Ovplyvňujú vás obaly albumov??

Vše co se týká metalové hudby, lidí atd.
Terror
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovplyvňujú vás obaly albumov??

Příspěvek od Terror » úte 07. črc 2009 8:46:53

Už se mi několikrát stalo, že jsem objevil kapelu jen na základě cover artworku. Vidím pěkný obal - najdu nějaké ukázky - líbí/nelíbí - sháním/nesháním.
Jsem ze staré školy. Nebijte mě, nemůžu za to. Ale taky se za to nestydím.

silmarill
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od silmarill » sob 04. úno 2012 20:23:02

cover artwork ide dosť mimo mňa... priznám sa, že u väčšiny albumov ktoré som doteraz počul, som cover ani nevidel. takže odpoveď je - nie.

covery beriem ako pozlátko, či reklamu na album. byť ovplyvnený coverom pri výbere hudby je ako vyberať si priateľov podľa menovky na dverách.
ZX-80 Quad Core
4kB RAM DDR4

helrohir
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od helrohir » ned 05. úno 2012 9:57:26

Obaly ma absolútne neovplyvňujú pri výbere nejakého albumu. Samozrejme ak je pohľadný alebo niečím zaujímavý, je to plus, ale aj keby to bol obyčajný jednofarebý kus papiera, vôbec ma to neodradí od počúvania, ale ako tu už spomenuli viacerí, musí byť kvalitný obsah.

bobo12b

Příspěvek od bobo12b » ned 05. úno 2012 10:04:06

presne tak. čo z toho že obal je krásny keď obsah bude oničom. to isté je pri knihách :smoke: ..na druhú stranu ma ale poteší ak sa kapela posnažila a urobila aj dobrý artwork, ale počúvam predsa hudbu, nie obal cdčka
Obrázek

Médea
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Médea » ned 05. úno 2012 10:13:30

Já vám tedy nevím pánové, ale tak 90% mých oblíbených alb má i krásné obaly..to nebude náhoda.
Často se podle obalů rozhoduju, které album si poslechnu první a podle "stupně vývoje obrázků" na albech většinou poznám i střední tvorbu u blackových kaplel..
Si myslím, že ten kdo má skutečně styl, má i pěkné, zajímavé, nebo k hudbě hodící se obaly..a nejen to, ale umí se třeba i lidsky vyfotit..má hezké a přehledné stránky kapely atd.
Tím neříkám, že i skvělé album nemůže mít hnusný obal..pak se ale nabízí otázka proč..

bobo12b

Příspěvek od bobo12b » ned 05. úno 2012 10:57:34

v tom máš tiež pravdu Médea, že podľa coveru zistíš či to je Béčková kapela. často sa mi ale stáva že obal proste nie je všetko. záleži to aj od toho či je v kapele aspoň jeden človek ktorý vie fotiť alebo pozná niekoho kto mu urobí pekný artwork. alebo aspoň tú spoločnú fotku. niekedy sa na to vykašlú a robia len hudbu. čapnú tam nejakú fotku teplotemnej prírody, logo a obal na svete :winky:
Obrázek

Médea
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Médea » ned 05. úno 2012 11:01:44

To mi nevadí..špatný je, když se o "něco" snažej a jsou to paka..pak z toho vylejzaj přeplácané hnusné zběsilosti..

blackdeath

Příspěvek od blackdeath » ned 05. úno 2012 13:44:53

Médea píše:Já vám tedy nevím pánové, ale tak 90% mých oblíbených alb má i krásné obaly..to nebude náhoda.
Často se podle obalů rozhoduju, které album si poslechnu první a podle "stupně vývoje obrázků" na albech většinou poznám i střední tvorbu u blackových kaplel..
Si myslím, že ten kdo má skutečně styl, má i pěkné, zajímavé, nebo k hudbě hodící se obaly..a nejen to, ale umí se třeba i lidsky vyfotit..má hezké a přehledné stránky kapely atd.
Tím neříkám, že i skvělé album nemůže mít hnusný obal..pak se ale nabízí otázka proč..

obal je asi taký dôležitý, ako piate koleso na voze...rozhodovať sa podľa obalu, ktoré cd si pustím je na hlavu...súhlasím so silmarillom ohľadne toho prirovnania

bobo12b píše:...podľa coveru zistíš či to je Béčková kapela.

blbosť...prečo by výborná kapela nemohla mať otrasný obal?!...možno že ich umelecké nadanie, teda myslím po výtvarnej, prípadne po fotografickej stránke, stojí za starú belu, ale po hudobnej sú na tom oveľa lepšie

vyserte sa všetci na obaly...hudba je dôležitá

a to najdôležitejšie, čo som chcel povedať: blackovú kapelu nezachráni ani skvelý obal X-D
Obrázek
Obrázek

Médea
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Médea » ned 05. úno 2012 13:48:22

:-DD
Vy si hledejte hudbu jak chcete..mně pomáhá i obal, logo i název..tak jako bych přemýšlela, zda si pustím něco od kapely jménem "Ušní maz", tak se zarazím i nad děsným obalem.. :-D

bobo12b

Příspěvek od bobo12b » ned 05. úno 2012 13:55:10

"Ušní maz" :rofl:
Obrázek

Odpovědět