Darrell „Dimebag“ Abbott

Diskuse o známých a významných představitelích metalové hudby.
Uživatelský avatar
Metalic
Příspěvky: 1275
Registrován: ned 01. čer 2008 13:31:08

Darrell „Dimebag“ Abbott

Příspěvek od Metalic » úte 15. črc 2008 16:28:01

Darrell „Dimebag“ Abbott

Obrázek

Povolání: kytarista
Datum narození: 20. 8. 1966
Datum úmrtí: 8.12.2004
Místo narození: Arlington, Texas, USA
Místo úmrtí: Columbus, Ohio, USA
Znamení: Lev
Člen skupiny: Pantera
Fotogalerie 26

Něco málo o Darrellovi

Darrell Lance Abbott, přezdívaný přáteli nejdřív Diamond a poté Dimebag, se narodil 20. srpna 1966 v Dallasu v americkém státě Texas. Jeho otec byl uznávaným country skladatelem, vlastnil nahrávací studio, a tak měli Darrell i jeho bratr Vinnie Paul Abbott odmalička k hudbě blízko. Na kytaru začal hrát ve velmi útlém věku, učil se od country a bluesových hvězd, které se objevovaly v jejich domě a brzy prokázal svůj obrovský talent. Traduje se, že už v šestnácti letech dosáhl takové virtuozity, že vyhrál všechny soutěže pro mladé kytaristy v okolí a dostal zákaz se jich účastnit. Při jedné ze soutěží vyhrál také kytaru Washburn, která se později stala jeho poznávacím znamením stejně jako dlouhá, načerveno obarvená bradka.

Obrázek

„Dimebag kumpán“

„Darrell miloval hazard. Kdekoliv bylo kasino, hned se tam hrnul. Ale vzpomínám si, že jednou po koncertě v Buffalu jsme chtěli jít do kasina a Darrell byl nějaký unavený a že půjde raději do postele. Tak jsme vyrazili bez něj a když jsme se asi za 2 hodiny vrátili, našli jsme ho v tour busu, jak tam klábosí se 7 nebo 8 fanoušky. Říkals že jsi vyřízený a že si jdeš lehnou? A on na to: Přece jsem ty lidi nemohl nechat jen tak na ulici. Potřebovali společnost, tak jsem je vzal dovnitř. Darrell byl nadmíru otevřený, přátelský a poctivý chlap, velmi starostliví a nesobecký. Byl velkým fanouškem hokeje a když jeho oblíbený klub Dallas Stars vyhrál v roce 1999 Stanleyův pohár (tehdy s Romanem Turkem v bráně), pozval celý tým k sobě domů, aby to náležitě oslavili. Nejlepší zábavou celého večírku se pak stal skok z balkonu rovnou do Darrellova bazénu i s pohárem“.

Konec

Někdy v té době se Dimebag s bratrem Vinniem rozhodli založit kapelu. Přibrali k sobě baskytaristu Rexe Browna a zpěváka Terryho Glaze a v roce 1983 byla Pantera na světě. Na své začátky později bratři nebyli zrovna pyšní a první tři alba ani neuvádějí v oficiální diskografii. Není se čemu divit. Pantera víceméně kopírovala své glamrockové a metalové vzory jako Kiss, Iron Maiden, Van Halen a další, a to nejen hudbou, ale i vizáží. Proto by i největší fanoušci Pantery měli asi problém své oblíbence na fotografiích a při poslechu vůbec poznat.

Dodneška není jasné, z jakého důvodu vlastně kolegy-muzikanty i fanoušky milovaný „Dimebag Darrell“ Abbott zemřel. Jisté je jenom to, že jeho, člena ochranky Damageplan, zaměstnance klubu a jednoho fanouška, snažícího se poskytnout Darrellovi první pomoc, zastřelil legálně drženou zbraní pětadvacetiletý Nathan Gale s diagnózou paranoidní schizofrenie. Od samotného vraha se už přesný důvod nikdo nedozví – zemřel při zásahu policie. A při tiskové konferenci druhý den přiznal místní policejní důstojník, že pokud se nenajde dopis nebo jiná stopa, nebudeme nejspíš motiv znát nikdy.

