top2017

Vše co se týká metalové hudby, lidí atd.
Odpovědět
khamul

top2017

Příspěvek od khamul » pát 29. pro 2017 18:40:36

Když jsem sem jednou napsal, tak zužitkuju to, že se, neodvratně, blíží konec roku a, nepřekvapivě, začátek roku novýho!
Jaký jsou nejlepší věci, co ste slyšeli v uplynulym roce, tedy roce 2017? ( správně by to teda měly bejt věci, který přímo ve 2017 vyšly, ale jelikož se sám, vědomě, ve svym listu níže, dopouštim toho, že tam jsou alba vydaný v roce 2016, tak budu hodnej i na ostatní. Klidně uveďte i něco staršího, pokud je to tak zásadní a tak moc vás to zasáhlo!)

Všechny formáty vítány, všechny žánry tolerovány a meze se nekladou. Nejlepší koncerty samozřejmě taky, klidně i další kategorie (jako překvapení, zklamání,top, flop etc), jak je libo!
Rád se poučim o tom, co jsem minul, co mi uniklo, uteklo a co bych si určitě měl poslechnout; a nejen já, ale i všichni ostatní!

_________________________________________________________________________________

Takže bez dalších keců, můj list bez jakýhokoliv pořadí):

Shackleton & Vengence Tenfold - Sferic Ghost Transmits
Shackleton & Anika - Behind the Glass
Kelly Lee Owens - Kelly Lee Owens
JLin - Black Origami
Godflesh - Post Self
Zomby - Mercury's Rainbow
Střed Světa - Rozmístění Opakováním + Spletitě Protékající Pod Slovy
Becoming Animal - A Distand Hand Lifted
John T. Gast - Inna Babalon
Tongues of Light - Channelled Messages at the End of History
Lee Gamble - Mnestic Pressure
Million Brazilians - Red Rose and Obsidian
Faceless Entity - In Via ad Nusquam
Bone Awl - The Lowest Road
Alan Vega - IT
Sutekh Hexen & Hissing - Split
White Suns - Psychic Drift
Asofy - Nessun Luogo
The Ruins of Beverast - Exuvia
Botanist - Collective: The Shape of He to Come
F ingers - Awkwardly Blissing Out
Hypnopazūzu - Create Christ, Sailor Boy
Emptyset - Borders
Wędrowcy Tułacze Zbiegi - Światu jest wszystko jedno
Akatharsia - No Generation Without Corruption
Utzalu - The Loins of Repentance
Skáphe - Untitled
Zeitkrazer - Serbian War Songs
1988 - Gruda
Wiley - Godfather
Shit and Shine - Total Shit!
Piernikowski - No Fun
Sister / Body - Spells
Nornahetta - Synesthetic Pareidolia
Children of Alice - Children of Alice
Order of the Living - Heartwards
William Basinski - A shadow in Time
Eleh - Home Age

///////

LiveTOP:
Sink
Deathprod
Keiji Haino
V humusu tkáně kol,
v zadýchaném humusu tkáně
toho prázdna
mezi tvrdostí a ochablostí.

silmarill
Kontaktovat uživatele:

Re: top2017

Příspěvek od silmarill » pát 29. pro 2017 20:48:21

ja som sa tento rok hudbe nevenoval až tak ako po minulé roky, takže mi mnoho uniklo. z toho čo som počul a zanechalo nejaký pozitívny dojem, vyberám:

Nocturnal Depression - Deathcade
Me and that man - Songs of love and death
Sunset neon - Starlight
Heilung - LIFA
Nachtvorst - Verlieren
NeObliviscaris - Urn
Wolves in the throne room - Thrice woven
Myrkur - Maeredit
The ruins of Beverast - Exuvia

sklamania roka, respektíve albumy na ktoré som čakal a sklamal som sa:
Shiv-r - Requiem for the Hyperreal
Clouds - Destin
Hanging garden - I am become
Diary of dreams - Hell in Eden

najviac ma asi posadil na zadok album "Starlight" od Sunset neon, ktorý mi tak nejako naznačil čo budem počúvať budúci rok. a možno aj nie.
ZX-80 Quad Core
4kB RAM DDR4

Turin Turambar

Příspěvek od Turin Turambar » pát 29. pro 2017 22:58:36

Kadavar - "Old school like" kapelka, ktora znie velmi Black Sabbathovo.
Malokarpatan - Dalsia "old school like" kapelka, mix medzi Bathory (ranna tvorba) a Venom...co moze byt lepsie?
Old Sorcery - Taky "dark medieval" ambient

Pisem len kapely, nazvy albumov si malokedy pamatam :omg:
When memes fall
He coats the threads
In an incoherent dankness
A mod rises
From the posts
And eradicates the AIDS
Suddenly...
Memes have new meaning

Hieg Sail.
Na Straˇy!!ń

Jezero

Příspěvek od Jezero » sob 30. pro 2017 16:54:48

Tak to obdivuju, khamule. I kdybys v tom vypsal úplně všechny novinky, cos za celý rok slyšel, tak je to pořád víc než slušný. :potlesk: Já bohužel nenapíšu nic, protože za A, zas tak moc neposlouchám
za B, poslouchám šíleně, fakt šíleně neorganizovaně, mám špatnou paměť na názvy a obyčejně ani netuším, co je novinka a co je 10 let starý X-D
(až budu mít doma čas, tak se mrknu, jestli jsem si něco neoznačila na YT a náhodou to není novinka :-DD )

