Klavírní umění

Vážná hudba
Odpovědět
Ensom
Kontaktovat uživatele:

Klavírní umění

Příspěvek od Ensom » pát 06. čer 2008 17:25:20

Keďže som dosť zaťažený na klavírnu hudbu, tak by som rád prvý topic vo "Vážnej hudbe" venoval práve tejto téme.
Jeden z mojich najobľúbenejších pianistov - Nelson Freire.

Napísali o ňom na muzikus.cz:

Pianista Nelson Freire nepatří k těm, kteří by své umění rádi stavěli na odiv. Je téměř typickým příkladem vnitřně vášnivého člověka, který hudbu prožívá silně emotivně, i když na první pohled působí plaše a dětsky bezelstně. Snad i to je důvod, proč se už od raného mládí přátelí s Marthou Argerich, nebo důvod, proč teprve v 56 letech, přestože je považován za jednoho z nejlepších pianistů, podepsal kontrakt s firmou Decca.
Na tomto snímku se Freire představuje jako vyzrálá osobnost, umělec s brilantní technikou, nadhledem a zároveň plodným zaujetím pro věc. "Jeho" Chopin je jemný, osobitý a příjemně vemlouvavý. Každý tón, každá fráze jsou sdělovány podle své důležitosti v rámci celku, ať už se jedná o rozsáhlou Sonátu h moll, multi-náladové Etudy op. 25 či téměř miniaturní Trois nouvelles études. Freire dokáže pomocí svého nástroje (nelze přeslechnout, jak moc je mu oddán) odkrýt posluchači mozaiku Chopinovy hudby, propojit zcela přirozeně melodickou, harmonickou i expresivní linku. Právě proto nebude posluchač litovat času, který s oběma pány stráví.

Nihilist
Kontaktovat uživatele:

Re: Klavírní umění

Příspěvek od Nihilist » sob 07. čer 2008 12:30:30

Z klavírních umělců mám rád například STRAVINSKÉHO (http://cs.wikipedia.org/wiki/Igor_Fjodorovič_Stravinskij) ... Některé jeho díla jsou naprosto geniální!!! Jinak samozřejmě Chopain, Čajkovskij... a vůbec, co je na klavír (pokud je to kvalitní) je krásné ;-)
Jenom kdo velce váhá, velce rozhodne se.

VH

sporilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sporilov » čtv 10. črc 2008 20:58:10

Na tuto hudbu se taky nesmí zapomínat. Někdy je to nádhera si to pustit. Já osobně rád taky Chopina a Čajkovskiho. Pustím si to fakt vyjimečně, ale vždy to stojí za to ;-) Je to velice příjemná změna ;-)
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!

TheLeader

Příspěvek od TheLeader » čtv 24. črc 2008 0:24:44

Nihilist píše:Z klavírních umělců mám rád například STRAVINSKÉHO (http://cs.wikipedia.org/wiki/Igor_Fjodorovič_Stravinskij) ... Některé jeho díla jsou naprosto geniální!!! Jinak samozřejmě Chopain, Čajkovskij... a vůbec, co je na klavír (pokud je to kvalitní) je krásné ;-)

Chopain neni Chopain, ale Chopin, jenom poznámka.

gazosh

Příspěvek od gazosh » čtv 31. črc 2008 12:09:07

Klavír je úžasnej nástroj, dokonce jsem uvažoval, že bych se přihlásil do lidušky, ale už jsem přihlášený na akustickou kytaru. Když se nad tím zamyslím, tak bych se chtěl přihlásit na všechno :chjo:

Ale preferuju spíš klavír v jazzové formě.
Obrázek

Fidla Zig

Příspěvek od Fidla Zig » pát 15. led 2010 23:52:13

Výborný je klavír v procítěné formě, nebo v živější - např. té jazzové, či swingové :)

Zodiac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zodiac » ned 17. led 2010 15:32:20

klavir je skvelej nastroj...
na vanoce jsem 'omylem' dostal klavesy, ale sel jsem je vratit, protoze vim, ze bych se na to nenaucil... ne ze by to neslo, ale nejak na to nemam vuli ani naladu, navic se ted hodne venuju akustice...
Oh my baby, oh why, oh my

ancq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ancq » ned 29. zář 2013 22:11:57

toto. nadhera.

edit: po klasickej Tiffany aj rockovo/metalova Ukrajinka Vika vkgoeswild., kt. hrava v 'bootoch'. :evil:

prip.

:bm:

Odpovědět