Vargsmål

Máte nějaké své oblíbené knihy či spisovatele? Zde si o nich můžete popovídat.
Odpovědět
Sammael

Vargsmål

Příspěvek od Sammael » úte 05. srp 2008 5:20:27

Byla napsána v roce 1994, ale vydána až roku
1996. Třebaže v něčem oproti dnešní době zastarala, přece ještě zůstává aktuální.
Autor knihy, Varg Vikernes (známý také pod pseudonymem Count Grishnackh), je norský hudebník,
pohan a nacionalista.

Wurdulak

Re: Vargsmal

Příspěvek od Wurdulak » čtv 09. říj 2008 23:01:14

Cetl jsem a libilo se mi. Navic s hodne vecma, o kterych Varg v knize pise, souhlasim. Samozrejme jsem nasel i veci na ktere nesdilim stejny nazor, tech ale bylo mene.

TheLeader

Re: Vargsmal

Příspěvek od TheLeader » pát 10. říj 2008 18:57:34

Kdyžtak kvůli mému purismu a pedantství opravuji nadpis z Vargsmalu na Vargmål :-)

Knihu jsem nečet, jenom kousek, s názory se neztotožňuji, nevylučuju, že si jí přečtu

umrlec
Administrátor fóra

Re: Vargsmål

Příspěvek od umrlec » pát 10. říj 2008 18:58:56

Sakra, zase jsem si myslel, že jsi Rage. Změň si toho avatara. :stare:

TheLeader

Příspěvek od TheLeader » pát 10. říj 2008 19:00:19

Až po dohodě s bratry :lol:

Ksatrij

Příspěvek od Ksatrij » stř 07. led 2009 22:33:17

Jako kdysi velký vyznavač Varga si dovolím připojit jednu kritickou poznámku, divím se, že jsem to nepostřehl už kdysi. Je zvláštní u člověka jako Varg, který by nejraději vykořenil z panensky čisté norské půdy vše, co jen trochu zavání křesťanstvím, pozorovat, do jaké míry je například v etickém ohledu (a nejen v něm) ovlivněn tím tolik nenáviděným a tolikrát proklínaným křesťanstvím. Kdo se někdy třeba v rámci sociologie dostal k historii rodiny nebo analýze mezilidských vztahů v těch hlasitě opěvovaných pohanských časech, nejspíš nebude pochybovat o tom, že fenomény jako naprostá oddanost jednomu partnerovi, požadavek úcty k rodičům, oddalování sexu až do doby po svatbě a podobně jsou až křesťanské vynálezy. Bylo by zájímavé znovu prostudovat Vargsmal, nazíraný tímto prizmatem, a pokusit se vystopovat ve Vargově nekompromisním pohanství ryze křesťanské vlivy. Vůbec začínám v poslední době spatřovat trhlinky v té zasvěcenské argumentaci popularizátorů pohanství. Novodobí pohané se třeba vysmívají křesťanství pro jeho dědičný hřích, ale nějak zapomínají na svou "krev obrů", která je de facto totéž, jako křesťanský dědičný hřích atd. atd.

Wurdulak

Příspěvek od Wurdulak » pát 30. led 2009 9:51:48

To je fakt a důkaz toho, jak moc je křesťanství zakořeněno v celé lidské kultuře, jak moc prostupuje historií a ovlivňuje jí, stejně tak, jako ovlivňuje životy všech lidí, aniž si to uvědomujeme nebo připouštíme. Mnohdy je těžké kvůli tomu najít pravdu.
I přes drobné chyby a odchylky je Vargsmål kniha se spoustou zajímavých názorů, které rozhodně stojí za zamyšlení. Jako obyvatel slovanské země (schválně neříkám Slovan, protože minimálně na území Čech se nedá hovořit o čistě slovanském obyvatelstvu) nemohu souhlasit se všemy názory, ale jako odpůrce křesťanství se se spoustou z nich ztotožňuji.

Metal Heart

Příspěvek od Metal Heart » pát 30. led 2009 17:25:50

Varg je šašek, to především. Vargsmal jsem se ještě neodhodlal číst. Někde na netu jsem četl krátký úryvek toho, kde vypraví o tom, proč by si nikdy už neobarvil vlasy načerno nebo řeči o tom, že jeho kořeny nebyly nikdy v metalové hudbě.

Mimoto, ač ani já křesťanství neuznávám, tak nebu antikřesťanem za každou cenu. Jako atgument mi stačí Kstarijův příspěvek. Ač křesťanství pomocí církve napáchalo mnoho mnoho zlého, stejně tak jsem v něm věci, které jednoduše mají své opodstratnění.
Thrash 'till Death

Sammael

Příspěvek od Sammael » pon 22. čer 2009 22:42:32

Podle mě je zbytečné řešit otázky náboženství a toho všeho okolo. Každý člověk by si měl najít vlastní cestu v kterou bude věřit že je to ta správná

Odpovědět