KOTAS666

Příspěvek od KOTAS666 » ned 07. led 2018 20:50:18

Bez poradia, asi to naj čo ma nadchlo. Aosoth som ešte stále nepočul takže ho neuvediem. :-D

Blut Aus Nord - Deus Salutis Meæ
Vril - The Shadow Soul & The Black Sun
Azelisassath - Total Desecration Of Existence
Whoredom Rife - Dommedagskvad
Perverted Ceremony - Sabbat Of Behezaël
Nightbringer - Terra Damnata
Cultes Des Ghoules - Coven, Or Evil Ways Instead Of Love
Death Worship - Extermination Mass - toto má premňa špeciálnu hodnotu. Keď som to počúval prvý krát, zrovna zomieral môj ujo na rakovinu. V deň jeho pohrebu mi prišla z thajska kazeta tohto skvostu, takže to na funerálnej atmosfére ešte pridáva. :bm: :svicka: :zombie:

Toť vše.

Wurdulak

Příspěvek od Wurdulak » pát 12. led 2018 12:12:36

Minulý rok byl opět celkem plodný, ale o albu roku jsem měl po vydání Era of Threnody od Nargaroth dlouho celkem jasno. Jenže pak vydaly své novinky i Der Weg einer Freiheit a na konci roku i Blaze of Perdition a celá volba se mi dost zkomplikovala. Nakonec jsem se rozhodl takto:

1. místo - Der Weg einer Freiheit - Finisterre
společné druhé/třetí místo - již zmíněné Nargaroth - Era of Threnody a Blaze of Perdition - Conscious Darkness

Další kvalitní desky roku 2017, už bez pořadí:
Asagraum - Potestas Magicum Diaboli
Dødsengel - Interequinox
Bestia Arcana - Holókauston
Lluvia - Enigma
The Committee - Memorandum Occultus
Besatt - Anticross
Slagmaur - Thill Smitts Terror

Alba, která nenaplnila mé očekávání:
Nightbringer - Terra Damnata
Goatmoon - Stella Polaris
Acherontas - Amarta अमर्त (Formulas of Reptilian Unification Part II)
Svart Crown - Abreaction
Aosoth - V The Inside Scriptures - ale tady se to časem asi zlomí a půjde to :-)

Překvapení roku jsou alba která vyšla minulý rok, ale já je objevil až letos. I přesto je ale zmiňuji, když to khamul dovolil :-) :
UADA - Devoid Of Light
Svarttjern - Dødsskrik
Rex Mündi - Ontology

Koncertů a festivalů jsem minulý rok navštívil opravdu poskrovnu, ale zase to vše byly velmi intenzvní zážitky.
Ať už Guns N' Roses, Bölzer, naprosto luxusní Wardruna, ale asi největší zážitek bylo vystoupení Emperor a Master´s Hammer na BA, to byly plněné sny!

Hellguy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hellguy » ned 14. led 2018 16:33:01

Tak po dlouhé době jsem se tu objevil, abych taky zhodnotil předchozí rok.

Top album pro mne je Danny Cavanagh - Monochrome. Pro mě jasná volba, a všem poslech velice doporučuji.

Další alba, co stojí za zmínku:

Pallbearer - Heartless: Doom metal s čistými vokály, oproti jejich předchozím albům v trochu přístupnější formě, což rozhodně nevadí.
Hans Zimmer / Benjamin Wallfisch – Blade Runner 2049 (Original Motion Picture Soundtrack): Zimmera moc nemusím, ale občas se zmůže na vskutku výjimečné dílo. Nejlepší soundtrack z loňských filmů a zároveň jeden z nejlepších filmů roku.
Skáphe - Untitled: Jejich druh chaotického a atmosférického BM jsem si velice oblíbil, a to se na tomhle jednadvacetiminutovém eposu nemění.
The Ruins of Beverast - Exuvia: Ačkoliv za mě možná ne tak silné jako předchozí desky, možná je to mým zatím docela nízkým počtem poslechů.
Do Make Say Think - Stubborn Persistent Illusions: Post-rock, který ale nezní jako všechny ostatní kapely.
Kauan - Kaiho: Dá se říci totéž, krásná, jemná, neotřelá hudba.
Daughter - Music from Before the Storm: Soundtrack ke skvělé hře, který ale bez problémů funguje i sám o sobě a je víceméně písničkově založen.

Nezaujaly/zklamání:

Anathema - The Optimist: Není vyloženě zklamáním, ale čekal jsem více, zvlášť proto, že jsou to oni.
Cradle of Filth - Cryptoriana - The Seductiveness of Decay: Sice velmi slušné album a určitý návrat ke starším deskám, ale takřka nic z něj mi neutkvělo v hlavě, podobně jako s jeho předchůdcem.

Nejlepší koncert: Anathema v Praze 28.10., bezkonkurenčně.

Nové objevy: Nespočet - Sonic Youth, více jsem naposlouchal The Velvet Underground a Boba Dylana i jiné klasiky, řada punkových a post-punkových kapel, The Birthday Party + značná část kariéry Nicka Cavea a další na něž si již nevzpomenu.

Nutno dodat, že pokračuje můj trend v tom smyslu, že poslouchám čím dál méně nových věcí a spíše objevuji minulost, tedy mám z uplynulého roku řadu restů, které budu opět dohánět.
Only death is real...

Odpovědět