Od kolika posloucháte "svou" skupinu/ skupiny ?

Vše co se týká metalové hudby, lidí atd.
Little Devil

Od kolika posloucháte "svou" skupinu/ skupiny ?

Příspěvek od Little Devil » úte 18. srp 2015 18:47:07

v kolika ste začli poslouchat svou oblíbenou skupinu, jak jste ji objevili ?
Já poslouchám punk/rock/metal od tý doby, co mě máma vyprdla na svět, nejdýl asi Green Day, Offspring AC/DC a Rammstein :rock: :-D :-D :-D jak jste na tom vy ? :)

Metalist

Re: Od kolika posloucháte "svou" skupinu/ skupiny ?

Příspěvek od Metalist » úte 18. srp 2015 19:09:08

Já to mám podobně. Jedna z mých nejstarších vzpomínek je jak v obejváku pařim na Run To The Hills, Number Of The Beast nebo Fear Of The Dark. Takže sem na metalu odkojenej (ikdyž paradoxně zrovna moje máma metal neposlouchá :-D ).
No a pak když mi bylo nějakých 14-15 sem si řek, že by nebylo od věci poznat i něco dalšího. A tak sem se začal "hudebně vzdělávat". Začínal sem tehdy na Gamma Ray, Sonata Arctica, Edguy a Hammerfall. No a pak už to celkem jelo.
Takže tak :ahoj:
Pohřběte disko, zrušte na hlavu fén
Na bundu připněte si písmeno
M

Little Devil

Příspěvek od Little Devil » úte 18. srp 2015 21:47:26

jo,já do 12 poslouchala pořád to samý, spíš takový klasiky, pak sem sklouzla k experimentování, takže dneska než vyjmenuju všechno co poslouchám, trvá mi to sakra dlouho a spoustu toho ještě zapomenu :D

Posledný príspevok sa necituje! (Nokturrnus)

ancq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ancq » stř 19. srp 2015 10:47:25

u mna bol zlom niekedy v siedmej triede na ZS - vtedy som objavila Nirvanu a ine rockove kapely (vtedy popularne veci ako napr. P.O.D., Linkin Park, RHCHP, ..).

Na strednej som pocuvala hlavne 'alternativu' (najma britske (nielen) rockove kapely). Ku koncu strednej/na zaciatku vysky som uz presla na hard rock/heavy metal.. a pocas vysky som uz nejako presla na gothic metal ( :chjo: ) az ku black metalu..

teraz si ficim vacsinou na starych kapelach (early heavy metal, psychedelic rock) alebo black metale..

'svoju' skupinu asi ani nemam.
:bm:

Little Devil

Příspěvek od Little Devil » stř 19. srp 2015 20:55:23

no já poslouchám v podstatě všechno co se mi od narození líbilo, a co se týče gothic metalu, zjištění že Christopher Lee (Pán prstenů- Saruman) zpívá v metalový skupině mě položilo :-D :-D

Hellguy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hellguy » stř 19. srp 2015 22:33:40

Je několik skupin, co se mnou od mých raných dnů (tedy věku asi 13 let) vydržely až dodnes a stále je aktivně poslouchám , ačkoliv třeba ne tolik - jmenovitě Cradle of Filth, Nightwish nebo In Flames, na žádné z nichž nedám dopustit. Můj vkus se ale neustále vyvíjí (a především rozšiřuje), takže žánry, které tyto skupiny hrají, už třeba tolik neposlouchám.
Only death is real...

silmarill
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od silmarill » čtv 20. srp 2015 22:24:35

s metálom som začal okolo roku 2003. prešiel som si mnohými skupinami a žánrami, no a paradoxne to na čom som kedysi začínal mi dnes opäť reže (Virgin Black, Tristania). buď sú to naozaj tak skvelé skupiny, alebo mám proste len nostalgiu za mojou stratenou a presranou mladosťou.
ZX-80 Quad Core
4kB RAM DDR4

Pest
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pest » pát 21. srp 2015 15:35:26

Nemám ani tucha. Ale třeba takové The Offspring jsem poprvé slyšel, když mi bylo 8 let. A Americanu si dám klidně i dnes. Takže tak.

Jinak co se metalu týče, tak takový ty provařené věci, jako je Metallica etc., jsem začal poslouchat někdy v 7. - 8. třídě na ZŠ. Do dneška si pamatuji, jak jsme se na konci školního roku v tomto období fotili. Já měl na sobě triko Metallica s lebkami a učitelka trvala na tom, abych si přes to dal mikinu, že ty lebky se nehoděj na společnou fotku. Byl jsem tehdá docela naštvanej a tento výraz mi vydržel i během focení. Jo, to byly časy. 8-)
Čím víc sebevrahů, tím míň sebevrahů.

Nokturrnus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nokturrnus » pát 21. srp 2015 16:23:49

Prvé skupiny, čo som počúval a počúvam dodnes, boli Iné Kafe, The Offspring a Blink-182 (aj keď tie posledné dve menované som vtedy počúval len tak zbežne - rozumej: poznal som len vtedajšie single). To som mal asi 5 rokov. Metal som začal počúvať tak v 14-15, prvou "mojou" kapelou bol Tank. A v poslednej dobe fičím hlavne na Blind Guardian, ktorých som začal počúvať viac-menej nedávno (niekedy v rozsahu posledných 2 rokov).

Takže rock počúvam 17 rokov a metal nejakých 8.
Obrázek
Nechovám k ľuďom nenávisť, len sa cítim lepšie, keď nie sú navôkol.

John Sinclair

Příspěvek od John Sinclair » sob 29. srp 2015 12:35:14

Někde v sedmi/osmi jsem z poličky polskejch kazetek vytáh King Diamond - Fatal Portrait a to rohodlo že musim poslouchat rozmanitější struktury skladeb :-D Podivné tápaní až do objevu nu-metalu na konci deváté třídy. To zas rozhodlo, že potřebuju moderně znějící věci se skvělou produkcí. Po příchodu internetu jsem se vyprofiloval na zkoumače post-hardcore, deathcore a djentu-mathu a hledání nejlepší a nejrevolučnější kombinace všech žánrů :stressed: Za poslení rok jsem si k těm třem žánrům přidal ještě sledování Technical Death Metal kapel. Tam se posouvaj hranice všeho :winky:

Odpovědět