Nejčastěji zmiňovanou teorií je nenávist Galea k Darrellovi i bratrovi, které vinil z rozpadu své nejoblíbenější kapely. Ostatně posedlost Panterou byla jeho nejčastěji zmiňovaným rysem i při následných výsleších jeho známých a příbuzných. Údajně zašla tak daleko, že Gale začal rozhlašovat svůj úmysl žalovat členy Pantery kvůli tomu, že mu ukradli texty a použili je na svých albech. Někteří svědci tragédie navíc vypověděli, že když Gale během zahajovací skladby koncertu vyběhl na pódium, křičel směrem k Darrellovi obvinění ze zničení Pantery. Pak už vytáhl pistoli a několikrát z ní střelil kytaristu do hlavy.

Po tragické smrti Dimebaga Darrella byl metalový svět v šoku. Kondolence od přátel, kapel, které s Panterou vystupovaly, i fanoušků přicházely ze všech stran a téměř každý muzikant, který s Darrellem někdy hrál, nebo jej obdivoval, vyjádřil alespoň pár slovy lítost nad ztrátou jednoho z nejlepších kytaristů a skvělého člověka. Darrell si všechny získal svou otevřenou povahou – neměl ve zvyku se povyšovat a snad nikdy neodmítl fanouška s prosbou o autogram nebo společnou fotku. Sám si totiž dobře pamatoval na doby, kdy podobně jako jeho obdivovatelé stál na koncertě a hltal hudbu svých idolů.

V pamětní knize Dimebaga Darrella na webu Pantery dodneška přibývají další a další zápisy (od 14.12. se jich shromáždilo více než 8.000). Posluchači a fanoušci asi jen tak nezapomenou na prstylámající kytarová sóla, těžké riffy, život na plný plyn a věčný optimismus, pro který si Abbotta oblíbili. Utěšit je může snad jediné – Darrell Lance Abbott zemřel ve chvíli, kterou nejvíc miloval – při koncertě s kytarou v ruce. Jako každá správná legenda odešel předčasně a stal se tak nesmrtelným.

Obrázek

Tvorba

Dimebagovu práci najdete na nahrávkách kapel, jako např. ANTHRAX - alba „Volume 8: The Threat is Real, We Came For You All a Stomp 442", dále na cd "Voodoo" KINGA DIAMONDA a v poslední době třeba na poslední desce NICKELBACK „All The Right Seasons.“ Skladba „Side Of A Bullet“ vznikla asi 3 měsíce po té tragické události“ vzpomíná leader NICKELBACK Chad Kroeger. Strašně mě to naštvalo a myslel jsem na to intenzivně asi 2 měsíce. Když jsem měl demo písničky hotové, zavolal jsem Vinniemu, jestli by nechtěl na skladbu přispět i svým bubenickým umem. Ten se ale po poslechu nahrávky rozhodl, že náš bubeník Daniel Adair odvedl skvělou práci a tak jsme to nechali tak a vložili tam jen Darrellovo starší sólo, které vzniklo někdy v době natáčení „Vulgar Display of Power“ a „Far Beyond Driven“. Kroeger se znal s Darrellem a Vinnie Paulem někdy od roku 2002, když s NICKELBACK vystupovali v Dallasu. „Po pár drincích se oba přiznali, že byli vždycky našimi velkými fanoušky, čímž mě opravdu překvapili“, vzpomíná na ten večer Kroeger. O rok později, když NICKELBACK opět přijeli hrát do Dallasu, natočil Kroeger společně s Darrellem během jedné dlouhé noci skladbu od ELTONA JOHNA „ Saturday Night's Alright (For Fighting) “, kterou pak NICKELBACK společně s KID ROCKEM poskytli na soundtrack k filmu „Charlieho andílci“. Skladbou „Fractured Mirror“ přispěl také Dimebag na tributní album „Spacewalk A Salute To Ace Ashley“ a jeho další skladba „Caged In A Rage“ se objevila na soundtracku k filmu s Jackie Chanem „Supercop“.

