Varg Vikernes

Diskuse o známých a významných představitelích metalové hudby.
Alexandr
Kontaktovat uživatele:

Re: Varg Vikernes

Příspěvek od Alexandr » úte 08. črc 2008 17:01:49

Hlavně že má dobrou náladu :-D

YGRAENNE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YGRAENNE » stř 09. črc 2008 19:45:53

Nektere pocity jde jen stezi popsat slovy...ale zkusim to... :chjo:
S timto clovekem nesmirne sympatizuji-je to zvlastni,zajimava bytost,a kolikrat se na nej podivam,projde mnou neco jako elektrina-takove zvlastni mrazeni,energie...A zvlastni pocit,ze tu bytost znam... :eh: ...ne jako Varga Vikernese,jako bytost,ktera dnes nosi jeho oblicej a jeho jmeno... --> neumim to lip popsat,jo,zavrete mne na psychiatrii,jsem cvok... :ninja: :redface:

Krveslav

Příspěvek od Krveslav » čtv 31. črc 2008 18:58:04

Lopez a MisfiT si určitě zaslouží aspoň zatleskat :potlesk: a pochválit :rock: za překlad pro nás ne-angličtináře. Je to určitě oprus něco překládat a taky bych se na to zachvilku vyflákl, ale i tak díky aspoň za obě části příběhu o Burzum.
Naposledy upravil(a) Krveslav dne pát 20. úno 2009 19:33:58, celkem upraveno 1 x.

typan

Příspěvek od typan » čtv 31. črc 2008 19:13:05

Jo pochvalu si fakt zasloužej :ano: :potlesk: Už přečíst to na mě bylo dost :lol:
Natož to překládat a psát.
Obrázek
Obrázek

fresh-trash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fresh-trash » pát 08. srp 2008 14:29:29

Príbeh Burzum: časť IV – Burzum v Nórsku

Kód: Vybrat vše

Dosť často som stretával vo väzení fanúšikov black metalu, alebo som dostával listy od nórskych blackmetalistov, ktorí sa sťažovali že nikde v Nórsku nemôžu zohnať albumy Burzum. Vysvetlenie je, že Burzum nie je distribuované v Nórsku a ani nebolo od roku 1993, pretože nikto v nórskom hudobnom biznise nebude distribuovať alebo predávať albumy Burzum, často zo strachu, že budú zažalovaný ľavicovými extrémistmi, ale ešte častejšie pretože sú sami ľavicoví extrémisti (alebo sú žido-kresťania). Takže keď si chcú Nóri kúpiť album Burzum, musia si ho objednať z cudziny, alebo musia ísť do inej krajiny a tam si ho kúpiť. Zvláštne, že albumy nórskeho Burzum nie sú ľahko dostupné pre nórskych black metalových fanúšikov.

Asi pred rokom začalo chodiť raz za týždeň metalové SMS-TV v Nórsku, kde ľudia mohli hlasovať za rôzne hudobné videá a kde mohli chatovať zaslaním SMS. V tom čase som bol zavretý v cele 24h denne, ale každý deň som musel opustiť celu na minútu alebo dve, aby som dostal jedlo a chlieb na zbytok dňa. Každý deň som išiel popri chlapíkovi, René z Bergenu, ktorý zvykol pozerávať toto metalovú predstavenie a v jednom z našich 10 sekundových rozhovorochmi povedal, že tam bola vždy nejaká diskusia o Burzume v chatovacom okienku (chat board), tak som sa rozhodol pozrieť si niektoré z predstavení. Zistil som, že veľa metalových fanúšikov chcelo vidieť Burzum, ale moderátorka chatu tvrdila, že „Burzum nemá žiadne video“ a keď metalový fanúšikovia hovorili o „Burzum“ klipe (Nemecký názov: „Dunkelheit“. Anglický názov: „Darkness“. Originálny názov: „Burzum“), povedala  im že „Predstierame, že neexistuje“, alebo „Úmyselne sme zabudli na toto video“. Takže dokonca aj televízna relácia hrajúca metalovú hudbu bojkotovala Burzum, ako tiež rádiové relácie v Nórsku, ktoré to robia posledných dvanásť rokov. Dôvod , prečo ma bojkotovali v televízii a v rádiu je očividne, že mám „zlé“ politické myšlienky.

Nedávno boli relácie na nórskej TV stanici o histórii rockovej hudby v Nórsku a jedna časť bola určená špeciálnym žanrom rocku, vrátane black metalu. Robili rozhovor so Sigurdom Wongravenom zo Satyriconu,  Jørnom Stuberudom z Mayhemu a veľmi stručne s Fenrisom z Darkthrone. Po týchto skupinách stručne spomenuli tiež Dimmu Borgir, ale pre nejaký čudný dôvod nespomenuli Immortal a Burzum ani jediným slovom. Očividne Burzum (a Immortal) nehrali žiadnu rolu v black metalovej scéne, dokonca ani v skorých rokoch. Už zase Burzum prestalo existovať, teraz v dokumente o „prvých“ black metalových skupinách v Nórsku.

Toto je Burzum v Nórsku: oficiálne neexistuje a ani nikdy neexistovalo a ak niekedy existovalo, samozrejme nehralo žiadnu dôležitú rolu v žiadnej súvislosti. Burzum bolo vymazané z histórie metalovej hudby v Nórsku ľavicovými extrémistmi, ktorí ovládajú nórske média. Na jednej strane je to fascinujúce, ako sme doslova svedkami falšovania histórie.

Určite viem, že som bol dlhý čas nežiadúca osoba ( persona non grata), ale nevedel som že bola nežiadúca aj táto skupina. Nepredstavoval som si, že budem musieť stráviť čas presvedčovaním ľudí, že som stále živý, alebo že budem musieť byť svedkom toho, ako média v Nórsku predstierajú, že Burzum neexistuje a nikdy neexistoval, alebo že fanúšikovia Burzumu budú musieť čeliť prekážkam, ako tie popísané vyššie.

Snažia sa očividne vymazať spomienku na Burzum a na mňa a iba čas povie či sa im to podarilo alebo nie. Moja rada im by bola čakať s tým aspoň kým som preč a nemôžem sa brániť... Som stále tu, vy to viete! Nemali by ste sa pokúšať odstrániť jazvu kým sa nezahojí a vaša rana stále krváca!

Varg "Fenrir" Vikernes
(December 2004)

Z angličtiny preložil fresh-trash.

"History is the fable favoured by the victor"
(Napoleon)

preložené mnou ;-)
Ak tam nájdete nejakú blbosť, tak napíšte. Dúfam že to nikto neprekladal.
Originál: A Burzum Story: Part IV - Burzum In Norway
Naposledy upravil(a) fresh-trash dne pon 11. srp 2008 23:40:41, celkem upraveno 2 x.
Obrázek

fresh-trash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fresh-trash » ned 10. srp 2008 1:34:13

Už mám hotové 2/3 z 3. časti, takže zajtra to pravdepodobne budem mať.

Má o to vôbec ešte niekto záujem? :chjo:
Obrázek

Krveslav

Příspěvek od Krveslav » ned 10. srp 2008 10:35:04

O tom vůbec nepochybuj. :rock: Každej určitě neumí tu zkurvenou hatmatilku, která dneska vládne světovýmu dorozumívání a tak jsem ukrutně vděčný, když se někdo najde k přetlumočení do normální řeči pro nás "zaostalý burany". :-D
fresh-trash moc děkuju za překlad, na případně další část(i) se těším. Sláva tobě! :ano:

fresh-trash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fresh-trash » ned 10. srp 2008 14:17:42

Krveslav: :ano: :-)

