Dexter

Sledujete rádi filmy? V tomto fóru si o nich můžete popovídat.
Ensom
Kontaktovat uživatele:

Dexter

Příspěvek od Ensom » ned 22. úno 2009 21:50:51

Obrázek

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2006, 36x60 min

Dexter Morgan, na první pohled sympatický vyšetřovatel v nejlepších letech, má nezvyklého koníčka. Zabíjí lidi. Dexter totiž už od dětství prakticky necítí žádné emoce. Jediné, co u něj dokáže ještě zvednout hladinu adrenalinu je usmrcení jiného člověka. Jeho práce forenzního vyšetřovatele (bez problému by zapadl do kriminálky Miami) mu umožňuje přístup k nevyřešeným případům, kde se pachatele nepodařilo usvědčit, Dexter prostě vezme spravedlnost do vlastních rukou a sám se pak spravedlnosti vyhne. Jenže nejde o žádného "mstitele", sám Dexter s vražděním nemůže přestat a musí pořád naplňovat svou jedinou touhu. Policie se s tak rafinovaným vrahem ještě nesetkala a zdá se, že jeho řádění nemůže (nebo snad ani nechce) zabránit. Aby se Dexter mohl začlenit do společnosti, musí každý den hrát svou roli člověka s normálními emocemi. Ke každé situaci má přiřazenou nějakou emoci, kterou prostě předvede aby ho okolí nepovažovalo za bezcitného a kupodivu se mu to daří (až na občasné škobrtnutí) perfektně. "Člověk" kterého Dexter hraje je zdvořilý, šarmantní a charismatický, což mu zajišťuje hodně přátel a hezkou přítelkyni (o které se taky nedá říct že by byla normální). Jenže jak dlouho může svobodně po světě takový nebohý psychopat chodit, než si ho někdo všimne?

==============

Jeden z najlepších seriálov za posledné roky, z ktorého srší čierny humor a cynizmus. A myslím, že veľa ľudí by sa dokázalo stotožniť s tým čo Dexter robí :-D

sekitom

Re: Dexter

Příspěvek od sekitom » pon 23. úno 2009 1:56:24

Túto záležitosť mi odporúča každý koho stretnem...
Ale ja stale nevím či je toto téma pre mňa a či by na to dokázalo zabaviť (nenudilo)

O týpkoch , ktorí vykonávali "špinavú robotu" a kolísali na hranici vykonávania spravedlnosti a jednoducho vraždy toho tu už bolo požehnane...
Obrázek

Obrázek

tuhyk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tuhyk » pon 23. úno 2009 13:02:24

Dexter je sympatický chlapík :winky:
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku

Wurdulak

Příspěvek od Wurdulak » úte 24. úno 2009 13:37:33

První serii mám na compu už od léta, ale až teprve Ensomův topic mě dokopal k tomu, abych se do toho konečně pustil. Včera jsem smráknul první díl a docela se mi to zalíbilo, už se těším až dneska přijedu z práce.

A všimnul jsem si divné věci, ještě nikdy jsem k hlavní postavě jakéhokoliv filmu či seriálu necítil sympatie a zároveň silné antipatie, jako teď k Dexterovi :-)

Ensom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ensom » stř 25. úno 2009 22:28:25

Promo TV Joj :lol:

Obrázek

Ani som netušil, že sa to bude u nás vysielať. Ale keďže TV aj tak nesledujem...

jack vegas

Příspěvek od jack vegas » stř 25. úno 2009 23:28:17

co se tyce krimi serialu, jednoznacne nejlepsi vec na trhu.....prvni serie byla genialni, druha a jednu pricku klesla, ale stale je to v nebeskych vyskach (nebo pekelnych nizkach?) :chlast:

Satazios
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Satazios » stř 11. bře 2009 19:06:18

Zkouknul jsem první dvě série a musím říct, že mě už dlouho nějaký ne komediální seriál nedostal takovým způsobem - velice se mi zalíbil.

Dnes jsem načal první čtyři díly z třetí série a trochu se začínám bát, že tvůrcům dochází šťáva začínají až moc sázet na city :-/ Ale třeba se pletu... ;-)

Grindall

Příspěvek od Grindall » stř 11. bře 2009 19:14:05

Tak díky Ensomovi jsem se konečně dokopal ke stažení tohoto, mě už dostkrát v minulosti doporučovaného seriálu, a udělal jsem jedině dobře. Dextera jsem si po pár dílech velmi oblíbil (souhlas s Wurďou - antipatie a sympatie se mísí v hořkosladkém koktejlu) a musím souhlasit, že první řada byla bomba! Ve druhé to občas trochu zaskřípalo, ale i tak, stále velmi vysoká úroveň...a zrovna včera jsem dokoukal řadu třetí. Máš pravdu, Sataziosi, že zde už se hraje trochu více na city, ale je to pochopitelné: tvůrci nám zřejmě po divokých prvních dvou sériích chtějí Dextera trochu usadit, zmírnit tu jeho neutuchající žízeň po krvi (divné, dyť v práci jí má víc než dost :).

Celkově se u mě tenhle seriál usadil na vysokých příčkách a jsem zvědav, s čím přijde 4. série.
Glass? Who gives a shit about glass?

sekitom

Příspěvek od sekitom » pon 12. říj 2009 10:54:16

konecne som sa dokopal k prvej serii a zatial to je genialne :-D :love:
Obrázek

Obrázek

m4xp4yn3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od m4xp4yn3 » úte 13. říj 2009 15:03:42

Výborný seriál s unikátní poetikou, skvělým obsazením a skvěle napsanými dialogy. Rovněž mi velmi vyhovuje pomalejší tempo a vyrovnaná úroveň všech tří a začátku čtvrté série.
Obrázek
Peace, love and Death Metal

Odpovědět