BRAINSTORMING - Co udělat pro oživení fóra?

Pokud máte nějaký tip na vylepšení našeho fóra, můžete se o něj podělit zde.
umrlec
Administrátor fóra

BRAINSTORMING - Co udělat pro oživení fóra?

Příspěvek od umrlec » sob 10. črc 2010 21:46:43

Brainstorming je skupinová technika zaměřená na generování co nejvíce nápadů na dané téma. Je založena na skupinovém výkonu. Nosnou myšlenkou je předpoklad, že lidé ve skupině, na základě podnětů ostatních, vymyslí více, než by vymysleli jednotlivě. (zdroj: Wikipedia)

Otázka zní:
Co udělat pro oživení fóra?

Zapojit se mohou všichni...

Alexandr
Kontaktovat uživatele:

Re: BRAINSTORMING - Co udělat pro oživení fóra?

Příspěvek od Alexandr » ned 11. črc 2010 1:12:25

Podle mne je hlavním problémem to, že uživatele, kteří byli zezačátku fóru věrní a seděli tu pořád, prostě omrzelo mluvení na fóru. Všechny témata už jsou probrané (tedy zdánlivě), o skupinách už toho bylo řečeno mnoho a nové nepřicházejí tak často aby uživily fórum (vzhledem k teoretickým metalovým mantinelům) a nováčků moc nepřichází a když už, tak se objeví jen párkrát, nebo se nezařadí mezi "plnohodnotné" uživatele (komentáři nevyvolají novou diskuzi, což jim nelze mít za zlé). Nevím proč nikdo nový nepřichází, ve fóru samotném určitě problém není.
Jediné co mě napadá, je trochu uvolnit atmosféru, více se otevřít také dalším hudebním žánrům (viz. "tohle je přece metalové fórum, jiné žánry tu správně nemají co dělat") a hledat témata, která doteď zůstala neprobrána. Problém je určitě také v lidech, kteří jsou prostě líní se zaregistrovat, zorientovat se a rozhodnout se něčím přispět.
(Co jsem si všiml, tak jiná mně známá metalová fóra se potýkají s podobnými problémy)
Moc jsem toho asi nevyřešil, co? :ninja:

Terror
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Terror » ned 11. črc 2010 7:13:06

Tos teda nevyřešil. X-P
Je pravda, že fórování upadá všeobecně. Když už taková veličina jako Jakarlos dává přednost kredencování na ICQ a podobných blbinách, nevypadá to dobře. Osobně si myslím, že problém je v lidech - stará garda, dříve bezstarostní mladí chachaři, dnes zaneprázdnění mladí študenti, si prostě upřednostnila jiné životní cíle. Další věc je, že někdo sem chodil hlavně kvůli někomu, ale ten už sem nechodí, tak sem nechodí ani on. (To je věta jak od Lenina). Ale dost příčin, tohle má být téma o návrzích - CO S TÍM???

Jak už jsem psal, není to problém jen tohoto fóra, jde tedy o to, čím upoutat nově příchozí, aby se zapojili. Co metalovému fóru chybí, aby bylo lákavé? Nesouhlasím s Alexem, aby se více zmainstreamovatělo. Tady zastávám onen staroškolský názor, že když se něco jmenuje Metal fórum, nepřijdu si sem pokecat o Evě s Vaškem nebo Maximální turbulenci. Od toho je chat, mimochodem taky dead.

Na druhou stranu souhlasím s návrhem hledání nových neprobraných témat. Tohle se bohužel moc netýká kapel, protože i když se sem tam objeví nějaká nová neznámá smečka, nestačí to na udržení pozornosti na víc než jedno prokliknutí. Více bych se zaměřil na všeobecná témata o metalu, pár anket ve stylu "co preferuješ a proč". Taky by neškodilo udělat nějakou motivační dlouhodobou hru s dortem pro vítěze na konci.