Príbeh Burzum: Časť III – Propaganda Klamstiev

Kód: Vybrat vše

Je to pre mňa veľmi ťažké písať o Burzum biografiach, článkoch a rozhovoroch, pretože je toho veľa, čo by som o nich chcel povedať. Rozdelujú sa v zásade do dvoch kategórií: tie, ktoré sú písané ľuďmi, ktorí majú radi Burzum a tie ktoré píšu ľudia, čo nemajú radi Burzum. Nikdy som nevidel žiadnu objektívnu biografiu, článok alebo rozhovor, aj keď väčšina tvorcov  anti-Burzum biografí, článkov a rozhovorov ich zvyknú označovať ako veľmi objekívne, zatiaľ čo pro-Burzum biografie nikdy neskrývajú fakt, že sú pro-Burzum.

Je trochu čudné, že niektorí novinári a pisatelia si pýtajú informácie o mne od ľudí z Antifa (nejaká „anti-fašistická“ teroristická organizácia), Monitor (súkromná výzvedná služba zaoberajúca sa monitorovaním všetkej takzvanej pravicovej aktivity v Nórsku), alebo Antirasistisk Senter (anti-racistické centrum). Mohli by sa jednoducho opýtať mňa na informácie o mne alebo o mojich myšlienkach, ale namiesto toho sa pýtajú týchto ľudí a stále predstierájú, že píšu „objektívne“ a „spolahlivé“ články o mne. Je to ako keby sa pýtali Gestapa na informácie o nesúhlasiacich s Hitlerovým Nemeckom a čakať, že dostanú správnu a objektívnu informáciu.

Avšak, čo ma najviac prekvapuje, sú všetky tie falšované rozhovory. Namiesto toho, aby so mnou spravili naozaj rozhovor, niektorí ľudia jednoducho predstierali, že so mnou spravili interview a vydali to, odpovedajúc si na svoje vlastné otázky. Najznámejšie falošné interview je pravdepodobne to v knihe „Povstávajúci Lucifer“ („Lucifer Rising“), ale nanešťastie to nie je jediné.

Ďalší veľmi špecifický typ „rozhovorov“ sú rozhovory založené na ozajstnom rozhovore, ale okrem toho sú úplné nezmysly. Jeden z nich je (čiastočne?)  zahrnutý v článku nazvanom „Hudba, Vražda a Oheň – Black Metal po Škandinávsky“ („Music, Murder And Fire - Black Metal The Scandinavian Way“), autor je uvedený ako nejaký „Ilde“ (prezývka?) a bol podľa všetkého vydaný v „Nieuwe Revu“ časopise, znie mi to dosť nemecky a nikdy som o ňom nepočul.

Ten chlapík z „Tempo“ ma opísal môj výzor ako ein Bisschen wie ein Engel (trochu ako aniel), presne ako ten Ilde, iba v angličtine, ale Ilde dodáva: „[Vikernes] pozrie von z okna, cez stromy má výhlad na vysokú stenu so strážnickými vežami a reflektormi“ a už iba toto samotné je dôkaz, že toto je zfalšované interview. Predovšetkým, rozprával som sa s nemeckým chlapíkom z „Tempo“ v Bergenskej väznici v roku 1994 alebo 1995 a pokiaľ sa pamätám, neboli v tej miestnosti žiadne okná, ale ak sa mýlim a naozaj tam okná boli, tak jediné, čo sa dalo cez ne vidieť bol iba ďalší úsek väznice (a určite nie stromy). Taktiež nie je ani jedna strážnická veža s reflektormi v žiadnej z väzníc v Nórsku. Nórske väznice jednoducho nie sú tak stavané (a môžem dodať, v odpovedi na hlúpy článok z 2003-tieho, tvrdiaci, že som bol zastrelený väzenským strážnikom, že strážnici tiež nenosia zbrane). Takže o čom do pekla tento Ilde rozpráva? Celé interview je očividne podvod. Nikdy sa so mnou nerozprával. Dokonca ani neviem kto to je!