Pantera- Domination


Dimebag Darrell Solos


Damageplan - Save Me video
Obrázek
Cítím, jak dýchaj
Slyším je, jsou v mojí temnotě
Sráží mě k zemi jejich touha znovu se narodit
Teď sloužím Ďáblu smrtí a zlem
Roznáším zkázu, jsem démonem

Uživatelský avatar
Ensom
Příspěvky: 2613
Registrován: čtv 05. čer 2008 12:17:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Darrell „Dimebag“ Abbott

Příspěvek od Ensom » úte 15. črc 2008 23:38:31

Nie som fanúšikom Pantery a dokonca ani Dimebaga som neregistroval až do tragickej udalosti, ale je to nepochybne ďalšia veľká strata na hudobnej scéne.
Po muzikantoch sa nestrieľa, kurva!

Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 856
Registrován: úte 03. čer 2008 19:23:28

Re: Darrell „Dimebag“ Abbott

Příspěvek od Sammael » stř 16. črc 2008 9:58:18

Tohle se nemělo stát...vemte si co mohl pro metalový svět ještě dokázat
R.I.P.

Uživatelský avatar
sporilov
Příspěvky: 885
Registrován: úte 01. črc 2008 18:40:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Darrell „Dimebag“ Abbott

Příspěvek od sporilov » čtv 17. črc 2008 19:45:49

Obrovská škoda pro metalový svět... Je to smutné, že člověk musí umírat mladý... :-( >:-( Ale teď už se to nevrátí... R.I.P. !
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!

Uživatelský avatar
Nihilist
Příspěvky: 1671
Registrován: ned 01. čer 2008 11:47:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Darrell „Dimebag“ Abbott

Příspěvek od Nihilist » čtv 17. črc 2008 21:45:07

Quem di diligund, adolescent moritur.... aneb: Koho bohové milují, mlád umírá... :-/
Jenom kdo velce váhá, velce rozhodne se.

VH

Uživatelský avatar
Metalic
Příspěvky: 1275
Registrován: ned 01. čer 2008 13:31:08

Re: Darrell „Dimebag“ Abbott

Příspěvek od Metalic » sob 09. srp 2008 0:38:10

I když už v Penteře nehrál určitě by napsal ještě spousu kobré hudby :-(
Obrázek
Cítím, jak dýchaj
Slyším je, jsou v mojí temnotě
Sráží mě k zemi jejich touha znovu se narodit
Teď sloužím Ďáblu smrtí a zlem
Roznáším zkázu, jsem démonem

Uživatelský avatar
MnemicMunky
Příspěvky: 459
Registrován: pon 09. čer 2008 20:31:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Darrell „Dimebag“ Abbott

Příspěvek od MnemicMunky » úte 19. srp 2008 14:01:15

Dá se v tom najít jedna pozitivní věc - umřel na vrcholu a nikdy se na něj nezapomene... NIKDY
http://bandzone.cz/egofear

Suicidal Homicidal Genocidal

SKULL COLLECTOR

Uživatelský avatar
! Black.BLS !
Příspěvky: 91
Registrován: ned 17. srp 2008 20:05:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Darrell „Dimebag“ Abbott

Příspěvek od ! Black.BLS ! » úte 19. srp 2008 14:35:08

Bude pro nas vzdycky na zivu:)
Fuck is easy,
Fuck is funny.
Lots of people fucks for money.
If you think thats fuck not funny,
Fuck yourself and save your money.

Uživatelský avatar
Grindall
Příspěvky: 2021
Registrován: sob 26. črc 2008 9:12:47

Re: Darrell „Dimebag“ Abbott

Příspěvek od Grindall » pát 22. srp 2008 13:14:53

Myslím, že Phil Anselmo to vystihl.
A je vidět, že Dimea měl rád, ať už se na konci Pantery stalo cokoliv.
R.I.P.
Glass? Who gives a shit about glass?

Houďas
Příspěvky: 174
Registrován: ned 07. zář 2008 20:50:32

Re: Darrell „Dimebag“ Abbott

Příspěvek od Houďas » úte 09. zář 2008 19:19:36

R.I.P. dimebag je to moc velka skoda mohl toho jeste moc a moc nahrat a jeste by mohli i do ceska prijet

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti