Doctor Who (Pán času)

Sledujete rádi filmy? V tomto fóru si o nich můžete popovídat.
Odpovědět
Filip96

Doctor Who (Pán času)

Příspěvek od Filip96 » ned 05. led 2014 2:37:54

Obrázek

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Drama
Velká Británie, 2005, 102x45 min

Režie: Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearn… (více)
Scénář: Russell T. Davies, Steven Moffat, Mark Gatiss, Stev… (více)
Kamera: Stephan Pehrsson, Simon Dennis
Hudba: Murray Gold
Hrají: David Tennant, Matt Smith, Christopher Eccleston, Peter Capaldi, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate, Freema Agyeman, Alex Kingston, Jenna Coleman, Noel Clarke, John Barrowman, Anita Briem, Abdul Salis, Zoë Wanamaker, MyAnna Buring, Tamsin Greig, Thomas Brodie-Sangster, David Williams, Elize du Toit, Michel… (více)
Obsah
Pokračování klasického anglického sci-fi seriálu, který se natáčel v letech 1963-1989. Devatenáctiletá Londýňanka Rose Tyler (Billie Piper) žije jednotvárný život prodavačky v obchodním domě s oblečením a nevidí před sebou jinou budoucnost. To se změní ve chvíli, kdy ji po zavíračce ve skladu napadnou oživlé figuríny. Zachrání ji záhadný muž, který se představí jako Doktor. Má neobvyklé znalosti a odlišné vnímání časoprostoru, než ostatní lidé. Rose na něj naráží znovu a znovu a ocitá se uprostřed boje o budoucnost lidstva, o kterém lidé ještě nevědí.

Ani Doktor není, co se zpočátku zdál; prochází dějinami, aniž by zestárl, a kde se objeví, tam se schyluje ke katastrofě. Ve skutečnosti pochází z rasy Timelordů, kteří kdysi dávno cestovali prostorem a časem v lodích Tardis (cestuje v poslední z nich) a dohlíželi na nerušený vývoj mladších civilizací. Prohráli však v Časových válkách a jejich domovská planeta byla zpustošena. Doktor zřejmě přežil jako jediný a v poslední prastaré a občas poruchové Tardis cestuje dějinami Země a je "stále na odchodu". Tardis je vybavena chameleoním okruhem, který je ale porouchaný a tak loď stále vypadá jako modrá britská policejní budka z 60. let, zevnitř o hodně větší než zvenku. Doktor málokdy cestuje sám, a tak Rose nabídne, aby se k němu připojila...

Filip96

Re: Doctor Who (Pán času)

Příspěvek od Filip96 » ned 05. led 2014 2:39:02

Co vy na tento serial říkáte? Znáte vůbec? Mě to strašně chytlo v poslední době, mám dokoukaný skoro první dvě serie, obnoveného seriálu a hrozně mě to chytlo, neváhal bych se zařadit to mezi mích top 10 serialu.

Filip96

Příspěvek od Filip96 » ned 29. čer 2014 16:15:47

Všichni tady jsou bez zájmu o doktora, jo? No já se zatím dobral skoro do konce obnovených sérii a furt mě to drží. Zatím asi tak v TOP 5 mích oblíbených seriálů. :-D No kdyžtak někdy hodím názor ještě na klasický série.

Vercajk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vercajk » čtv 28. kvě 2015 14:07:36

Série od 2005 rebootu mám moc rád, hlavně přičiněním éry Russella T. Daviese (první čtyři série, Eccleston a Tennant). Bohužel od té doby, co převzal pozici showrunnera Moffat se začal DW ubírat někam, kde se mi to přestává líbit... Moc pohádkový, moc nonsensový sci-fi s hromadou scénaristických WTF bot. Ale stejně jsem seriál nepřestal sledovat, i přesto, že osmou sérii zachraňoval Peter Capaldi víceménně sám (nebo spíš právě kvůli tomu, ten člověk nemá chybu). Ale abych Moffata jenom nehanil, musím uznat, že pozice scénáristy jednotlivých dílů mu opravdu sedí. Jenom pro ten showrunning mu fakt chybí cit...

Čekám na 9. sérii a jsem moc zvědavej.

Wurdulak

Příspěvek od Wurdulak » stř 08. čer 2016 14:20:47

Mam za sebou konec ctvrte serie (chystam se na specialy). Za me velice zabavny serial. Tennant je v roli doktora luxusni, i kdyz Ecclestona mam o chlup radsi. Stejne tak Rose jsem si z doktorovych spolecnic oblibil nejvic. Na prvni serii byl hodne znat omezeny rozpocet, vsechno to pusobilo lacine a par dilu mi trvalo zvyknout si na sci-fi pohadkovost. Ale na tu si vlastne zvykam stale, fantazie autoru me neprestava udivovat (naposledy ta giganticka vosa v dile s Agathou Christie X-D )

Odpovědět