Kniha, kterou teď čtete

Máte nějaké své oblíbené knihy či spisovatele? Zde si o nich můžete popovídat.
Odpovědět
silmarill
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha, kterou teď čtete

Příspěvek od silmarill » pát 29. pro 2017 21:10:35

Tana French - Vtedy v lese (skvelá detektívka, ktorá ma ale ku koncu nasrala svojou neukončenosťou)
Emily Mandel - Stanica 11 (post-apo, ale strašná nuda, asi to prestanem čítať)

ináč som prečítal kompletne všetky detektívky od Jo Nesbo.
ZX-80 Quad Core
4kB RAM DDR4

Jezero

Příspěvek od Jezero » sob 30. pro 2017 17:23:15

Já přečetla část Naplivu na vaše hroby...mě zaujal hlavně ten název X-D ...každopádně kolem té knihy je pár zajímavých věcí, sama o sobě mě extra nezaujala.
Pak jsem přečtla kousek Orlanda od Wolfový...spíš kvůli stylu, než že bych to chtěla číst úplně celý a teď jsem slíbila kámošovi, že přečtu něco krátkýho od Howarda, takže asi Kulla dobyvatele :poceni: ... i když pochybuju, že bych pak byla z téhle literatury odvázaná jako on... i když pořád lepší, když napodobuje Howarda, než když jel Lovecrafta a psal to tak strašně, že jsem to musela parodovat. :-DD

khamul

Příspěvek od khamul » sob 30. pro 2017 21:02:28

Od Howarda mi přišel nejlepší asi Conan, ale nevim no; ono bude asi jedno co od něj. Pro fanoušky fantasy fajn, já si to vlastně asi i užil, ale jako takovou odpočinkovou četbu, že nad tim moc nepřemejšlim a čtu, abych zabil čas a tak (podobně jsem několikrát přečetl celého Kulhánka, i když mi to ve výsledku přijde fakt hrozně blbý a špatný).

O Woolfový taky pořádně nevim, co si myslet, nečetl jsem zásadní knížky, jen Mezi akty a Deníky. Měl bych to mít rád, vědomě to rád i mám, ale zároveň mě od toho něco odrazuje (resp. irituje). A neni to tim, že je to ženská (lol). Možná je to tim, že to vnímám až moc jako intelektuální konstrukt, ne opravdu vážně míněný psaní. Tady uznávám, že to nemusí bejt pravda, jde jen o moje subjektivní vnímání (obligátní imho připojeno). Joyce vnímám třeba úplně jinak (a neni to jen tim, že on je chlap [lol]).

Jsem v minulym postu zapomněl zmínit, že jsem v rámci vánočního volna přečetl ještě Dostojevského Běsi. Krítké shrnutí: obsahuje to všechno (a i víc), co mě na Dostojevském irituje, ve chvíli kdy ho čtu; ale zároveň to obsahuje i všechno (a i víc), co nám na něm rád, ve chvíli, kdy o té knížce přemýšlím.
Ve výsledku je to dle mýho názoru nejlepší knížka od Fjodora. A asi to zbytek jen tak nepřekoná, protože Běsi se zabývají akutně aktuálním tématy, i tématy, které mi přijdou důležitý.
V humusu tkáně kol,
v zadýchaném humusu tkáně
toho prázdna
mezi tvrdostí a ochablostí.

Jezero

Příspěvek od Jezero » sob 30. pro 2017 21:49:36

To je dobrej, když se dokázal zabývat aktuálními tématy tak dalece předem.:D

Když jsi toho tolik přečetl a o všem tak přemýšlíš, nenapadlo tě taky něco zkusit napsat? Zkusím hodit do zdejší tvorby svou povídku, se kterou bych letos chtěla zkusit jednu soutěž, tak bys mi mohl napsat, co si myslíš, že bych to třeba ještě přepsala... mám v řadě věcí ještě mezery a letos bude asi větší konkurence.

khamul

Příspěvek od khamul » sob 30. pro 2017 22:24:47

Zkusit napsat mě něco napadlo a i sem něco napsal, ale považuju to za sračky. A navíc si myslim, že se teď snaží psát každej (to teď, výjimečně, nemyslim jako nějakou urážku, přinejmenšim ne proti tobě), takže o jednoho patlala míň neuškodí; resp. o jednoho člověka, kterej si uvědomuje svou relativní průměrnost.
Obecně si myslim, že neni v současný době až tak těžký něco vydat. Zvlášť vzhledem k tomu, co vychází, a to i docela velkejch a respektovanejch nakladatelství. (Obecně ale moje ideje trochu uvadly od té doby, co se znám s několika málo lidma, kteří se v oficiální literatuře pohybujou.)

