Napalm Death

Grindcore
Grindall

Re: Napalm Death

Příspěvek od Grindall » sob 29. lis 2008 12:58:25

Tak jsem si poslechl čerstvě vyteklou novinku Time Waits For No Slave (hodil jsem jí i do downs), a můžu říct k tomu jen jedno: Napalm Death jsou stále tady, v plné síle, připraveni nás nakopat svým jedinečným stylem do prdele! :parohac: ... :lol:
Glass? Who gives a shit about glass?

Ensom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ensom » pon 29. pro 2008 16:06:51

Keby len nakopať! Mne to práve dohralo a tečie mi napalm z uší. Idem si tú sku**enú jazdu zopakovať a nečakám že z toho vyleziem zdravý. Good bye.

Metalic

Příspěvek od Metalic » pon 29. pro 2008 18:53:59

Nové album bych slušně řečeno definoval jednoduše a to, že je to námrd jak hovado :rock:
Obrázek
Cítím, jak dýchaj
Slyším je, jsou v mojí temnotě
Sráží mě k zemi jejich touha znovu se narodit
Teď sloužím Ďáblu smrtí a zlem
Roznáším zkázu, jsem démonem

tuhyk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tuhyk » ned 04. led 2009 10:28:11

Tak včera jsem prvně slyšel novinku a zcela souhlasím s Ensomem. Je to nářez :parohac:
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku

Grindall

Příspěvek od Grindall » stř 21. led 2009 19:14:53

Jak jsem si tak nějak zvykl, i tentokrát sem sesmolím pár slov o pondělním koncertu Napalm Death (+ support Opitz, Pigsty a Splitter) v rámci Winter Assault Tour v Teplicích, v klubu Raketa.

Už daleký pohled na klub dával tušit, že tentokrát bude účast více než hojná, a taky že ano (upřímně - kdyby na ND nebylo narváno, začal bych seriózně uvažovat o duchapřítomnosti širší metalové obce :).

Rozjezd zajistili Opitz v čele s Puttim, a povedlo se jim to náramně. Tihle pohrobci Contrastic hrají grind ne nepodobný kultovním Kontrašům (což není nic divného). Dostatek zběsilých sypaček, ale i hutných moshujících pasáží s prostorem pro ne zrovna technicky nenáročné party, nedal sebemenších pochyb o svébytnosti téhle bandy. Když k tomu připočtu velmi "živý" výkon kapely (hlavně tedy Puttiho, ten se nezastavil) a hlavně skvělý zvuk, máme na světě první vrchol povedeného večera. :-)

Další na řadě byli švédští Splitter. Od nich jsem čekal o dost víc, dá se říct, že mě i trochu nudili. Jejich typicky švédsky chrastivý grindcore si z desky poslechnu vždycky rád, ale na podiu to vyznělo stěží polovičně. Nepřispěl k tomu ani ne zrovna povedený sound, občas se dostavil nežádoucí efekt zvukové koule. Navíc, proti tomu co mělo přijít byli Splitter skutečná suchařina.

A to co přišlo, skutečně nemělo chybu! Topi zařval: "Je tady prasečák z Mostu!!!" a na pódium se dovalili Pigsty. A byl to nářez až na půdu. Zpěvák Topi byl buď solidně ožralej, nebo si to na pódiu neskutečně užívá (nejspíš to ale byla kombinace obojího :lol: ), protože to co tam předváděl, se jen tak nevidí. Pařil jak o život, skákal, klečel, řval, vřískal, chroptěl, válel se po podlaze, smál se jak smyslů zbavený, a ještě stihl popíjet z nedaleké plechovky. Námrd! Zbytek ansáblu se zahanbit nenechal a předvedl perfektní show. K tomu navíc jako zázrakem opět skvělý zvuk, a samozřejmě i samotná tvorba Pigsty je krásnou ukázkou sice totálního chlívku, ale s neskutečným nadhledem a citem pro melodie i chytlavé riffy. Naprosto skvělé, uvolněné vystoupení :ano: . Pigsty jsem viděl poprvé, a skutečně doufám, že ne naposledy...

Ale ten největší masakr měl samozřejmě teprve přjiít. Už jen fakt, že bedňáci přinášeli na podium spousty petek s vodou, ručníky a podobné propriety jasně naznačil, že budou hrát skutečné celebrity (samozřejmě v rámci žánru :lol: ). A jestli Napalm Death nejsou legenda grindu (/deathu), kdo jiný je? Barney a spol. vlítli na pódium jak malí kluci, a elán jim vydržel až do konce setu. Barneyho pódiový projev je skutečně kouzelný, připomínal mi jakéhosi nadopovaného aristokrata (kdo je někdy viděl, pochopí :) se sklony k paranoidní schizofrenii. Vidět ho pařit skoro metr ode mě byl zážitek na hodně dlouho :milost,pane: . K tomu pár neodolatelných suchých hlášek (pobral jsem tak 20%, britský přízvuk nějak nezvládám :), prostě sympaťák na tři doby. Hudební stránku nemá smysl hodnotit, holt Napalm Death :love: . Když zhruba v půlce spustili skladbu Scum, nevěřil jsem že je to pravda...co se týče playlistu, měl perfektní rozsah, od legendárního debutu až po čerstvou novinku, a závěr byl trochu netradiční, obstarala ho hitovka Silence Is Deafending, místo obligátního Nazi Punks, Fuck Off, která zazaněla předposlední.