Takže existujú ľudia , ktorí skutočne falšujú rozhovory a potom ich vydávajú v časopisoch a na internete. Zakladajú svoje falošné rozhovory na ďalších falošných rozhovoroch a samozrejme tiež na skutočných rozhovoroch, zlepšujúc ich podľa seba, aby to vyzeralo tak, ako to chcú oni, bez ohľadu na skutočnosť.

Originálne interview v „Tempo“ bolo, mimochodom, tiež iba kopa sračiek a tie smiešne a absolútne nepravdivé informácie, že môj otec zvykol biť moju matku a mňa pochádza z tohto časopisu. On – ten nemecký chlapík – pravdepodobne vymyslel tento príbeh sám, pre nejaký neznámy dôvod.

Kde ľudia ako tento Nemec získavajú tieto sračky? Keď to nemá žiadne základy v realite, musia to vymýšlať všetko sami. Prečo? Prečo vymýšlať príbehy, keď sa môžu opýtať mňa, aby zistili pravdu?

Zbytok z „Hudba, Vražda a Oheň – Black Metal po Škandinávsky“ článku/rozhovoru je v rovnakom duchu. Je to všetko iba kopa sračiek. Niečo z toho je čistá fikcia a a niečo z toho je založené na ostatných rozhovoroch, ktoré sú vydané ľudmi, ktorí iba zo mňa chcú spraviť „toho zlého“. Keby som sa na novinárov usmieval, opísali by ma ako „smeja“ (v origináli „sneers“ - pozn. autora) a keby som sa neusmieval, bol by som pre nich „chladný ako ľad“. Nezáležalo na tom, čo som robil alebo povedal – bolo to všetko zlé, a prekrútili všetko. Na súde som im povedal, že nie som satanista a že som považoval Satanismus za žido-kresťanskú idiociu, rozprával som o  Óðinnovi a  Þórrovi a aj tak sudca napísal že „Varg Vikernes verí v Satana“ a titulky v médiach písali že som satanista. Dokonca v roku 2001 ministerka spravodlivosti v Nórsku (prekvapujúco) napísala to isté v liste psychiatrovi a psychológovi, ktorí mali napísať oznámenie, či som alebo nie som psychopat (mimochodom, mysleli si si že nie som). Takže ministerka spravodlivosti tiež tvrdila že som satanista a že „Varg Vikernes verí v Satana“. Dokonca aj ľudia pracujúci vo väzení, v ktorom v v tom čase bol, boli šokovaní ignoranciou (alebo skôr zlomyselnosťou) ministerky spravodlivosti. Psychiater a psychológ tiež reagovali negatívne na jej vyhlásenie a prirodzene sa čudovali prečo to spravila.

Takže čo môžeme očakávať od hlupákov písajúcich na internet alebo pre nejaký bezvýznamný časopis?Ako môžeme veriť v rôzne biografie, články a „rozhovory“, keď dokonca aj sudcovia v právnom systéme a ministerka spravodlivosti v Nórsku vytvárajú alebo opakujú klamstvá ako tamto?

V skratke všetky biografie, články a väčšina rozhovorov sú plné klamstiev. Na miesto toho, aby som vám hovoril o všetkých týchtom klamstvách v nekonečnom prúde článkov ako je tento, jednoducho vám poviem aby ste neverili ničomu, čo si o mne môžete prečítať, ak som to nenapísal ja.

Smutné je, že tiež nemôžme veriť ničomu, čo bolo povedané a napísane o ostatných odpadlíkoch. Odpadlíci sú vždy kritizovaný a priaznivci vládcov sú vždy oslavovaný. História nie je  nič iné, ako nástroj používaný vládcami na presvedčenie davov, aby ich zbožňovali a nasledovali a aby sa vládcovia uistili, že davy zavrhnú a budú robiť všetko proti ich nepriateľom alebo odporcom.

