Knihy papírové nebo elektronické?

Máte nějaké své oblíbené knihy či spisovatele? Zde si o nich můžete popovídat.

"Klasika" nebo ebook?

Kniha v papírové podobě
46
87%
Ebook
2
4%
Je mi to jedno
5
9%

Celkem hlasů: 53

Terror
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy papírové nebo elektronické?

Příspěvek od Terror » pon 28. čer 2010 7:19:34

Jak už jsem někde psal, knížek mám dost, ovšem na nové mi nezbývá v nabušeném rozpočtu místo. Docela uvažuji o koupi čtečky. Má někdo nějaký tip, případně zkušenosti s těmito stroji?
Jsem ze staré školy. Nebijte mě, nemůžu za to. Ale taky se za to nestydím.

Nokturrnus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nokturrnus » pon 28. čer 2010 7:35:16

Ja tiež preferujem hmotné knihy, aj keď občas si nejakú knihu prečítam aj na PC.

Niekde som čítal, že dlhší text človek radšej číta z papierov, ako z obrazovky.
Obrázek
Nechovám k ľuďom nenávisť, len sa cítim lepšie, keď nie sú navôkol.

Alexandr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexandr » pon 28. čer 2010 12:26:48

No...viz. Terrorův post, tedy čtečky. K zobrazování textů používají speciální "elektronický inkoust", takže zobrazení v takové čtečce se pouze minimálně liší od knihy. Co jsem se ale zatím díval, nevýhodou čteček je jejich pořádně vysoká cena, která se pohybuje cca od 7k nahoru...

Duuk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Duuk » pon 28. čer 2010 14:46:42

Dávám přednost knihám v papírové podobě, i když z nezbytnosti dokážu e-book taky přečíst, nižádný odpor k nim necítím. Až na výjimky si knihy z důvodu nedostatku financí nekupuji, mám malou knihovničku s cca 30 knihami, obvykle od svých nejoblíbenějších autorů, ať už nových nebo porůznu posháněných z antikvariátů. Navštěvuji městskou knihovnu a jsem s její nabídkou spokojen. Pokud se mi náhodou zachce přečíst dílo některého méně známého autora, neb dílo dosud nevydané nebo z nějakého důvodu nedostupné, sáhnu po knize elektronické. Trocha nepohodlí při opravování špatného formátování nebo překlepů při opisech je malou cenou za dobrou četbu.
Kruppe pokračoval v cestě, znalec jedlých pochoutek stovky kultur, s výrazem spokojené radosti na kulatém obličeji.

tuhyk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tuhyk » pon 28. čer 2010 18:43:58

Knihy nejsou levná záležitost, takže si domů do knihovničky kupuju hlavně ze sběratelských důvodů, třebas Pratchettovu Zeměplochu. V knihovně jsem nebyl ani nepamatuju a stejně většina knih byla buď půjčená (a beznadějně dopředu zamluvená) a nebo nejlépe bezpečně ukradená, takže ebooky jsou taková záchrana. Papír to nenahradí, ale když to jinak nejde...
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku

robb

Příspěvek od robb » pon 28. čer 2010 20:23:23

jedině v papírové podobě...knížky kupuju většinou po antikvariátech, málokdy nové....

Lopez
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lopez » pon 28. čer 2010 22:51:51

Radeji ctu knihy v papirove podobe, ale posledni dobou jsem zjistil, ze se mi na disku vali velka rada e-booku. Z tohohle duvodu jsem si do mobilu nainstaloval aplikaci na cteni e-booku a zacal cist knihy na mobilu. Tohle mi skvele vyhovuje, protoze ctu vetsinou pri cestovani a v mobilu je to pro me idealni.
Kolikrat musi člověk zemřít, aby si vubec uvědomil, že žije.

Wurdulak

Příspěvek od Wurdulak » stř 07. črc 2010 1:07:39

Asi jako většina uživatelů dávám přednost tištěným knihám. Zas takový zuřivý čtenář nejsem, abych si stěžoval, že mě kupování knih zrujnuje. Ale jelikož v poslední době čtu nejvíce v práci, musím být co nejvíce nenápadný a proto čtu knihy v .pdf formátu. Každou takovou knihu si ještě navíc nahrávám do svého pocket PC, kdyby náhodou něco...

Morte

Příspěvek od Morte » pát 09. črc 2010 21:27:27

Rozhodně klasicky na papíru, ale kdybych měl Iphone nebo něco, na čem by se to dalo číst tak bych to asi používal, na počítači to fakt nejde,

Médea
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Médea » ned 09. říj 2011 12:38:45

Dnes mě napadla "vizionářská" představa..ono to tak vlastně už pomalu i začíná být.
S nástupem počítačů a úbytkem lidí, kteří traví svůj čas u knih a díky dostupnosti různých tabletů a jiných vymoženosti, začnou postupně vznikat kombinace obrázkových příběhů, tedy komiksů, které budou vznikat jen pro počítač, protože "suché" čtení písmenek nebude tak atraktivní a něco tisknout se moc nevyplatí. Tyhle komiksy budou čím dál složitější, někdy víc o textu, jindy víc o obrázcích a třeba i doplněné různými animacemi, tak jako si někteří animují avatary, někdy to bude spojené třeba i s nějakou hrou a bude moci mít i různé konce, jindy to bude dané pevně. Pro línější čtenáře to bude třeba i namluvené, aby se čtením nezatěžovali. X-D
Taky to bude pochopitelně doplněné o různé znělky a jiné šílenosti a vůbec to bude mít nejrůznější kvalitu..bude to prostě mišmaš toho, co dnes vnímáme jako knihu, komiks, film, hru a jiné.
Vlastně se tomu už některé ty hry po síti, které jsou tolik populární, už dost blíží.
Na knížku se budou lidé za pár desítek let dívat možná jako dnes my na němý černobílý film. :kuksemkuktam:
Nebo bude konec světa...
...musím si pořídit tablet a zasvinit plochu nekonečného kyberprostoru. 8-)

Odpovědět