Porcupine Tree

Rock, post-rock, progressive rock, hard rock, alternative rock, noise rock, shoegaze ...
Alexandr
Kontaktovat uživatele:

Re: Porcupine Tree

Příspěvek od Alexandr » čtv 31. pro 2009 17:38:24

Na Stevenově myspace se objevil krátký článek obsahující seznam pro něj top alb posledních deseti let. Mnoho z uvedených znám a minimálně zčásti souhlasím (Steve má moc pěkný a šitroký hudební vkus :winky: :-D ) a zbytek budu asi postupně shánět...a disk se plní a plní 8-) :lol:

VicRattlehead
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VicRattlehead » čtv 21. říj 2010 23:45:05

Úžasné. Jen třeba já osobně na ně musíím mít zrovna chuť, páč ne vždycky mě to úplně baví :chjo: . Není to prostě kapela, kterou bych poslouchal pořád, ale když už, tak je to zážitek :ano: .
I'm an alligator, I'll be a rock'n'rollin' bitch for you!

Moander
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Moander » pon 02. kvě 2011 22:17:02

Poslední týden jsem se nějak zaposlouchal do PT. Do té doby jsem znal dobře prakticky jenom TSMS, které si vždycky rád poslechnu a In Absentia, které se mi po více posleších taky vrylo do paměti. Poté jsem zkusil ještě starší desku Up Downstair, ale je to docela složitá nahrávka, které dám ještě nějaký ten čas. :-) Fear of A Blanket Planet jsem slyšel poprvé teprve nedávno je to skvělá (mírně tvrdší) nahrávka. Ale naprosto mi učarovala deska Stupid Dream. Proč jsem něco tak dokonalého ignoroval tak dlouho, sám nechápu. Každá skladba je svým způsoben originální, některé krásně psychedelické, jiné zase křehce zasněné...
Po těch pár stovkách posleších jsem si PT docela dost oblíbil. :-)
Welcome my son, welcome to the machine!

Alexandr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexandr » úte 03. kvě 2011 21:02:46

Snad to na Stupid Dream není naposledy, co u Porcupine Tree slyšíme saxík. :-D
A co The Incident a Lightbulb Sun (to mi přijde nejzasněnější, přímo se utápím v krásném sentimentu, heh)?

Moander
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Moander » úte 03. kvě 2011 21:36:39

Lightbulb Sun jsem zatím ještě neměl tu čest prozkoumat, ale určitě v dohledné době to napravím. A The Incident jsem slyšel zatím jednou a až tak mě to zatím nevzalo, uvidím, dám tomu čas. Ještě musím naposlouchat Signify a Deadwing.
A saxík bych moc rád slyšel znova, to souhlasím. :-)

HyperBorean
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HyperBorean » ned 22. kvě 2011 22:03:57

PT.....ano, zaujali ma kedysi na Amazon-e ako doporucenie prave z Pink Floyd........Zaujalo ma aj ako Wilson (nepochybne dost hudobny genius - samouk) pocuval kedysi Pink Floyd "Dark side of the moon" a Donnu Summer "Love to Love You Baby" (inak vyborna pesnicka aj s klipom!) a nejako sa mu to v hlave spojilo :-)

Takze pred par rokmi som PT venoval cele mesiace.....maj-jun, teple vecery a noci......krasne obdobie..... Stupid Dream mi tusim isiel celu noc :-)....

pre mna najlepsie albumy
* In Absentia (2002)
* Signify (1996) - magicky album :-)
* Deadwing (2005)
* Stupid Dream (1999)
* Lightbulb Sun (2000)
* The Sky Moves Sideways (1995)

ale vsetko som poriadne este STALE NEPOCUL!....

BLACKFIELD je taka bokovka Wilsona - ale vyborny!!!.....
vsetky 3 pokracovania (uz) sa daju pocuvat stale a stale dokola a dokola..... vyborne songy!!!

Moander
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Moander » čtv 23. srp 2012 9:27:51

Moje nejoblíbenější současně hrající kapela.
Kromě debutu mám si myslím všechny alba PT dobře naposlouchané a musím říct, že každé je dokonalé a svým způsobem charismatické, k většině deskách jsem už nějaký ten komentář napsal, takže zmíním jenom ty co jsem vynechal: Incident je opravdu výtečné album do kterého se musí člověk dostat, poté se mu odvděčí krásnou melancholickou atmosférou. Signify je skvělá fúze rocku s avantgardou společně s velmi pochmurnou náladou z čehož nemůže vzejít nic jiného než geniální dílo (Dark Matter je bezkonkurenční!). Lightbulb Sun jsem si velmi oblíbil, přesně jak říkal Alex, tak zasněnost je dá se říct synonymem k albu (All The Rest Will Flow miluju). :-) Jednoduše PT mají mnoho co říct a jsem opravdu velmi zvědavý jak budou pokračovat.

Dio

Příspěvek od Dio » ned 10. lis 2013 16:52:29

Hodně oblíbena skupina dneska jsem si konečně poslech všechny alba a super
Obrázek
Obrázek
Obrázek

meteoraBoy92

Příspěvek od meteoraBoy92 » sob 29. lis 2014 15:23:07

Kamarat mi odporucil pred niekolkymi rokmi album In Absentia, pacili sa mi niektore skladby, casom som prisiel na chut celemu. Viac som sa im zacal venovat nedavno ked som nasiel skladbu Piano Lessons, vypocul som si vsetky albumy a musim uznat, ze ide o vynimocnu kapelu, ktorej hudba sa sklada z velkej davky melancholie, melodiky, tvrdych riffov a dobrych napadov. Od albumu Stupid Dream (1999) mam rad asi fakt vsetko. Dovtedajsia tvorba mi toho moc neponukla na par malych vynimiek.

Odpovědět