Shrnuto, podtrženo: pánové Greenway, Embury, Harris a Herrera ukázali, že mají plné právo být nadále považováni za lídry současné grindově/deathové scény. Doufám v brzké shledání, pánové!

A ještě bych rád dodal, že kotel byl soustavně plný, největší peklo se odehrávalo samozřejmě při ND, ale Pigsty měli pod sebou taky slušný "Chlívek" :-D . A ještě jedna věc směrem k účastníkům: takhle rozmanité publikum se jen tak nevidí. Pankáči, blackaři, hevíci, a taky dost fotříků pamětníků, ti všichni se šli v pondělí večer podívat, zač je toho síla napalmu, ti všichni svorně pařili nejen na hlavní hvězdy. Nádhera :ano: .

A opět se musím omluvit, že svými hlody zasírám thread Napalm Death, ale přijde mi zbytečný zakládat další topic v Koncertech :)

karinaut

Příspěvek od karinaut » stř 21. led 2009 20:06:06

Cože? "Zasíráš svými hlody"? I kdyby tenhle report kypěl někde ve Fyzice, chemii a matice, tak to bude stejně v pořádku. :lol: :winky: Prostě radost číst. :potlesk:

A vidím, jak vás tak čtu, že jsem pěkný lachtan, když jsem si Time Waits For No Slave ještě "neobstaral". Hned napravím. :svicka:

tuhyk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tuhyk » čtv 22. led 2009 17:04:56

Príma report, jen tak dál :winky:
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku

Grindall

Příspěvek od Grindall » čtv 22. led 2009 17:27:42

Pánové, děkuji vám :winky: . Vaše pochvala je ten správný stimul k tomu, abych se na to příště nevykašlal s tím, že si to stejně nikdo nepřečtě :lol:

A abych teď nebyl OT, řeknu jen: Napalm Death :rock: ( :lol: )

van vren
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od van vren » čtv 22. led 2009 18:06:42

Dobrý report. :ano: Ale stejně Shindymu neodpustím, že na jihu žádná zastávka nebyla. :-D

Jinak poslední deska je skvělá. Celkem mě i překvapily ty sborový zpěvy nebo výlety směrem k thrash metalu. ND nenechávají nikoho na pochybách, kdo že grindové scéně i po dvaceti letech kraluje.

Satazios
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Satazios » pon 26. led 2009 2:12:55

Právě jsem dorazil z koncertu ND po noční výpravě ze Zlína domů a nedá mi to nenapsat, alespoň pár bezprostředních dojmů.

Oproti Grindallovi to trochu zkrátím, protože jsem neviděl ani jednu z kapelek před ND - byl jsem s kamarády na střídačku na pivu v hospodě nebo na lahváča v kauflandu.

Zaslechl jsem pouze poslední minutu kultovního songu od Pigsty Thief of Ganja a tím pro mě jejich vystoupení skončilo, ale v sále už jsem zůstal a netrpělivě vyhlížel tu napalmovou čtverku.

Vystál jsem si místo asi uprostřed sálu a říkal si jaký to mám dobrý výhled, nikdo se na mě netlačí a navíc si vychutnám i kvalitní zvuk. Po prvním hrábnutí do strun mi došlo, že to jsem ale pořádný kkt a už jsem si to prasil dopředu do kotle. Playlist byl zvolem nejspíš stejný jen v jiném pořadí než v Teplicích a do konce vystoupení mě nenechal vydechnout. Asi po dvou prvních skladbách začal mít Shane problémy s basou, patrně něco se snímačema, protože snad po každé skladbě s něma cosi s technikem vymýšleli. No, stejně mi v tom bordelu o ten kvalitní zvukový požitek moc nešlo, takže mu to promíjím. Patrně i kvůli tomuhle problému nebyl po koncertě moc sdílný a vypadal pěkně nasraně, takže i když jsem mu říkal, že zahrál super koncert a měl by se k Anaal Nathrakh vrátit jako živý basák, tak jen pokyvoval hlavou. No, aspoň že mi podal ruku a mám s ním momentkovou fotku - jo, s bývalým živým basákem Anaal Nathrakh!! Párkrát jsem si během koncertu skočil, zapogoval, narazil si prdel, kdosi mě botou polechtal pod nosem a bylo po nejlepším koncertu od BA.

Co jsem opravdu nepochopil a ani nemíním pochopit, protože je to kravina, ubohost a demence některých slečen je to, že si vlezou do první řady pod pódium a pak celý koncert křičí ať se na ně ti lidi netlačí, nežduchají do nich atd. Kua, vždyť to nebylo vystoupení Ewy Farné..když jdu na koncert do první lajny tak to prostě musím brát jak to je. Jedná-li se o blek tak počítám s tím, že mě někdo polechtá stahovákem..když jdu na grind, tak musím počítat snad se vším (kolikrát opravdu se vším).

Zkrátka musím celou akci hodnotit velice kladně - koncert vynikající, nepřeplněný sál, dýchatelný vzduch a (až na ty holčiny) fajn lidi.

Btw: jít 10km pěšky lesem po takovém koncertě s 1349, Dodheimsgard, Kate Perry, sondtrackem k filmu "Pí" a Aphex Twinem v uších je zkrátka paráda.

Odpovědět