Steel Panther

Glam metal
Metalic

Steel Panther

Příspěvek od Metalic » úte 12. dub 2011 21:16:33

Obrázek

Styl: Glam metal, heavy metal, hard rock, comedy rock
Země: Los Angeles, California, United States
Vznik: 2011

Členové:
Michael Starr (Ralph Saenz) - vocals
Satchel (Russ Parrish) - guitar, vocals
Lexxi Foxxx (Travis Haley) - bass guitar, vocals
Stix Zadinia (Darren Leader) - drums, percussion, vocals

Diskografie:
Hole Patrol 2003
Hey, That's What I Call Sludge! Vol. 1 2003
Feel the Steel 2009

Web:
http://www.steelpantherrocks.com/
http://www.myspace.com/steelpantherkicksass

youtube:

Obrázek
Cítím, jak dýchaj
Slyším je, jsou v mojí temnotě
Sráží mě k zemi jejich touha znovu se narodit
Teď sloužím Ďáblu smrtí a zlem
Roznáším zkázu, jsem démonem

Médea
Kontaktovat uživatele:

Re: Steel Panther

Příspěvek od Médea » úte 12. dub 2011 21:44:29

Ty vado..ony ještě vznikaj kapely s takovou image?! :-DD

Sole_Survivor_
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sole_Survivor_ » stř 13. dub 2011 12:36:24

V dnešní době je takovej "revivalovej" boom takových kapel. Většinou silně podprůměrných.
I craved your warmth,
But it was too late.
Too late you realised,
That I was in the cold.

Metalic

Příspěvek od Metalic » stř 13. dub 2011 16:00:00

Mě SP nepříjdou jako podpruměrný, naopak se mi jejich hudba moc líbí a jsem za to rád, protože mam glam rád a v dnešní době už ho moc není...
Obrázek
Cítím, jak dýchaj
Slyším je, jsou v mojí temnotě
Sráží mě k zemi jejich touha znovu se narodit
Teď sloužím Ďáblu smrtí a zlem
Roznáším zkázu, jsem démonem

Bluejamie65

Re: Steel Panther - Obrana

Příspěvek od Bluejamie65 » pát 22. dub 2011 19:58:50

SOLE SURVIVOR:
"V dnešní době je takovej "revivalovej" boom takových kapel. Většinou silně podprůměrných."

Jo tak tohle je obvyklý přístup k věci v našich zeměpisných šířkách. Sole Survivor v tom není sám.
Je to vlastně i v našich tiskovinách, v televizi, v rozhlase, dokonce i teleshopingu!!!!! Podobná vyjádření, jako je výše uvedený citát od Sole Survivor, je možné najít dokonce i v časopisu, který má k tematu nejblíže:

"Pokud se podíváme, co zůstalo na scéně poté, co grunge zmasakroval hairmetal, zjistíme, že moc výrazných kapel, které v osmdesátých letech prodávaly miliony desek činných není..." /Spark recenze na Winger/

Tak třeba mě takové věty spolehlivě rozzlobí... ani ne tak proto, že nejsem schopen ověřit, kdo z těch prý zmasakrovaných a podprůměrných, snad s vyjímkou Bon Jovi, Cinderelly a Poison, vydal kolik desek, jako spíš z jiného důvodu. Ať už byly důvody, proč se velké labely a MTV rozhodly na počátku devadesátých let „přesedlat“ na grunge jakékoliv, pro hairmetalové či tradičně rockové skupiny to znamenalo, že se v mnoha případech musely vyrovnat se zrátou firmy i pozornosti MTV. Přesto i po 18 letech ta scéna stále existuje živa z koncertování a vysílání v lokálních rádiích. Evropané ji neznají, nebo alespoň nevědí nic o jejím aktuálním stavu. Ovšem rozhodně není pravda, že „moc výrazných kapel ...činných není!“ Myslím si, naopak, že oněch 18 let prokázalo, že mnohé ze skupin nazývaných dnes téměř pejorativním označením hairmetal je schopno obstát v té nejtěžší zkoušce – zkoušce času a dlouholetého/celoživotního poslechu. Winger je geniální, ale jeho alba svou kvalitou totiž nepředstavují v téhle oblasti zas až takovou výjimku.

