OT

Fórum k volné diskusi...
Odpovědět
Gers

Re: OT

Příspěvek od Gers » sob 09. bře 2013 12:57:46

Včera sem na facebooku citoval jednu knížku, přišlo mi to extrémě zajímavý a chtěl sem se o to poděli s lidma, který maj případně zájem. Když už sem si dal tu práci s přepisováním, zkopíruju to i sem. Není to text, kterej by měl člověk přečíst a zapomenout. Je to něco, nad čim by měl člověk dumat, vyvodit svůj závěr a navždy zakomponovat do uvažování o tom, co se to kolem nás vlastně dějě - sem o tom pevně přesvědčenej. Takže, tady to máte (doporučuju pučit si celou knížku a přečíst jí, popřípadě shlídnout přednášky Koukolíka na youtube - nejsou to povídačky, je to čistokrevná realita):

"Lidé jsou iracionální, hluboce citoví, magicky myslící. Rozum je jen jedou z větví lidství, tou druhou jsou enmoce, city. Rozum je našimi city kontrolován, nikoli naopak. Spíš než Homo sapiens sapiens jsme Homo stupidus. Na emocích je stupidní to, že mohou být vysoce kontraproduktivní. Mohou vést k sebedestrukci skupiny, k destrukci prostředí. Zhruba devět desetin toho, ne-li více, co se v nás děje, jsou nevědomé operace mozku. A ty - kromě jiného - jsou emoční. Prostě ženou nás pohnutky, do kterých nevidíme. Přitom nemám na mysli nic freudovského, ani trošku. Mám na mysli to, že sebeuvědomování, naše jsáctví je luxus. Ještě ke všemu se zdá, že v řadě aspektů jde o iluzi. My myslíme, že si myslíme nebo, že víme, že se svobodně, volně rozhodujeme... Ale to je opravdu jen čistokrevná iluze. Takzvanému vědomému rozhodnutí našich neuronálních systémů předcházejí nejméně o půl sekundy rozhodnutí nevědomá. Z toho ovšem neplyne, že svobodnou vůli nemáme. Protože rozhodnutí, která jsou dlouhodobá nebo plánovitá, vycházejí z něčeho, čemu se říká paměť pro budoucnost. Perspektivní paměť. Jsme schopni řady operací, ve kterých se snažíme předpovídat budoucnost a chovat se podle toho. Podle toho, co jsem o tom všem přečetl jsem přesvědčen, že svobodnou vůli máme, jsme schopni se rozhodnout, co neudělat. Ale otázka nezdí, zda svobodnou vůli máme nebo nemáme. Otázka zní, kolik jí máme......" František Koukolík - Všechno dopadne jinak

bobo12b

OT

Příspěvek od bobo12b » sob 11. kvě 2013 21:21:30

Toustík píše:bobík: už pro tebe mám i tričko na sraz :winky:

Obrázek

:rofl:
Obrázek

silmarill
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od silmarill » ned 12. kvě 2013 1:51:09

Obrázek

:vomit:
ZX-80 Quad Core
4kB RAM DDR4

silmarill
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od silmarill » ned 22. pro 2013 12:49:22

nevedel som kam inam to dať, ale mňa to celkom zaujalo a chcel som sa o to podeliť aj keď vás to asi absolútne nezaujíma :-D

je to blog istého biochemika, ktorý tam opisuje, že embryo je prvých 6 týždňov života výlučne ženské a na mužské neskôr zmutuje akoby pôsobením vírusu :-D odtiaľ pochádzajú mužské bradavky a podobnosť klitorisu a penisu.

No a pravda je taká, že na samom počiatku každého z nás je aktívny výlučne „ženský“ pohlavný chromozóm X. Na základe neho sa tvoria mnohé dôležité bielkoviny a formuje sa embryo. ... Či raz budeme dievčaťom alebo chlapcom je z pohľadu génov dané hneď pri počatí na základe pohlavného chromozómu od otca (X alebo Y). Ale celých 6 týždňov po oplodnení je stav embrya „dievčenský“, teda výlučne pod správou X a až potom nastupuje u chlapcov na scénu krpatý, ale agresívny (to už tak býva) mužský pohlavný chromozóm Y. Na ňom je uložený kľúčový pohlavný gén SRY, ktorý „dozerá“ na stavbu mužských pohlavných znakov a tiež vypnutie znakov ženských.

http://paulech.blog.sme.sk/c/344331/Chl ... kulus.html

celé tisícročia boli ženy považované za "majetok muža", za akéhosi menej cenného človeka - a zrazu sa zistí, že tým archeotypom človeka je práve žena a muž sa z nej len akosi "dovyvíja" :-D
ZX-80 Quad Core
4kB RAM DDR4

Garnok

Příspěvek od Garnok » ned 22. pro 2013 14:09:53

To je právě to. My jsme ten vyšší vývojový stupeň... :winky:
"Ucítil jsem závan křídel šílenství" Baudelaire

bobo12b

Příspěvek od bobo12b » pon 23. pro 2013 12:22:40

škoda, že nevysvetlil načo sú mužské bradavky, stále ich neviem prakticky využiť :surprised:
Obrázek

silmarill
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od silmarill » pon 23. pro 2013 13:23:06

bobo, nie je dôležité že NAČO (lebo sú nanič), ale PREČO - a to je v texte predsa vysvetlené! prvých 6 týždňov sa každé embryo vyvíja ako ženské, prelom prichádza po 6tt keď sa dovyvíja ako mužské. takže bradavky sú u mužov vlastne "pozostatky ich prvotnej ženskosti" ;-)

a k tomu čo napísal garnok - vim že to zrejme myslel žartom, ale skúsim odpovedať vážne. ja si fakt myslím (aj mimo info z toho článku), že ženy sú biologicky tým "vyšším" druhom človeka a muž je len hlúpy kannonefutter stvorený na to, aby skapal pri zháňaní potravy alebo boji o územie. ja viem, feministky s chlpatými nohami by ma za toto milovali X-P
ZX-80 Quad Core
4kB RAM DDR4

ancq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ancq » pon 23. pro 2013 18:37:02

http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=why-do-men-have-nipples

So, why do men have nipples? Because females do. :-D
:bm:

Garnok

Příspěvek od Garnok » pon 23. pro 2013 23:40:41

Aha. Já jsem nedal dostatečně najevo, že to myslím jako vtip. Omlouvám se všem sufražetkám, kterých se toto dotklo. :redface:
"Ucítil jsem závan křídel šílenství" Baudelaire

ancq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ancq » úte 24. pro 2013 0:49:35

ak myslis mna, nedotklo.. ja nie som feministka.. :-D
:bm:

Odpovědět