UADA

Orthodox black metal, ambient black metal, progressive black metal, depressive black metal, symphonic black metal, industrial black metal, melodic black metal ...
Odpovědět
silmarill
Kontaktovat uživatele:

UADA

Příspěvek od silmarill » sob 09. dub 2016 16:16:14

UADA
black metal, USA

Obrázek

Odkazy: [ MetalArchives | Last.fm| BandCamp ]

UADA je štvorčlenná BM smečka z Oregonu, ktorá sa len nedávno predstavila svojím prvým LP Devoid of light na labeli Eisenwald. Ich hudba síce znie temne a surovo, ale nie je to prvoplánový "ilovesatan" metal, o čom napovedá aj čistý zvuk a skvelá produkcia vrátane videa a štýlových promo foto.
Pokiaľ dáte viac na referencie než na vágne popisky, tak vedzte že skupinu intenzívne lovísqoval aj John Haughm zo skupiny Agalloch.

ZX-80 Quad Core
4kB RAM DDR4

zničitel
Kontaktovat uživatele:

Re: UADA

Příspěvek od zničitel » pon 11. dub 2016 0:44:10

Zbrusu nová kapela. Inspirací se dost možná stala młha, sakum, prásk. Což mi ovšem vůbec neva, ježto młhy nejni nikdy dost. Už aby vyrobili více odrhovaček, jinak hrozí, že se mi to oposlouchá.

Už nikdy nebudu pít!

silmarill
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od silmarill » pon 11. dub 2016 22:40:00

ja som na základe tohto začal počúvať Mgla keďže to všade na nete zrovnávali - nuž až na takú podobnosť že by sa dalo povedať že "UADA kopíruje alebo napodobňuje Mglu" som nepostrehol.
a je pravda že na debute toho mohlo byť aj viac, 5 trackov v dĺžke pol hodiny možno považovať za LPčko len s prižmúrením oka.
ZX-80 Quad Core
4kB RAM DDR4

silmarill
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od silmarill » ned 17. črc 2016 13:08:00

v tomto interview Jake povedal, že už majú dosť nových skladieb na druhý album + nejaké kúsky už aj na tretí. druhé LPčko ale výjde až v 2017.

http://www.toiletovhell.com/none-more-b ... with-uada/
ZX-80 Quad Core
4kB RAM DDR4

Robinson

Příspěvek od Robinson » pát 02. zář 2016 13:58:59

Devoid of Light je opravdu vynikající album, mlhovitě to zní sice docela dost, ale jako úplnou kopírku bych to taky neviděl. Už dlouho mě nic tolik nebavilo, krátká hrací doba nevadí, aspoň tam nejsou žádné zbytečnosti. Dokonce i prvních 20 vteřin videa mi dalo naději prvního dobrého bm klipu ... což se sice nestalo, ale nevadí. :-)

Wurdulak

Příspěvek od Wurdulak » čtv 03. srp 2017 19:39:43

Momenty, kdy mi UADA zní jako Mgła (a to navíc ještě hodně vzdáleně), bych napočítal na prstech jedné ruky. Naopak se mi stane že sem tam slyším rakouské Stormnatt a české Sekhmet :-D Ale ne, nebylo by fér tady vypisovat seznamy kapel, kterými je UADA inspirovaná, protože skupina má vlastní xicht a hobluje to docela solidně! Osobně mi to přijde svižnější, agresivnější a energičtější než výše zmíněná Mlha, na debut solidní deska, jen ta stopáž... 33 minut? Celkem se na ně těším teď na BA, tahle muzika by mohla naživo dobře fungovat. Ale jestli nemají nějaký nový materiál a budou hrát jen z Devoid of Light, tak než se stihnu přemístit z Emperor, UADA už bude v druhé půlce setu... No uvidíme.

Odpovědět