Metalové začátky, aneb jak jste se dostali k metalu

Vše co se týká metalové hudby, lidí atd.
Odpovědět
dwave

Re: Metalové začátky, aneb jak jste se dostali k metalu

Příspěvek od dwave » ned 09. led 2011 14:11:13

První metalová kapela byla Rammstein asi v 11 letech :-D ... Dál jsem objevil Linkin Park (asi ve 13 ti) , Korn, Škwor, Kabát, Aleše Brichtu, Horkýže Slíže...... postupně Arakain, Alkehol , Ozzy Osbourne, Metallica, Hammerfall .... Dnes nejvíce Debustrol a Root, Arakain + od asi každého metalového žánru něco .. podle nálady :-D .. často heavy metal :parohac:
„Papež si na mě stěžuje? A kolik má divizí?“

Obrázek

http://blackcatacombs.blogspot.cz/

Kristio

Příspěvek od Kristio » úte 11. led 2011 16:18:23

netusim...smrt chodi po horach ale heavy metal si nevibera...
A.S.K.

worker

Příspěvek od worker » stř 12. led 2011 10:05:34

Mou hudební výchovu začal můj strejda, kterej mi cca v osmi letech vypnul kazeťák s Honzou Rosákem a Petrem Kotvaldem, a vyměnil kazetu za vlastnoručně namíchanou směs Davové Psychózy, Visacího zámku, Dana Landy, Pražského Výběru, SPS, a Tří sester (byli tam ještě jiné kapely, ale bylo mi osm a pak jsem tu kazetu něčím přemazal, a doteď si za to nadávám). Od té doby jak v hudbě nebyly elektrické kytary a našlapané bicí, tak jsem to neposlouchal. V pubertě jsem dostával pocit, že mi jen rock nestačí, a začal jsme hledat tvrdší žánry. Našel jsem Rammstein, a pak Sepulturu. A to už jsem byl skoro doma :twisted: Objevení kouzel Black a Trash metalu na sebe nenechalo dlouho čekat, a pak i death. Jak to mají dnešní děcka jednoduché, sednou k netu a stáhnou co chtějí. Já byl težce závislý na kazetách :-DD
Punks & Skins & Metalheads UNITED!

Mlask
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mlask » stř 12. led 2011 15:37:15

ja se k metalu dostal pres videa z World of Wacraft. Kde 95% soundtracku tvori metal :) nejak se mi to zacalo libit tak sem si stahnul kapely jako soilwork, as i lay dying nebo all that remains. No a bylo hotovo;)

Phulc

Příspěvek od Phulc » ned 06. úno 2011 13:03:36

Já začal tak kolem 15ého roku . Ve škole to začalo Kiss, Accept , Helloween , IM, atd a už se mne to drží a nepouští . Postupem česu objevuji i další žánry a kapely ale dál než k Thrashi jsem se nedostal - stará škola :-DD Mám rád když se zpívá ne zvrací a to mi už asi i zůstane . :rolling:
Co Tě nezabije , to se vrátí , ........... a zkusí to znovu !

Trpaslenka

Příspěvek od Trpaslenka » ned 06. bře 2011 11:58:58

Já jsem taky správně vychované dítě :D. Taťka si jako prvorozenýho sliboval syna a nějak mu to nevyšlo, takže jsem musela obstát v tvrdé konkurenci synáčků jeho kamarádů. Měla jsem dost tvrdou výchovu :D. Moje nejoblíbenější hračkabyly dva asi metrový repráky, co jsme měli v garáži ještě se sbírou metalových nahrávek.
Oblíkala mě maminka a štvalo ji, že hrozně ráda nosím na hlavě šátek s lebkama, protože se mi pod tím potily vlásky. Tak mi je tatínek nechal tajně ostříhat :D.
Co si ještě pamatuju, jak jsme jezdili s přáteli rodičů a jejich dětma stejné věkové kategorie na hory. Tak jsem v pěti poprvé vyhrála dětskou zájezdovou verzi Superstar, když jsem s tím šátečkem zpívala Raketovýma psa od Kabátů, můj nejmilejší šlágr té doby :D.
Vlastně jsem nikdy nepomýšlela, že bych poslouchala něco jinýho.

1Pupik1989

Příspěvek od 1Pupik1989 » ned 06. bře 2011 13:16:39

Já od mala taky pařil Offspring a Kabáty, jelikož to v autě hrálo furt, časem to bylo ale málo akční, tak na ušní scénu přišel death. Ten mě ale též nevydržel tolik jako black :D

Ps.: náš táta chtěl vždycky holčičku a má 3 kluky :D

PeopleShit
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PeopleShit » ned 06. bře 2011 14:00:40

Začalo to u Linkin Park, ale ti mě rychle omrzeli, pokračovalo to přes Lordi, Nightwish, Evanescence...postupně jsem začal objevovat tvrdší žánry...potom jsem se dostal ke SlipKnoT, což bylo klíčové období a odtud jsem se dostal k death metalu, black metalu atd...takže za to, že je ze mě metalista, vděčím především SlipKnoT ;-)
Naposledy upravil(a) PeopleShit dne úte 12. dub 2011 21:46:26, celkem upraveno 1 x.

Vercajk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vercajk » ned 06. bře 2011 14:21:54

Já měl špatnou výchovu bez rocku a metalu :-D Až v páté třídě jsem začal s kámošem poslouchat Rammstein a Lordi (no... pár písniček furt dokola :-D ) a pak taky občas Kabáty. Po přechodu na gympl jsem si sám našel nejdřív Maidny, potom i Metallicu a od té doby se to se mnou táhne :-D

John Sinclair

Příspěvek od John Sinclair » ned 06. bře 2011 21:40:28

U mě to v sedmi letech odstartoval King Diamond.Možná proto hledám spíš složitější hudbu :lol:

Odpovědět