Pyotr Ilyich Tchaikovsky

Vážná hudba
Odpovědět
bobo12b

Pyotr Ilyich Tchaikovsky

Příspěvek od bobo12b » úte 22. kvě 2012 18:53:20

Pyotr Ilyich Tchaikovsky (Rusko - Kamsko-Votkinsk)
Classical, Romantic
(* 7. máj 1840 – † 6. november 1893) (53 rokov)

Last.fm | Wikipedia | Hudobné diela

Piotr Iľjič Čajkovskij (Пётр Ильич Чайковский) bol ruský hudobný skladateľ obdobia romantizmu.

Obrázek

Čajkovskij patrí medzi najznámejších ruských skladateľov. Hoci nebol členom skupiny nacionalistických skladateľov známych pod názvom Mocná hŕstka, jeho hudba sa preslávila vďaka jej výrazne ruskému charakteru - vzrušujúcim melódiám, rafinovanej harmónii a brilantnej, trochu pochmúrnej, ale vždy sviežej orchestrácii. Jeho diela boli však viac v západnom štýle v porovnaní s dielami ruských súčasníkov, keďže okrem národných ľudových motívov v skutočnosti používal aj medzinárodné prvky. Čajkovskij bol nesmierne citlivý, neurotickej povahy a počas života trpel často depresiami.

Obrázek

denomet

Re: Pyotr Ilyich Tchaikovsky

Příspěvek od denomet » pon 28. led 2013 16:15:04

chybí mi tady louskáček to se dá poslouchat bez přestání i dokola...zejména květinovej valčík je nádhernej...ne nejsem teplej :p listen: http://www.youtube.com/watch?v=Cg1dMpu4v7M

denomet

Příspěvek od denomet » pon 28. led 2013 16:21:01

a teď jsem si vzpomněl na další skvost. vyslechněte si tohle: http://www.youtube.com/watch?v=eBDAklpf8X4

na to jsem natrefil když jsem koukal na jednu část akt x...velmi sentimentální

Médea
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Médea » pon 28. led 2013 16:21:51

...ne nejsem teplej
Nekecej..denomet se rýmuje s teplomet. :winky:
Čajkovskij zemřel v roce 1893, oficiálně na choleru, když se napil infikované vody. Vyjma tohoto vysvětlení se v literatuře objevila řada spekulací, nejčastější z nich je, že skladatel spáchal sebevraždu. Teorii o sebevraždě nasvědčuje fakt, že Petr Iljič Čajkovskij trpěl za svého života častými stavy melancholie a depresemi, které byly možná způsobeny tím, že se nikdy zcela nevyrovnal se svou údajnou – veřejně nepřiznanou – homosexualitou.[1]

.

Médea
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Médea » pon 28. led 2013 17:07:02

Milý Spectre, já tu hudbu poslouchám, napsala jsem o skladateli poznatek z wiki a vtípek na dost pitomou poznámku o homosexualitě. Cos zde o této hudbě, nebo autorovi napsal zajímavého ty a co o něm víš? :twisted:

Médea
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Médea » pon 28. led 2013 20:34:43

Když jsme u toho, tak tentokrát jsem OT nebyla. Když OT jsem, tak se přiznám.

Vtipnost mých vtípků raději nebudu komentovat, ale chápu, že leckomu připadají trapné..občas dokonce i mně a rejpavostí trpím také (překvapivě :-DD ). X-D

Nevím ale, co ti vadí na rozebírání nejrůznějších záležitostí kolem života autora. Kdyby se to nesmělo, tak v těch topicích o hudbě často není pomalu nic (a v mnoha ani nic není), jen by stačilo vždy doplnit úvodní post o nové album a tenhle autor už žel nic nového nevydá a na koncertní šňůru už taky nepojede, abych tu psala o tom.
Samozřejmě dnes už asi nezjistíme, koho měl ten pán rád, ale zároveň nevidím nic zlého na tom, zmínit tu ten smutný fakt, že se možná celý život velmi trápil a to dost možná právě kvůli nějaké takové nešťastné lásce..ale zas nebýt té vnitřní trýzně, tak by dnes možná nebylo Labutí jezero, ani Louskáček a ani ty skladby, co se líbí denometovi.
..ani tento post nepovažuji za OT.

bobo12b

Příspěvek od bobo12b » pon 28. led 2013 21:17:06

v úvodnom poste máš odkaz na wikipédiu kde máš napísané všetko to čo si momentálne zhrnula keď chceš kritizovať úvodný post v ktorom podľa teba nie je toho dosť spomenutého.
Obrázek

Odpovědět