Metalové začátky, aneb jak jste se dostali k metalu

Vše co se týká metalové hudby, lidí atd.
Odpovědět
umrlec
Administrátor fóra

Metalové začátky, aneb jak jste se dostali k metalu

Příspěvek od umrlec » pon 19. črc 2010 23:21:35

...

VicRattlehead
Kontaktovat uživatele:

Re: Metalové začátky, aneb jak jste se dostali k metalu

Příspěvek od VicRattlehead » úte 20. črc 2010 0:27:50

Jsem byl malej, nezkušenej, kdesi jsem zaslechl tuším Lonely Day od SOAD - líbilo se mi to, časem jsem nějak získal všechny jejich desky, zároveň s tím jsem se zamiloval do Fear Of The Dark a myslím ještě Dance Of Death od Maiden a od Maiden a SOAD jsem skočil rovnou někde na Vader :-D . Časem se to už nějak ustálilo.
I'm an alligator, I'll be a rock'n'rollin' bitch for you!

joudoid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joudoid » úte 20. črc 2010 0:39:00

Mjo, tak já jsem se dostal k metalu přes poslech desky "The Golden Age of Grotesque" od Marilyna Mansona. Pak mi kamarád vypálil CD s dalšími alby a ještě tam přihodil Clawfinger, SoaD, Sepulturu atp. Tak to nějak začalo...

Zodiac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zodiac » úte 20. črc 2010 1:05:25

nevim, kam az mam patrat, co se metalu tyce, ale u me to byla asi takova ta klasika: Manson, SOAD -> Slipknot -> CoF -> a najednou Gorgoroth, u kterych mi ze zacatku vadil ten klasickej BM vokal... to mi mohlo byt tak kolem 13, 14 let... pak uz to slo raz naraz...
Oh my baby, oh why, oh my

ozzy

Příspěvek od ozzy » úte 20. črc 2010 4:20:14

Tak muj táta když jsem byl mešní tak si doma pouštěl Iron Maiden,Black Sabbath,Metallica apd.
No a mě se to začalo líbit,no a pak jsem postupně objevoval další a další skupiny. :-D
Tak to asi začalo u mě.
Někteří lidé se tak bojí smrti, že ani nezačnou žít.

Nokturrnus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nokturrnus » úte 20. črc 2010 5:29:10

Kedysi som počúval hlavne punk a mojou najobľúbenejšou kapelou boli The Damned. Strašne ma zaujal album Machine Gun Etiquette, na ktorom hral na basu istý Algy Ward. Ten po vyhadzove založil Tank, čo už bola metalová skupina. Vypočul som si zopár tých piesní a nezneli zle. Potom som videl jedno video, v ktorom boli použité zábery klipu od Iron Maiden, Different World. Opäť sa mi ten zvuk páčil. Už dávnejšie som od nich videl klip k The Number Of The Beast (a od Venomu som videl Nightmare)

A klinec tomu dal slovenský dokument Metal Heart. Síce ma nenadchli všetky "použité" skupiny, ale vtedy som si uvedomil, že metal je to, čo som hľadal a odvtedy sa to u mňa už len nabaľuje skupinami a žánrami. :rock: Začal som na youtube pozerať (resp. skôr počúvať :lol: ) rôzne skupiny, a to odhadom, čo by ma mohlo zaujať. Niečo ma zaujalo takmer okamžite, iné skupiny (Mayhem napr.) mali ku mne dlhšiu cestu a niektoré ma doteraz nejak nezaujali.
Obrázek
Nechovám k ľuďom nenávisť, len sa cítim lepšie, keď nie sú navôkol.

profugusmortis

Příspěvek od profugusmortis » úte 20. črc 2010 15:55:37

K metalu jsem se dostal asi v 15 a mé první nahrávky, které jsem získal od spolužáka, byly Slayer - Show No mercy 1983 a Accept - Balls To The Wall 1984. V té době těch kapel nebylo mnoho a muziku jsme získávali takřka ilegálně, protože u nás byla skoro nedostupná, ale cestu jsme si k ní vždycky našli :-D
Obrázek

Médea
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Médea » úte 20. črc 2010 17:03:17

Mně se metal líbil už cca od čtrnácti..byl by se mi líbil už asi dřív, ale nikde jsem ho neslyšela..jen pár tvrdších písniček v hitparádě Eso a už ty se mi líbily. Ve čtrnácti v patnácti, když jsem se začala tahat s frajerama po putykách jsem byla vždycky ráda, když zazněla nějaká ta "trochu schopnější" muzika..doma jsem nemohla poslouchat vlastně nic, ani jsem se tam moc nezdržovala..první moje rockové a metalové lásky byly co vzpomínám ploužáky od Metallicy, Guns N' Roses, nebo Poison od Alice Cooper :-DD ...U2 a třeba Nirvana a Rammsteini a vůbec všechny podobné věci, které běžně najdete na všech rockotékach a v juboxech.
Ale možnost zjistit si o tvrdší hudbě víc jsem vlastně dostala až začátkem loňského roku, dřív jsem prostě neměla možnosti a musela čekat, co kdo náhodou někde zapne..

Ensom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ensom » stř 21. črc 2010 8:16:38

Odkojený som bol na starinách (Led Zeppelin, Deep Purple, Beatles, U2, Queen, Black Sabbath, Ozzy Osbourne), potom prišlo obdobie o ktorom radšej nebudem hovoriť ( :lol: ) a krátko na to som sa dostal k Metallice. Ďalej to boli Manson, Rammstein, SoaD, ale prvý kontakt s ozaj tvrdšou hudbou boli Fear Factory. Dá sa povedať, že od toho momentu som zavrhol všetko, čo som dovtedy počúval a pustil sa do pilného štúdia takmer všetkých metalových žánrov.

Nicoolka

Příspěvek od Nicoolka » čtv 29. črc 2010 10:26:42

Rodina ;))
~Já jsem ta existence, v kterou nikdo nevěří!!! ~

Odpovědět