Science fiction

Máte nějaké své oblíbené knihy či spisovatele? Zde si o nich můžete popovídat.
Terror
Kontaktovat uživatele:

Re: Science fiction

Příspěvek od Terror » ned 18. črc 2010 15:39:00

Ještě jsem si vzpomněl na jeden skvost - C.D.Simak - Město. To si určitě přečti, stejnětak i jeho další knihy, i když ty už nejsou postkatastrofické.
Jsem ze staré školy. Nebijte mě, nemůžu za to. Ale taky se za to nestydím.

the_Bloody
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od the_Bloody » pon 19. črc 2010 18:02:01

No, postapokalyptický to přímo není, ale je to pojatý jako alternativní vize Manchesteru, kde lidi mohou pomocí "peříček" (něco na způsob drogy) vstupovat do jiné reality. Manchester pak obývá různa skvadra obyvatel, ne všichni jsou lidé. Pokud by tě to zaujalo, tak jde o Vurt od Jeffa Noona (pokračování má pak název Pyl). Mě osobně se to líbilo dost :love:
Close the world, Open the nExt

Phantasmagoria

Příspěvek od Phantasmagoria » pon 14. říj 2013 17:19:53

Se scifíčkem jsem měla čest v letním semestru v semináři zaměřeném přímo na něj a fantasy. Byla jsem donucela přečíst Běhounkovu Akci L, u které jsem se nakonec asi i dobře pobavila. :lol: V létě jsem přečetla Invazi z galaxie od Robina Cooka, to se mi dost líbilo, a pár povídek z Imperium Bohemorum - Fantastické dějiny zemí Koruny české.
Jinak ze semináře mě zaujal třeba Den trifidů nebo Dům o tisíci patrech, Weiss nám byl shodou náhod doporučován i dneska, ty jsem ale ještě nečetla.

Já myslím, že u nás je ta čtenářská základna docela veliká. Ale to jen vyvozuji z vyprávění o tom, kolik lidí se asi zúčastňuje conů apod.

Mimochodem - KOPRCON 2013.
Obrázek

Odpovědět