Anime

Sledujete rádi filmy? V tomto fóru si o nich můžete popovídat.
carolinalinka007

Anime

Příspěvek od carolinalinka007 » úte 07. kvě 2013 21:11:29

Anime (japonsky アニメ) je označení animovaných filmů a seriálů, které jsou kresleny japonským stylem manga. Anime je zvykem dělit na TV seriály, OAV (Original Animated Video) seriály a filmy. Anime pochází z Japonska, kde je také zdaleka nejrozšířenější, a vyznačuje se charakteristickým stylem kresby postav a pozadí.
Anime pokrývá širokou škálu žánrů, od akčních seriálů přes detektivky až po psychologická dramata. Anime se obvykle vysílá v televizi, distribuuje na DVD nebo publikuje jako videohry. Anime bývá často ovlivněno nebo přímo inspirováno japonskými komiksy manga, nebo občas naopak takové komiksy inspiruje. Občas bývá anime také adaptováno do podoby hraných filmů. Anime produkuje řada japonských animátorských studií, mezi nejznámější patří studio Ghibli nebo Gainax.
V Česku mezi nejznámější představitele anime určeného pro děti patří například seriál Pokémon nebo film Cesta do fantazie. Z hlediska západní kultury se může jevit jako překvapivé, že řada japonských animovaných filmů je zaměřena spíše na dospělé diváky. Dospělí fanoušci tohoto žánru pokládají za reprezentativní např. tituly jako Hrob světlušek, Ghost in the Shell, Neon Genesis Evangelion, Princezna Mononoke, Vampire Hunter D nebo Akira.

Já osobně se moc na anime filmy nedívám jo , ale zase mě upřímně fascinuje duch a chování postav v každém seriálu nebo ve filmu vlastně taky , ale v seriálech se postavy vyvíjí a zdokonalují.Podle mě je většina anime podobná románům ,no trošku . :-D Sama o sobě mám v anime svoje topy:Sankarea,Chobits,Vampire Knihht,Chobits,Death Note,One Piece...No prostě je jich hodně X-D

A obrázky?Ty bych jsem dala ,ale já jsem tak tupá ,že to zatííím neumím :chjo: . Ale zapracuju na tom nebo se alespoň budu snažit :rolling: :rolling:

Je tu někdo ,kdo z této web. stránky sleduje anime? Ale fakt nemyslim Pokemon,Digimon a ostatní hnusy , ale něco pořádnýho.Hmm...dejme tomu Vampire Knight,Shugo Chara,Chobits apod? :rolling:

Bruto

Re: Anime

Příspěvek od Bruto » úte 07. kvě 2013 21:25:17

Ano, z toho na "pokračování" Hellsing, jak seriál tak OVA. Z filmů mám nejraději Vampire hunter D.
btw: Edituj to téma, přidej něco o anime, co a jak, případně nějaký fotky a nejlepší by bylo to přesunout do filmů.
The Most Important Thing In Life Is To Be Yourself, Unless You Can Be Batman. Always Be Batman.

Nokturrnus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nokturrnus » úte 07. kvě 2013 21:31:11

Ja mám zopár anime pozretých. Tak ako v hudbe, ani tu sa nejak neobmedzujem, akurát neberiem josei a shoujo, aj keď josei anime sa príliš nevyrába. Zatiaľ moje najobľúbenejšie tri anime sú Angel Beats!, Elfen Lied a Mahou Shoujo Madoka Magica.

A presúvam to do filmov.
Obrázek
Nechovám k ľuďom nenávisť, len sa cítim lepšie, keď nie sú navôkol.

bobo12b

Anime

Příspěvek od bobo12b » úte 07. kvě 2013 21:36:34

toto sa zaraďuje do anime? http://www.csfd.cz/film/42136-cesta-do- ... e/galerie/

pretože ak nie, tak som zrejme žiadne nevidel :-DD
Obrázek

Nokturrnus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nokturrnus » úte 07. kvě 2013 21:39:06

Je to animované a je to z Japonska, takže áno. Ale inak v Japonsku sa všetko animované považuje za anime (aj to, čo u nás nie).
Obrázek

bobo12b

Anime

Příspěvek od bobo12b » úte 07. kvě 2013 21:44:18

to som si napríklad nebol až tak istý či medzi "animovaným filmom" a "anime" je nejaký rozdiel.

Iluzionista je pekná animovaná dráma ale nie je z japonska a vôbec netuším či to odborníci radia do anime :redface: :-D

a ešte moja najobľúbenejšia animovaná rozprávka z detstva ktorá sa tiež zrejme nebude radiť medzi anime je: Železný obor

jednoducho povedané: som OT pretože neviem rozdeliť anime :-DD
Obrázek

Nokturrnus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nokturrnus » úte 07. kvě 2013 21:51:35

Nie je to z Japonska, takže to nie je anime. Aspoň na západe sa ani jedno z toho za anime nepovažue.

(Myslím, že ešte Kórejské animácie sa akceptujú.)
Obrázek

Bigg. I

Příspěvek od Bigg. I » úte 07. kvě 2013 22:10:19

Mně se líbil Steamboy :ano:
ano - je to animované a je to z Japonska :)

Mlask
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mlask » stř 08. kvě 2013 0:09:46

Death note, Claymore, Blue exorcist,Elfen lied, Bleach, Soul eater, Berserk, Full metal alchemist, Full metal panic- moje nejoblibenejsi :-) Bez poradi, ale asi Berserk me bavil nejvic :-)

Moander
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Moander » stř 08. kvě 2013 0:32:28

Anime znamená, že styl kreslení vychází z mangy, ne že "je to z Japonska".
Jinak za sebe doporučuju Mushishi, Berserk, Tenshi No Tamago, Serial: Experiments Lain, Původní Hellsing, FMA a cokoliv od Miyazakiho.
Welcome my son, welcome to the machine!

Odpovědět