Metalové čtivo

Vše co se týká metalové hudby, lidí atd.
Odpovědět
tuhyk
Kontaktovat uživatele:

Metalové čtivo

Příspěvek od tuhyk » úte 09. čer 2009 21:53:47

Čtete pravidelně nějaký metalový občasník/časopis/webzine/leták? Jak dlouho?

Já jsem si léta kupoval Spark, ale buď klesá kvalita, nebo možná mě to prostě přestalo bavit. Květnové číslo jsem si už ani nekoupil (poprvé po asi šesti, sedmi letech) a vůbec mi to nechybí. Většinu informací beztak najdu na webu dřív a to Spark v podstatě degradovalo na čtení na záchod (s křížovkou). A to se dá pořídit i levněji X-D

EDIT: Před pár lety nadějně působil Spike, ale nad ním se zavřela voda a těžko říct, jestli se ještě objeví jako samostatný časopis.
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku

Grindall

Re: Metalové čtivo

Příspěvek od Grindall » úte 09. čer 2009 22:03:39

Tak to jsme na tom stejně, a já bych se nebál říct, že klesá kvalita...články od Blackmoona, které jsem měl nejradši, se staly spíš výjimkou (ten svůj megalomanský BM 'projekt' už asi nikdy nedokončí X-P ), objevila se tam spousta nových redaktorů (ne, že by psali špatně, spíš...jinak) a hlavně mám pocit, že se tam objevují čím dál větší sračky. :lol: No a Ájron Mejdn na poslední obálce mě usvědčili v tom, že Spark je pro mě už pasé (i tak jsem si to červnový číslo koupil X-P ale fakt poslední!).

Jediná kladná věc je 'příloha' Spike, tam se dá dočíst i lescos zajímavého (nedávno Jarboe, tenhle měsíc Khanate, a bylo toho mnohem víc, jen si teď nevzpomínám...). Vůbec bych se nezlobil, kdyby ze Spiku udělali samostatnej časopis. To se ale nejspíš nestane.

Ostatní čtivo - nějaké ty ziny (Pařát a podobně), ale k tomu se dostanu spíš výjimečně. Jinak je pravda, že v dnešní době internetu jsou podobný věci trochu přežitek, ale má to ještě své jisté kouzlo...jen kdyby bylo co pravidelně kupovat a číst :/
Glass? Who gives a shit about glass?

tuhyk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tuhyk » úte 09. čer 2009 22:07:07

Dobře psal/píše ještě Cyklo a Čermák. Jim jsem ty recenze a hodnocení ještě věřil. Pak tam je ale třeba ten frajer Zelenka a ten snad v životě nedal v hodnocení míň jak pět a půl hvězdy (no a číst se to po něm zrovna taky moc nedá)...

Kdyby byl Spike znovu samostatný časopis jako dřív, tak bych si to taky kupoval. Mám všechny tři (byly to tři čísla, že jo?), které tehdy vyšly. Dokonce i to první černobílé X-D

rawdark

Příspěvek od rawdark » úte 09. čer 2009 22:11:21

kedysi som kupoval Spark ale serem nan je moc drahý a tie rebríčky ma tam dosť nudia myslím že je dosť komerčny,ale Rock Planet je :rock: :ano: a Hardrocker občas pozrem ked je tam o nejakoj good kapele
Black Metal Aldri Dør

Grindall

Příspěvek od Grindall » úte 09. čer 2009 22:11:21

ťuhýk:

Jj, Čermák a Cyklo byli taky dobrý (i když Cyklo dal 5 a víc taky každý druhý prasárně :lol: ). Se Zelenkou plně souhlasím, snad jsem od něj nečetl recenzi, která by nekončila minimálně pěti hvezdičkama a hlavně aby se nepodobala tý předchozí. X-P :lol:

S tím Spikem uvidíme, co bude...třeba se jednoho krásného dne zase osamostatní. :winky:

EDIT: " Rock Planet :rock: " neznám. :eh:
Glass? Who gives a shit about glass?

tuhyk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tuhyk » úte 09. čer 2009 22:14:28

rawdark: a to je druhá věc, cena... pořád jde nahoru, ale obsah nikoliv :ninja:

Ale aby se jen nekydal hnůj na Spark, co ty další? Pařát a spol. Případně nějaký metalový webzine, míň profláknutý než metalopolis :-)

khamul

Příspěvek od khamul » úte 09. čer 2009 22:34:29

Spark jsem kupoval a už od... :omg: no nějakou dobu už ho nekupuji, přišlo mi jako, když se na obálce v jistém intervalu střídá asi 10 kapel a v obsahu to samé, jen tam jich bylo množství trochu větší. :lol:
A vzhledem k tomu jak se mi měnil vkus jsem tam nacházel čím dál tím méně zajímavých článků a recenzí.
Nic jiného jsem nikdy nekupoval a asi ani kupovat nebudu, bohatě mi stačí internet.

Jinak z těch webzinů sleduji právě metalopolis, mortem, trochu marastjakcyp a občas abyss (popravdě ho mám v RSS odběru a nechce se mi ho odstraňovat, a okecávám to tím, že je možnost, že se tam objeví něco zajímavého X-D)
V humusu tkáně kol,
v zadýchaném humusu tkáně
toho prázdna
mezi tvrdostí a ochablostí.

Lopez
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lopez » stř 10. čer 2009 13:11:39

Ja jsem si Spark koupil asi jednou. Bylo to minuly rok, kdyz jsem shanel nejake cteni do vlaku. Nejak moc me to nenadchlo, jen par clanku, ktere stalo za to precist. Takze to byl muj jediny a nejspise i posledni Spark.
Z internetovych zdroju sleduju hlavne mortem. A jinak metal-forum.cz, zajimavy ctivo. :winky:
Kolikrat musi člověk zemřít, aby si vubec uvědomil, že žije.

tuhyk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tuhyk » sob 20. čer 2009 20:08:17

A co takhle rozjet vlastní metalfórácký webzine? :winky: Autorský materiál (a potenciál) by tu určitě byl :)

Kathory

Příspěvek od Kathory » sob 20. čer 2009 20:29:56

To už jsem MisfiTovi navrhovala dvakrát, vždy negativní odpověď :-P
Bo tak život chode... :winky:
http://kacatko.wordpress.com

Odpovědět