Stephen King

Máte nějaké své oblíbené knihy či spisovatele? Zde si o nich můžete popovídat.
Odpovědět
Gers

Re: Stephen "Crimson" King

Příspěvek od Gers » čtv 06. kvě 2010 18:09:46

Rozhod sem se, že zkusím, jaký to je si přečíst knížku. Hned na začátek jak největší idiot sem si vybral TO (ze seznamu asi 6 knížem mi natka přitáhla zrovna tohle). Když sem se kouknul a zjistil, že to má 1042 stran, tak sem si řek, že na to seru. Nakonec sem to ale stejně začal číst a po půl roce ! (neuvěřitelněj úspěch) dočet. Teď mi máti přinesla další knížku a o5 ze seznamu 6 knížek přiháhla cca 800 stránkovou bychli Svědectví :chjo: . Ještě sem si v tomhle životě chtěl přečíst tajemnou věž, prokletí salemu, řbitov zviřátek, osvícení, misery a pavučinu snů, ale jestli má King všechno takhle dlouhý, tak to tenhle život nestihnu :suicide: .

Nokturrnus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nokturrnus » čtv 06. kvě 2010 19:23:49

Ja čítam knihy väčšinou z knižnice, takže na ich čítanie mám mesiac, max. dva.

Asi mi nebudete veriť, ale jednu knihu (ktorá mala cez 600 strán) prečítal pri intenzívnom čítaní za 2 dni! X-D Fakt, nesrandujem. (Akurát, že to nebolo od Kinga).

To robí asi 300 strán za deň, takže knihu, čo si spomínal by som pri takom tempe mal za 4 dni prečítanú. Ale takéto javy sú u mňa zriedkavé.

Gers: zober si, že ťažšie je knihu napísať, než prečítať. A keď stihol King toto všetko napísať, možno stihneš aj ty všetko prečítať.
Obrázek
Nechovám k ľuďom nenávisť, len sa cítim lepšie, keď nie sú navôkol.

ozzy

Příspěvek od ozzy » čtv 06. kvě 2010 20:11:53

Tak to si musel číst od rána do večera ne?
Někteří lidé se tak bojí smrti, že ani nezačnou žít.

Nokturrnus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nokturrnus » čtv 06. kvě 2010 20:12:58

Presne tak. :rolling:
Obrázek
Nechovám k ľuďom nenávisť, len sa cítim lepšie, keď nie sú navôkol.

Kathory

Příspěvek od Kathory » čtv 06. kvě 2010 21:00:22

Gers píše:Rozhod sem se, že zkusím, jaký to je si přečíst knížku. Hned na začátek jak největší idiot sem si vybral TO (ze seznamu asi 6 knížem mi natka přitáhla zrovna tohle). Když sem se kouknul a zjistil, že to má 1042 stran, tak sem si řek, že na to seru. Nakonec sem to ale stejně začal číst a po půl roce ! (neuvěřitelněj úspěch) dočet. Teď mi máti přinesla další knížku a o5 ze seznamu 6 knížek přiháhla cca 800 stránkovou bychli Svědectví :chjo: . Ještě sem si v tomhle životě chtěl přečíst tajemnou věž, prokletí salemu, řbitov zviřátek, osvícení, misery a pavučinu snů, ale jestli má King všechno takhle dlouhý, tak to tenhle život nestihnu :suicide: .

Co zkusit trochu kratší a užitečněší díla? Čekání na Godota, Racek, R.U.R., jsem přečetla za jedno odpoledne (a to jsem čtenář slimák) a daly mi rozhodně víc než půlroční kousání teď se všem fandům omlouvám primitivního Kinga.
Bo tak život chode... :winky:
http://kacatko.wordpress.com

Gers

Příspěvek od Gers » čtv 06. kvě 2010 21:53:59

Kath: Mě k přečtení vůbec nějaký knížky donutil právě tenhle topic, takže Kinga se budu držet asi i nadále. Užitečnější ? Možná, že sou to klasici a Páni spisovatelé, ale nic od nich mě neláká (Babičku a F.L věk bych si nikdy nepřečet), jediný, co bych si od podobných spisovatelů přečet je od Čapka Bílá nemoc a Boží muka a pak od Orwela 1984, nebo Zvířecí farma. Ale i tak mě spíš láká fantasy, sci-fi a horor, než něco úžasně chytrýho (na to sem moc blbej).

Jinak s tím půlrokem... byly dny, kdy sem na jeden zátah přečet 150 stránek, ale taky byl tejden, kdy sem nepřečet ani stránku. Ke čtení (ač mě to nakonec baví) se musim přemlouvat a většinou čtu po 10 stránkách a pak někdy, když si vzpomenu zase něco. Jinak i já sem TO měl pučený z knihovnym, ale vrátit TO nechtěli, tak sem TO držel ve spárech dokuď sem se nedošoural ke konci (jinak čtu neuvěřitelně pomalu, až mě to samotnýho sere. Snad se čtením naučim číst rychleji :-) ).

Terror
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Terror » pát 07. kvě 2010 7:04:38

Kath - doporučovat začínajícímu čtenáři Godota a R.U.R. mi přijde tyranské. Když přeskočím Pejska a kočičku, tak jako rozjezd bych doporučil nějakou sbírku povídek. Třeba zrovna od Kinga.
Jsem ze staré školy. Nebijte mě, nemůžu za to. Ale taky se za to nestydím.

John Sinclair

Příspěvek od John Sinclair » pát 07. kvě 2010 14:52:13

[quote="Gers"]Rozhod sem se, že zkusím, jaký to je si přečíst knížku. Hned na začátek jak největší idiot sem si vybral TO (ze seznamu asi 6 knížem mi natka přitáhla zrovna tohle). Když sem se kouknul a zjistil, že to má 1042 stran, tak sem si řek, že na to seru. Nakonec sem to ale stejně začal číst a po půl roce ! (neuvěřitelněj úspěch) dočet. [quote]

Já to dal za 7 dní :rolling:

Užitečnější radši nechám bez komentáře...ale Čapek je v pohodě.Vřele doporučuju Válka s Mloky ,Krakatit a hlavně mega dílo Hordubal,Povětroň a Obyčejný Život(triologie) ;-)

TheLeader

Re: Stephen King

Příspěvek od TheLeader » pon 14. čer 2010 17:57:48

Dneska mi Kath nějak podivně zvedá mandle :lol: Racek a "užitečné dílo"? Prosíím??

A King není primitivní. Nevím, jestli jsi od něj něco četla, ale pokud ano, musíš uznat, že primitivně napsáno to není. Je to brak, ve většině případů teda, ale to prostě horor je a bude vždy (E.A.Poe je taky brak jak vyšitej, jen to nikdo nechce říct nahlas). Některé knihy od Kinga jsou ovšem velmi poetické a do braku mají vskutku daleko (namátkou mě napadá kupř. Srdce v Atlantidě, Lisey a její příběh - či jak se to jmenuje).

YGRAENNE
Kontaktovat uživatele:

Re: Stephen King

Příspěvek od YGRAENNE » pon 14. čer 2010 18:25:01

Souhlas. Není King jako King :winky: ;-) ,mně se třeba zatím víc líbí díla, ve kterých kombinuje víc žánrů, než klas. horory...nevím, ale možná mi příjde že spíš jak o bububu se jedná o psychologii (pominu-li ranní tvorbu) , ale to je zas kus od kusu...
U mně zatím nejvíc boduje Talisman :love: , a co jsem se dověděla že se chystá jeho filmová podoba, počítám dny :milost,pane: :suk:

Odpovědět