Be Forest

Rock, post-rock, progressive rock, hard rock, alternative rock, noise rock, shoegaze ...
Odpovědět
silmarill
Kontaktovat uživatele:

Be Forest

Příspěvek od silmarill » sob 23. dub 2016 14:24:20

BE FOREST
post-punk / shoegaze (ITA)

Obrázek

Odkazy: [ Bandcamp | Last.fm ]

Be Forest je post-punkové trio z Talianska, ktoré sa dalo dokopy v roku 2010. Za svoje vzory uvádzajú Joy Division, Sisters of Mercy a The Cure.
Predpokladám že názov kapely Be Forest je narážkou na skladbu A Forest práve od spomínanej The Cure, ale to je len moja osobná domnienka.

Napriek post-punkovej inšpirácii cítiť v ich hudbe silný vplyv shoegaze - ich zvuk je veľmi zasnívaný, k čomu silne prispieva aj anjelský hlas hlavnej vokalistky.

Zatiaľ majú na konte 2 LPčka: Cold (2011) a Earthbeat (2014).

ZX-80 Quad Core
4kB RAM DDR4

KOTAS666

Re: Be Forest

Příspěvek od KOTAS666 » ned 08. kvě 2016 0:24:12

hmm musím priznať že ma to zaujalo. Zacnelo sa mi za Amesoeurs a za časmi ked som počúval aj takéto veci. No neviem čo je na tom punkové, nieže by som sa vyznal do punku a post-punku (zrejme je v tom obrovský rozdiel), ale ked sa povie punk tak samozrejme hned ma napadne sex pistols, The Exploited a pod. Toto s tým nemá nič spoločné (našťastie).

Nokturrnus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nokturrnus » ned 08. kvě 2016 9:48:11

OT Kotas: Post-punk nie je subžánrom punku. Skúsim ti to nejak zadefinovať: Označujú sa tak zväčša kapely niekedy z konca 70. a začiatku 80. rokov (Joy Division, The Cure, Siouxsie and the Banshees, Public Image Ltd. a ďalšie), ktoré boli, mimo iného. ovplyvnené punkom (a niektorí ich členovia predtým hrávali aj v punkových kapelách), ale sami nemali záujem hrať takú istú hudbu. Texty bývajú zamerané skôr introvertne. Hudba si síce berie z punku istý zmysel pre minimalizmus, kladie však podstatne menší dôraz na agresiu a energiu tak typickú pre punk (vlastne tam takmer žiadne nebývajú, hlavne čo sa týka tej agresie, možno až na Public Image Ltd.), miesto toho sa sústreďuje hlavne na atmosféru a experimentovanie. Niektoré klasické post-punkové kapely neskôr začali hrať gothic rock.
Obrázek
Nechovám k ľuďom nenávisť, len sa cítim lepšie, keď nie sú navôkol.

silmarill
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od silmarill » ned 08. kvě 2016 20:45:19

ja moc do toho nevidím, ale určite to Nokturnus opísal správne lebo viem že on počúva takéto žánre.
pre mňa post-punk = art-rock s basovou linkou a bicími v štýle punku

a ešte ku kapele - majú nový singel "Glow"

ZX-80 Quad Core
4kB RAM DDR4

Odpovědět