Člověk, pokud chce znát pravdu a ne jen papouškovat to, co je v lifestylových časopisech se může sám přesvědčit a poslechnout si na vlastní uši např. Lillian Axe/ Ratt/Twisted Sister a Dee Snider/ Great White /... Uzdravil se Tom Keifer ze Cinderelly, Stryper koncertující s Tomem Scholzem, Lita Ford na turné s Queensryche...

Pokud to uděláte a alba skupin, které jsem navrhl, si sami na vlastní uši poslechnete, zjistíte, že pocity, které vzbuzuje dikce na úvod citovaných "sparkových" a Sole Survivorových vyjádření, naprosto neodpovídají realitě. Schopnost hrát s feelingem sedmdesátých nebo osmdesátých let se dnes alespoň v USA a Skandinávii vyvažuje zlatem!!!!!!

Samotný STEEL PANTHER prokazuje, jak falešná (a manipulativní) byla všechna mediální vyjádření o tom, že hudba z konce sedmdesátých a osmdesátých let zemřela a je díky "opravdovosti" grunge a neopunku naprosto a navždy smetena do propadliště dějin. Používají image, do které zkoncentrovali všechna klišé osmdesátých let. Vzali všechno to, co by mělo odpuzovat - oblečení, účesy, líčení, zženštilost a nesnesitelné narcisistní chování a jednání při kontaktu s tiskem (opravdu si při interview jsou schopni česat a čechrat vlasy, natírat si rty rtěnkou, pudrovat obličej a kontrolovat svůj vzhled v zrcátku) a přesto nic z toho nezpůsobilo, že by je fanoušci zavrhli, spíš naopak. Jejich cd se prodává a dost draho. Jejich hudba evokující, oživující a často i parodující postupy osmdesátých let lidi přitahuje a spolehlivě přivádí na koncerty. Co o nich je kde napsáno, říká se v rádiu a televizi není podstatné,
důležitá je jejich hudba...a to, že koncertují....

Nejde totiž jen o nějaký ojedinělý exces excentrických šílenců. Steel Panther čerpají podněty ze scény a žánrů, které sice tisk označoval za mrtvé, které však rozhodně mrtvé nejsou. Hardrocková a glam metalová scéna v Americe (a ve Švédsku) normálně funguje, i když spíš mimo zájem nebo někdy dokonce navzdory zájmům MTV a major labels.

Takže třeba tenhle pohled do kalendáře ukazuje, že mnoho údajných nebožtíků úspěšně koncertuje:

BANG TANGO...Live!
April 22, 2011 at 8pm to April 23, 2011 at 2am – The Rock, Tucson AZ.

Faster Pussycat, Tuff & Cry Wolf
April 23, 2011 from 6pm to 11:30pm – Brixton

Steelheart
April 23, 2011 from 7pm to 11:45pm – Casselmans

BANG TANGO...Live!!!
April 29, 2011 at 8pm to April 30, 2011 at 2am – Club Red, Tempe AZ.
.
BANG TANGO Live!!!
April 30, 2011 at 7pm to May 1, 2011 at 2am – The Whiskey a go go

Great White & Slaughter
April 30, 2011 from 7pm to 11:45pm – Sunset Station

UFO & ZO2
May 5, 2011 from 6pm to 11pm – Crazy Donkey

Firehouse & Trixter
May 6, 2011 from 7pm to 11:30pm – Grizzly Rose

Zebra
May 11, 2011 from 7:30pm to 11pm – B.B. King's Eddie Trunk Rocks/Q104.3FM presents ZEBRA featuring Randy Jackson (vocals/guitar), Felix Hanemann (bass/keyboards) and Guy Gelso (drums).

