing Joke vyjit, tady je trailer: http://www.youtube.com/watch?v=zwUMy8xOYTc

vortovak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vortovak » pát 25. čer 2010 17:33:38

Vydávají EP, v září pak nové album a v říjnu je máme u nás

Anglická post-punková skupina Killing Joke vydává 21. června nové EP, které předznamená nové album “XIII: Feast of Fools” naplánované na září. Nová EP nahrávka, která se objeví za několik dnů v několika různých formátech pod názvem “In Excelsis”, bude obsahovat zbrusu nový materiál pořízený v rámci příprav nového alba.

Chystané album “XIII: Feast of Fools” si Killing Joke produkují sami, přičemž část jeho mixu byla pořízena i v Praze. Tato nahrávka vyjde přesně třicet let od eponymního debutu Killing Joke a zároveň je prvním plodem spolupráce kapely v původní sestavě po dlouhých 28 letech. V mezidobí byli jedinými stálými členy skupiny zpěvák Jaz Coleman a kytarista Geordie Walker.

“Koncertování s Killing Joke pro mě po celé ty tři dekády vždy bylo nejlepší částí roku,” říká Jaz Coleman, u nás též známý spoluprací na filmu Rok ďábla. “Pro mě naše koncerty vždy byly způsobem, jak se můžeme společně vyrovnat s hrůzami našeho světa řítícího se do zkázy.”

“Severní magnetický pól naší planety se vychýlil z území Kanady, a jak se rychle přibližuje k Sibiři, sopečné výbuchy a zemětřesení jsou na denním pořádku,” pokračuje Jaz. “Největší ropná skvrna v dějinách lidstva se stále zvětšuje a na korejském poloostrově stále hrozí vypuknutí války. Je naprosto zřejmé, že Killing Joke ještě nikdy nebyli tak potřeba jako dnes.”

„Chtěl bych poděkovat svým kolegům za to, že jsme mohli společně vytvořit naši zatím nejdůležitější nahrávku, a cítím se nadšený a poctěný tím, že opět mohu vyrazit na turné s Killing Joke v původní sestavě,” dodává Jaz. Killing Joke ani tentokrát nevynechají svou oblíbenou Prahu, čeští fanoušci je uvidí 4. října v Lucerna Music Baru.

Vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 400,- Kč + poplatky, na místě za 500,- Kč. Vstupenky zakoupené na původní termín koncertu zůstávají v platnosti.

( převzato z metalopolis.net )
...k čertu s podpisem.

Morte

Příspěvek od Morte » čtv 26. srp 2010 17:47:33

Nová věc, žádný velký experimenty se nedějou, ale nandavá to jako 30 let starý věci, nejvíc mi to asi připomíná album Democracy.

vortovak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vortovak » ned 19. zář 2010 21:37:25

Mě to EP sedlo parádně. :-) Už se nemůžu dočkat jejich koncertu na začátku října.
...k čertu s podpisem.

Morte

Příspěvek od Morte » čtv 21. říj 2010 20:12:12

Jé, ani jsem se nevyjádřil ke koncertu. U mě hodně dobrý, zvuk klasicky klubovej, semtam něco zanikalo(hlavně vokály basáka), ale písničky jsem poznával v pohodě. Nový věci zněly naživo výborně, i když jich mohli možná zahrát o jednu-dvě míň. Ale zase to vynahradili, když zahráli Eighties:)

vortovak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vortovak » čtv 13. led 2011 14:02:46

Ty voe, Morte, kdybych si nepřečetl tvůj příspěvek jak komentuješ alba roku 2010, tak vůbec nemám poslední desku. Už jsem si jí stáhnul, teď poslouchám a prostě víc než spokojenost! 8-)
...k čertu s podpisem.

Odpovědět