Dnes sa dokonca v (nižších stredných) školách deti/teenageri v Nórsku učia o „vyznávajúceho démona“ a „satanistickom“ Vargovi Vikernesovi. Ak zvíťazí iné zriadenie alebo aspoň poctivosť, budem možno opísaný viac ako sa vidím ja sám – ako osoba, ktorá odmietla pokušenie pohodlného života v bohatej krajine a radšej robila to, čo je správne. Odmietol som zúčastňovať sa na okrádaní Matky Zeme a vzoprel som sa modernému svetu.

Dnes nie som nič viac ako zločinec, takže nemôžem čakať, že prisluhovači tohto zkazeného systému budú o mne hovoriť ľuďom pravdu a samozrejme nie som jediný, ktorý je vystavený tomuto druhu propagandy klamstiev. Každý, kto sa vzoprie proti modernému svetu a tomuto chorému systému zažívama viacmenej  to isté čo ja. Je očiernený, ignorovaný, ohováraný a tak ďalej. Dokonca aj priemerný teenager zažije toto v miestnej komunite, ak spraví niečo, čo je považované za anti-sociálne alebo politicky nekorektné (alebo iba nosí neobvyklé oblečenie). Každý kto sa vzoprie modernému svetu, musí byť pripravený čeliť následkom, ale to neznamená že by sme mali akceptovať, že roznášajú klamstvá, ignorujú nás alebo nás očierňujú. Musíme vždy s nimi bojovať a nikdy sa nevzdávať, nezáleží na okolnostiach.

Keď „západné“ sily podporujú odpadlíkov v ostatných krajinách, či je to v Barme, Číne, Zimbabwe alebo niekde inde, nazývajú ich odpadlíkmi alebo odporcami, ale všetci odpadlíci v „západnom“ svete sú nazývaní buď zločincami alebo jednoducho teroristmi. Dokonca ani si ani nepripúšťajú,, že existuje oprávnený dôvod vzoprieť sa proti „západnému“ svetu, pretože chcú vytvoriť nepopieratelný fakt, že ich takzvaná „demokracia“ je najlepší spôsob ako riadiť krajinu. Argumentovať proti tomu je ako argumentovať proti teórii makroevolúcie s vedcami, alebo ešte horšie, spochybňovať pravdivosť teórie holokaustu pred vaším profesorom dejepisu. Nezáleží na tom čo poviete, budú vás považovať za úplného idiota a odmietnu dokonca počúvať, čo hovoríte.

Fanatik je jednoducho idealista, s ktorým nesúhlasíš a idealista je jednoducho fanatik, s ktorým súhlasíš. Takže „idealisti“ vládnu „západnému“ svetu a „fanatici“ ako ja sú stíhaný. Tak to funguje a mali by ste si to pamätať, keď čítate o ľuďoch ako ja. Je to stále ich hra. Mali by ste si to tiež pamätať, keď vôbec nepočujete o ľuďoch ako ja.

Ďakujem za pozornosť.

Varg "Tenacious of Life" Vikernes
(Napísané v Decembri 2004, aktualizované v Apríli 2005)

Z angličtiny preložil fresh-trash.

Fama crescit eundo!
(The rumour grows as it goes)

Originál: A Burzum Story: Part III - The Lie-Propaganda
Naposledy upravil(a) fresh-trash dne pon 11. srp 2008 23:38:45, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

umrlec
Administrátor fóra

Příspěvek od umrlec » ned 10. srp 2008 14:24:19

Já mám načatou 2. část, tak jí nikdo nepřekládejte.

Sammael

Příspěvek od Sammael » stř 03. zář 2008 13:06:28

Nevim jestli už to tu někdo někde nepsal tak mě kdyžtak nebijte...
Varga Vikernese opět nepropustili na svobodu...zamítli znovu jeho žádost o podmínečné propuštění

Odpovědět