Sex pistols

Punk
Nokturrnus
Kontaktovat uživatele:

Re: Sex pistols

Příspěvek od Nokturrnus » ned 05. črc 2009 19:41:22

Tak s tým by som osobne až tak veľmi nesúhlasil... (častočne áno, čiastočne nie)
Koniec koncov nie sú prvou ani najlepšou skupinou

Ale vtedy hralo už dosť skupín, ako napr. The Clash, The Damned, Ramones (aj keď v USA), v 77 začínali aj Misfits (takisto USA)... Pistols sú pre mňa len stránkou v knihe (aj keď si ich občas vypočujem), ostatné menované sú pre mňa aj celou kapitolou
Obrázek
Nechovám k ľuďom nenávisť, len sa cítim lepšie, keď nie sú navôkol.

Metal Heart

Příspěvek od Metal Heart » sob 11. črc 2009 11:58:20

Sex Pistols jsou dokonalým úkazem toho, jak Velká Británie v polovině a na konci sedmdesátých let hudebně stagnovala a nevěděla, kam se hudebně vydat. Za pomoci manažera McLarena (snad je to jméno správně) se Sex Pistols stali tím, čím se stali, aniž by uměli vzít pořádně nástroj do ruky. Punk mi nevadí, Pistols ani taky moc, dva zmiňované songy mám rád, ale když punk, tak něco jiného.
Thrash 'till Death

Meresz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Meresz » čtv 16. črc 2009 14:08:49

obyčajná sračka, feťáci čo nevedeli hrať a spievať, s imidžom zdochliny, nevedeli sa správať - táto paskuda má na svedomí album ktorý sa vraj radí medzi najvplyvnejšie rockové albumy všetkých čias? FUJ ! >:-(

Médea
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Médea » čtv 16. črc 2009 14:49:09

Sračka sem, sračka tam. Každopádně je to legenda, kterou zná každej. Už jen to okřídlený rčení- jsou jak Sid a Nancy. Pro mě to není ani tak o hudbě, jako o zajímavý story.

Meresz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Meresz » čtv 16. črc 2009 16:45:15

no asi tak, zaujímavé sú o nich iba historky, inak stoja za hovno a o status legendy sa nijak nezaslúžili (teda ak ich zásluha má byť ich hudobná produkcia, tak... )

Nokturrnus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nokturrnus » čtv 16. črc 2009 18:59:34

Meresz píše:obyčajná sračka, feťáci čo nevedeli hrať a spievať, s imidžom zdochliny, nevedeli sa správať - táto paskuda má na svedomí album ktorý sa vraj radí medzi najvplyvnejšie rockové albumy všetkých čias? FUJ ! >:-(

No jo, Sidova hra na basu stála za hovno, Johnny nevedel spievať. No napriek tomu, že Steve, Paul a Glen neboli na svojich nástrojoch nejakí virtuózi, aspoň na ne (narozdiel od "slávnej" dvojice) ako tak vedeli hrať, a napríklad taký Steve vedel aj spievať - vypočuj si napríklad Professionals - Just Another Dream. Zvukovo to pripomína Sex Pistols, ale namiesto Rottenovho nemelodického kvákania je tam (Stevov) skutočný spev.

Čo sa týka toho, že sa ich album radí medzi vplyvné dosky: začal sa tam radiť až neskôr, v období, keď ho vydali, bol označený (neviem, či teraz budem citovať správne) za "zrážku dvoch rýchlikov plných kričiacich ľudí v tuneli".
Obrázek

Meresz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Meresz » čtv 16. črc 2009 19:13:50

Nocturnalle píše:bol označený (neviem, či teraz budem citovať správne) za "zrážku dvoch rýchlikov plných kričiacich ľudí v tuneli".

jj, tú citáciu som mal na mysli, písali to raz v Kamarátovi a koniec koncov, asi to je aj pravda :-)

rammsteinmv

Příspěvek od rammsteinmv » sob 02. led 2010 12:25:24

Přes to všechno,já je mám rád.

Je to veselé a přitom agresivní,je to chytlavé,ale žádné dnešní neopunk/poppunk/rádoby punkrock/ska,je to jednoduché,rychlé a provokativní a zpěvák hustě šišlá.

Uznává je mnoho lidí a punku určitě dost pomohli.

Fidla Zig

Příspěvek od Fidla Zig » pát 15. led 2010 22:55:22

Nějak to nemusím. Náš kytarista to poslouchá, já mu to neberu. Nelíbí se mi jejich vzhled.
Co na tom, že neuměli hrát? To je třeba to zajímavé. Nejde o to, jestli něco umíš, ale o to, jak to děláš :potlesk:

Nokturrnus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nokturrnus » sob 16. led 2010 20:11:03

rammsteinmv píše:Uznává je mnoho lidí a punku určitě dost pomohli.

Ja ich neuznávam (hoci punk počúvam), a punku viac pomohli iné skupiny.
Navyše Rotten bol dosť guma, napríklad v roku 86 (alebo tak nejak) sa vyjadril, že "(punk) wasn't a movement, there was just the sex pistols, everybody else didn't count". O PiL sa vyjadroval, že to nie je skupina, ale spoločnosť...
Obrázek

Odpovědět