Celkově si ale myslím, že hlavní slovo by tady měli mít nově příchozí. Otázka totiž zní - Co ti tady tak strašně vadí/chybí, že si s námi nepokecáš? :palka:
Jsem ze staré školy. Nebijte mě, nemůžu za to. Ale taky se za to nestydím.

Médea
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Médea » ned 11. črc 2010 7:59:31

Mám teda dvě připomínky..možná za ně dostanu pojeb, ale já to tak prostě cítím..
První problém vidím v tom, že velká vstřícnost k nováčkům se tu nikdy moc nenosila..teda nevím jak na začátku, ale co já si pamatuju..
A druhý problém vidím trochu v adminovi..teda ne že by tady nic nedělal, nebo že by to bylo špatné..ale ty občasné projevy ve smyslu "má to vůbec ještě cenu..řekněte mi to někdo"..vnímají asi skoro všichni..pak nevyvíjí skoro žádnou činnost ani módi, asi že nevědí jestli to tedy smysl ještě má..a ani uživatelé se pak zakládáním nových topiců neobtěžují, když nevidí "žádnou" činnost..chtělo by to povzbudit a jasně říct, že to cenu ještě má..jinak tu budou všichni jak spící panny. A jen "dort" opravdu není řešení..(i když pomoci by mohl :-D ).
Zakládala bych klidně nové topicy, jen prostě potřebuju vědět, že to má vůbec smysl.

the_Bloody
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od the_Bloody » ned 11. črc 2010 10:39:13

Alex dobře vystihl, že metalový kapely mají svoje bariéry. K tomu bych dodal, že lidi asi už nebaví fakt, že k nějaké kapele napíšou jestli se jim líbí či naopak a proč, čimž to hasne. Co víc taky k nim psat? Nové příchozí tohle baví, ale jen nějakou dobu.
Terrore, říkáš "dost příčin, tohle má být téma o návrzích" ale sám pak hledáš příčiny u nováčku proč se více neprojeví. Ty příčiny budou důležitý ;-) Učitě taky souhlasím s návrhem hledat nové neprobrané témata. Hlavně se je nebát založit. Chce to asi trochu oběti. Co takhle si položit otázku proč je facebook nejúspěšnější sociální síť? Sám tam nemám účet, tak si můžu maximálně tipnout :-D Co jsem vypozoroval od svých známých, tak je tam drží (kromě rychlýho kontaktu s přáteli) většinou hry. A to má celkem souvislost. Vždyť široko daleko nejoblíbenější téma tady je Nejlepší z nejlepších. Proč? Mě to příjde celkem jako taková hra. Lidi to bavilo/baví dost dlouhou dobu. Jasný, teď už to taky není tak aktivní téma jako kdysi, ale řekl bych že jen z toho důvodu, že už se to lidem "ohrálo". V herním průmyslu by vydali buď novou hru nebo datadisk :-D Toť důvod, proč se přikláním k vytváření nových zajímavých témat hlavně v "Pokec a jiné". Tam se toho dá udělat asi nejvíc.
S Médeou souhlasím v bodě, že lidi potřebujou vědět jestli to má ještě smysl či ne. K tomu bych jen dodal, že je asi potřeba ta zmíněná "oběť". Prostě téma založit (i z vlastní iniciativy) a buť to výjde nebo ne. Koneckonců není co ztratit.-)
Jinak by teda určitě bylo i fajn znát názory nováčků :)
Close the world, Open the nExt

khamul

Příspěvek od khamul » ned 11. črc 2010 13:14:54

Já bych docela souhlasil s tím, co napsal Terror. Není problém v zaměření fora, to by se nakonec mohlo úplně změnit ve "forum o všem". Vždyť tu přece jsou sekce, které jsou zaměřené i ne-metalově a přispívá se do nich méně než do těch metalových (nepočítám-li pokec). Stejnak souhlasím i s tím, co napsal o těch všeobecněji zaměřených tématech.