Přečíst si to můžu, a i přečtu. Ale neslibuju, že k tomu řeknu cokoliv smysluplnýho. :D (btw, je tu i topic 'vaše literární tvorba', ale to už je asi jedno).
V humusu tkáně kol,
v zadýchaném humusu tkáně
toho prázdna
mezi tvrdostí a ochablostí.

Jezero

Příspěvek od Jezero » sob 30. pro 2017 23:06:12

Možná jsi moc sebekritický. :-DD
Máš pravdu v tom, že vydají skoro všechno, když si to teda autor sám zaplatí, nebo to má prodejní potenciál.

(tak jsem to přehodila do té lit.tvorby... a taky přepsala pár tátů zájmenem, protože tam bylo místy trochu přetátováno)

Turin Turambar

Příspěvek od Turin Turambar » pon 08. led 2018 1:57:22

Ja som si kupil prvy "gamebook"

Swen Harder - Rytir cerneho slunce

Este kedysi davno ma podobna myslienka interaktivnej knihy napadla, a rozmyslal som, preco take nieco neni. Ked som na to nedano narazil na nete, hned som objednaval. Toto je udajne jedna z top, ktore su na trhu...
Zatial som sa uspesne dostal do druhej kapitoly (da sa aj umriet) ale asi sa zo mna stal upir :-) Od prvej vety sa zacina "priamo v akcii", jednotlive sekcie su vacsinou hodne kratke, takze sa casto listuje. Vyzera to na poctive fantasy - Spolok Slnecneho boha, Chram, krypta, truhly a ztuchnuty vzduch. Co sa tyka rozhodovania, zatial to bolo take dost obycajne, nic nad cim by som dlho premyslal: Zbadal ma straznik - utek. Dalsi strazca - utek. Idu po mne uz obaja - skok z okna (nemal som zbran). Som v chrame a vidim paku na otvorenie krypty - samozrejme, ako pravy dobrodruch, za nu zatiahnem a idem do dungeonu, atd...
V dalsich kapitolach su postupne predstavene dalsie herne mechanizmy, tak tu ptm postnem dalsie dojmy. Ale zatial celkom spokojnost.

Obrázek
When memes fall
He coats the threads
In an incoherent dankness
A mod rises
From the posts
And eradicates the AIDS
Suddenly...
Memes have new meaning

Hieg Sail.
Na Straˇy!!ń

silmarill
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od silmarill » pon 08. led 2018 23:58:46

keby takéto niečo existovalo keď som mal 16 tak by som sa z toho zbláznil šťastím. a stal by sa zo mňa nerd, ktorý by si nikdy nezatrtkal :-DD
ake vyzerá to naozaj zaujímavo :ano:
ZX-80 Quad Core
4kB RAM DDR4

Jezero

Příspěvek od Jezero » sob 13. led 2018 17:50:42

Zrovna čtu Pána much a trochu mě matou popisy té krajiny. Pořád se snažím si to představit, jak to autor asi myslel, a moc se mi to nedaří, za mě by bylo lepší, kdyby tolik nepopisoval a já si mohla ten ostrov představovat po svém. Každopádně je mi z některých těch hochů a vývoje vztahů mezi nimi už teď úzko a to jsem teprv asi na padesáté straně.
Jinak vím zhruba o co má jít, ale film jsem neviděla, takže nevím podrobnosti a až to dočtu, tak se mrknu na něj a porovnám to. Po Srdci temnoty jsem si pustila Apocalypse Now.

silmarill
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od silmarill » sob 13. led 2018 21:40:48

Pána Múch som čítal kedysi dávno a páčilo sa mi to, ale neviem aké opisy myslíš.

teraz som dočítal thriller "Tá predo mnou", o dvoch ženách ktoré v rôznom čase bývajú v tom istom byte, podobajú sa na seba, trtkajú s majiteľom bytu, a snažia sa niečo zistiť o svojej predchodkyni ktorá umrela za záhadných okolností. aj keď sú cieľovou skupinou tejto knihy skôr ženy, páčilo sa to aj mne čoby drsnému black metalistovi s monumentálnym penisom :smoke:
ZX-80 Quad Core
4kB RAM DDR4

Odpovědět