Dokken & Quiet Riot
May 14, 2011 from 7pm to 11:30pm – Sunset Station

Loudness
May 20, 2011 from 7pm to 11:45pm – Token Lounge

Danger Danger
May 21, 2011 from 6pm to 11pm – Crazy Donkey

Black 'N Blue
May 25, 2011 from 7pm to 11pm – Casselmans

I jeden z prvních letních amerických velkých festivalů napovídá svým obsazením docela dost.
I kdybych všechny reunionované a znovuoživené, či jen revitalizované tradiční hardrockové kapely odzíval, u WHITESNAKE, LITY nebo GREAT WHITE to udělat rozhodně nemůžu. Jejich zmrtvýchvstání považuju za fantastickou věc.

Obrázek

Médea
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Médea » pon 25. dub 2011 10:34:16

:poceni: ..to je tedy odstavec, vzhledem k tomu, že mě tato problematika až tak nezajímá, jsem to prolétla jen "letem světem". Možná trochu škoda psát se s takovou studií jen pro pár kusů, které do tohoto topicu náhodou nahlednou.
Kvalitu novodobých kapel hairmetalu..no to je zas blbý slovo X-P ..posuzovat nemůžu.
Jinak proti retro image nic nemám a letos je retro v módě..ale přesto hoši radši puntíčky a proužky ve vzoru na hadrech raději vynechte (a s kostičkama taky opatrně). X-D

Sole_Survivor_
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sole_Survivor_ » pon 25. dub 2011 15:50:11

Odnikud nic nepapouškuju, je to můj názor. Staré hair metalové kapely mám celkem rád, ty moderní mi moc neříkají.
I craved your warmth,
But it was too late.
Too late you realised,
That I was in the cold.

Bluejamie65

Příspěvek od Bluejamie65 » pon 25. dub 2011 18:44:12

No ona je otázka, co brát jako nové, že....

ale mně opravdu např Firehouse, Tesla nebo Slaughter velmi vyhovují.
a Steel Panther jako tedy absolutně noví (přesto velmi zkušení) taky .

a v textech se občas objeví něco, co je taky hodně dobré:

"Kills those fucking fuckheads who programme MTV
They can suck my ass with all the record companies..."
Naposledy upravil(a) Bluejamie65 dne úte 26. dub 2011 15:06:54, celkem upraveno 2 x.

Vercajk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vercajk » pon 25. dub 2011 19:20:16

Text Death To All But Metal má něco do sebe :lol: Hudebně by se to i dalo, akorát by mohli trošku ubrat na té svojí glamové image. Ale pokud to chápu správně, dělají si z toho stylu sami legraci, ne?

Bluejamie65

Příspěvek od Bluejamie65 » pon 25. dub 2011 23:04:54

To Vercajk - oni asi neuberou protože,
1. možnost: myslím, že je to otázka věrnosti a důslednosti:-)
2. možnost: vzhledem k tomu, jaké perverznosti vyvádějí při interview a jak poťouchle ukrývají do textů i hudby různé vzpomínky a vzkazy, je možné, že právě tou šílenou image mohou říkat, že na délce vlasů, barvě kalhot a šátku zas tolik nezáleží, hudba a texty jsou důležitější ....

ohledně té legrace - si zkus odpovědět na dvě otázky:
Jaký vztah k Westernu měli autoři a herci ve filmu Limonádový Joe.
nebo
Jaký vztah ke sci-fi měli autoři a herci ve filmu Galaxy Quest (s Timem Allenem a S. Weaver).

Jde o to, že každá z těch věcí nabývá další rozměr v okamžiku, když si člověk uvědomí, jak moc autoři milují napodobovaný žánr. A jejich sebevražedná image, hedonismus a perverze v textech mi opravdu připadají nekompromisně láskyplné - teda ve vztahu k osmdesátkovému glamu :-)

To Sole Survivor:
rozhodně jsem nenapadal papouškem tebe osobne, ale na druhé straně si vzdycky rýpnu do postupu časopisů a recenzentů, kteří se už od dob Bolana, Sweet a Slade nad glamem různě opovrzlivě utrhovali v tom smyslu, že je to hudba pochybné úrovně. Je zajímavé, že se dodnes recenzenti i nad glam metalem utrhují úplně stejně, takže to vlastně trvá už 40 let:-)

Zkusím doplnit heslo o Glam metalu:-), tam se na mě budete moct vrhnout:-) :-DD

Odpovědět