Ať chceme, nebo ne, problém je z valné většiny v lidech. Přístup je dost laxní (sám jsem takový), do nějakého toho topicu občas přispěju, ale už dlouho jsem žádný nezaložil. Nevím proč, asi chybí nějaká motivace. Člověk založí nějaký topic, který posléze zapadne prachem, protože tu zřejmě není nikdo, kdo by danou věc znal, nebo má prostě jen nezájem vyjádřit se.

Když už přijde nějaký nováček, tak většinou poslední věc, co od něj uvidím je předstvení v příslušném topicu (+ možná pár dalších postů jinde). Kdyby to tu bylo warez forem, nedivil bych se, ale takhle... Takhle mi nad tím občas zůstává rozum stát.

Ono nejde, aby těch pár lidí, co sem pravidelně chodí (částečně je to i vidět na tom, kdo se sem vyjádřil), "zachránili" forum. Snažit se můžeme, ale prostě to závisí i na těch, co přijdou...

Ad přístup k nováčkům, který zmiňovala Médea. Myslím, že je daleko lepší než byl dříve.

A jak tak koukám, moc konstruktivních návrhů ze mě nevypadlo :lol:
V humusu tkáně kol,
v zadýchaném humusu tkáně
toho prázdna
mezi tvrdostí a ochablostí.

Zodiac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zodiac » ned 11. črc 2010 22:30:28

nevim, jestli se to tyka oziveni fora, ale tohle tema se tu uz nakouslo, mluvim o 'toleranci' k ostatnim stylum... myslim, ze tu s ni neni velky problem, ale nazory typu "tohle je přece metalové fórum, jiné žánry tu správně nemají co dělat", (Alex) nemam rad... vsak se podivejte kolik je tu lidi, kteri poslouchaji hudbu, ktera s metalem nema nic spolecneho, a kdyby vsichni tihle lide z fora odesli prave z duvodu netolerance, tak forum chcipne... asi hlavne proto, protoze jsou mezi nimi clenove 'pevneho jadra' :-)

mluvim hlavne o tematech jako 'nej z nej' apod., prece jen je v sekci 'pokec a jine' a nikdy nevite, kdy se vam zalibi neco noveho, zcela odlisneho...
Oh my baby, oh why, oh my

Lopez
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lopez » pon 12. črc 2010 14:55:47

Jak uz tu bylo nekolikrat zmineno, problem neni v samotnem foru. Posledni dobou se umrlec o forum stara a provedl dost uprav k lepsimu. Problem je v lidech, kteri uz nechteji nebo nemohou prispivat. Ja sam posledni dobou moc neprispivam, hlavne z casovych duvodu. Vetsinu dne v posledni dobe stravim praci a kdyz pak kolem 20 hodiny sednu ke kompu, tak se mi uz na forum moc prispivat nechce.

Ale zpatky k tematu. Co udelat pro oziveni fora? Cim prilakat novacky, aby prispivali? Vzhledem k tomu, ze tohle je forum, tak mnoho udelat nemuzeme. Nejlepsi, co muzeme udelat, je zakladat zajimava temata. Problem je v tom, kde brat napady na zajimava temata. Me osobne nic uz delsi dobu nenapada. A to je to jadro problemu. Vetsina z lidi co jsou na foru uz delsi dobu, vsechna pro ne zajimava temata uz vytvorila. Pokud by vsak nekdo mel nejake cerstve nove napady, at to zkusi o nic neprijde.

Moc jsem tady tomu moc nepomohl, vlastne jen opakuju, co uz tu bylo receno, ale nenapada me nic originalniho, co by se pro oziveni fora dalo udelat.
Kolikrat musi člověk zemřít, aby si vubec uvědomil, že žije.

ozzy

Příspěvek od ozzy » pon 12. črc 2010 23:33:33

Tak si mysllim že nám fórum za poslední dva dny pěkně ožilo :suk:
A to je jedině dobře.
Někteří lidé se tak bojí smrti, že ani nezačnou žít.

Médea
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Médea » úte 13. črc 2010 7:06:22

Taky myslím..a je to dáno hlavně oním povzbuzením k činnosti..jen to chce dělat celkem často a pořád. :-)

Odpovědět